برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 1780 , پاسخ ها : 4
موضوع: راهنمایی در ارتقا قطعات سیستم

راهنمایی در ارتقا قطعات سیستم

سلام
    (پیشاپیش تشکر مخصوص، خدمت آقا سجاد)

یه سیستم دارم.
    Ram 8GB DDR4
    GT 730 4GB
    Core i5 6400
    ASUS H110 PLUS
    256GB SSD

میخواستم ببینم با کمترین هزینه :
    چه تغییراتی بدم تا بهترین نتیجه رو بده.

خیلی کارای سنگین هم نمیکنم
    در حد بازی بازی با نرم افزار ها ادوبی و ...

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام

منظورتون از بازی با نرم افزارهای ادوبی اینه که در حد مبتدی میخواین از نرم افزارهای ادوبی استفاده کنین یا منظورتون اینه که علاوه بر بازی و Game ، از نرم افزارهای ادوبی هم استفاده میکنین؟

نرم افزارهای ادوبی تون هم باید مشخص کنید که کدوم ها هستن؟ سطح کاربری تون (مبتدی یا متوسط یا پیشرفته را هم مشخص کنید) .
    اگه افترافکت هم هست ، از پلاگین element 3d و cineware هم استفاده میکنین یا نه؟ یا هر نوع پلاگین مهم دیگه مثل موکا و اینها را اگه استفاده میکنین ، بگین .

بصورت کلی ، در مرحله ی اول ، رم تون رو بهتره ارتقاء بدین برای اغلب نرم افزارهای ادوبی . اینکه تا چقدر ارتقاء بدین ، بسته به سطح کاربری تون داره (ولی مادربردتون بیشتر از 32 گیگ رم را پشتیبانی نمیکنه) .

خیلی ممنون از پاسخ سریع تون ...!

والا
    با افتر و پریمیر و فتوشاپ و ایلو در حد متوسط کار میکنم
    و بتازگی وارد سینما فوردی و element شدم و گفتم با توجه به افزایش روز افزون قیمت ها :
    اگر میشه تغییری موثر و با هزینه معقول ایجاد کرد، این کارو انجام بدم.

نظرتون روی قطعات دیگه چیه، برای کاربری متوسط نرم افزار های بالا،
    مثلا cpu رو میتونم بفروشم نسل جدید تر بگیرم و مثلا الان این i5 رو چند میخرن، یا اصلا لازم نیست برای این سطح استفاده (متوسط) اونو تغییر بدم و فقط رم بگیرم و ...

الان یه سیستم مناسب گیمینگ چند در میاد؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mmhhr نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ سریع تون ...!

والا
    با افتر و پریمیر و فتوشاپ و ایلو در حد متوسط کار میکنم
    و بتازگی وارد سینما فوردی و element شدم و گفتم با توجه به افزایش روز افزون قیمت ها :
    اگر میشه تغییری موثر و با هزینه معقول ایجاد کرد، این کارو انجام بدم.

نظرتون روی قطعات دیگه چیه، برای کاربری متوسط نرم افزار های بالا،
    مثلا cpu رو میتونم بفروشم نسل جدید تر بگیرم و مثلا الان این i5 رو چند میخرن، یا اصلا لازم نیست برای این سطح استفاده (متوسط) اونو تغییر بدم و فقط رم بگیرم و ...

الان یه سیستم مناسب گیمینگ چند در میاد؟
    مرسی
    هزینه تون هم میگفتین .

اگه اون نرم افزارها در حد متوسط هست و باز هم اگه فقط اون قدر بودجه ای میخواین صرف کنین که بالاترین کارایی را در برابر هزینه کرد داشته باشین ، مهم ترین چیز اینه که حداقل رم تون را تا 16 گیگ ارتقاء بدین (یعنی حداقل یه رم 8 گیگ دیگه بگیرین) .

بقیه ی قطعات تون برای کار بصورت متوسط ، هر چند ایده آل نیست ولی ضعیف هم نیست .
    اینی که گفتم ، فقط کلیات بود .
    ممکنه از یه قسمتی از نرم افزار استفاده کنین که حتی بصورت متوسط هم خیلی کم بیاره . اگه دقت بیشتری در انتخاب قطعات دارین ، باید جزئیات کارتون را بیشتر تشریح کنید (از همون قضیه ی پلاگین ها که گفتم تا موتور رندر cinema 4d تون و ... را باید مشخص کنید) .

cpu رو اگه i7 6700 بگیرین ، بهتر هست اما ارزش خرید و بازدهی اش کمتر هست . مخصوصا برای شما که در حد متوسط میخواین استفاده کنین و ارزش خرید ملاک اول تونه .

توی نرم افزارهایی مثل افترافکت و پریمیر ، حتی در سطح متوسط هم میتونه ssd ای بیشتر از حجم 256 گیگ ای که دارین ، نیاز باشه .

اما برای رندر در cinema 4d (زمان طراحی و کار با سینما 4 دی ، منظورم نیست) ، بسته به اینکه موتور رندرتون چیه ، هر چه پردازنده یا کارت گرافیک قویتری داشته باشید (بسته به موتور رندرتون داره) ، سرعت رندرتون به همون نسبت ، زیاد میشه .

و نهایتا چون همه ی این نرم افزارها ، در پروژه های مختلفی که کاربر کار میکنه ، میتونه منابع سخت افزاری متفاوتی لازم داشته باشه ، پیشنهاد میکنم اگه دقیق تر میخواین قطعات مورد نیازتون را انتخاب کنید ، وقتی دارین با پروژه ای کار یا رندر میکنین ، task manager (ترجیحا windows 10) را بالا بیارین و هر قطعه ای که بیش از 90 درصد اشغال شد ، اون قطعه را ارتقاء بدین .

----------------------

سیستم تون برای گیم ، فقط گرافیک اش خیلی ضعیف هست . بسته به سطح بازی ، حداقل کارت GTX 1650 (یا بالاتر) تهیه کنید . اگه بودجه ی بیشتری داشتید ، رم را تا 16 گیگ ارتقاء بدید .
    اگه باز هم هزینه میخواین کنین ، بعدش cpu را ارتقاء بدین (که چندان لازم نیست) .

خیلی ممنون از راهنمایی تون