برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1534 , پاسخ ها : 3
موضوع: نحوه ی تکسچر دادن به Particular

نحوه ی تکسچر دادن به Particular

سلام
    من از پلاگین Trapcode Particular در پروژه ی زیر استفاده کردم :

نام: 1.JPG نمایش: 64 اندازه: 74.0 کیلو بایت

نام: 2.JPG نمایش: 62 اندازه: 60.0 کیلو بایت

اما تصویر این نوشته ، قشنگ و زیبا در نیومد .
    این پلاگین را بصورت Text استفاده کردم . یعنی در Emitter Type اش ، نوعِ Text/Mask را انتخاب کردم . همچنین ذره هاش فقط یکبار تولید میشه و دیگه تولید نمیشه و ثابت هست .

حالا برای زیباتر کردنش کلا چی کار کنم به نظرتون؟
    آیا میشه یه تصویر را به عنوانِ تکسچرِ کلی بهش داد؟
    منظورم این نیست که اون تصویر ، به عنوانِ دونه دونه ی شکلِ پارتیکل ها در نظر گرفته بشه . بلکه چیزی شبیه به تکسچر ای که به پلاگینِ Trapcode Form میدیم که کلِ یه تصویر رو توی کلِ این پلاگین قرار داده میشه ، اون جوری بشه . یا در واقع مثل این تکسچرهایی که به پلاگین Tao میدن :

https://www.redgiant.com/user-guide/...-tao/textures/

اگه نمیشه تکسچر داد یا کلا غیر از این ، چه ترفندهایی وجود داره که که بشه این (نوشته در تصویر بالا که با پلاگین Particular هست) رو خوشکل تر و زیباتر کرد یا رنگ های مختلف بهش داد؟
    البته چون ذره و پارتیکل هاش ثابت هست ، ویژگیِ Set Color در این پلاگین را اگه روی Over Life هم تنظیم کنم ، باز فقط یک رنگ میشه .

سلامی مجدد
    دوستان کسی هست؟
    سئوال بالا هیچ چی . درست شد .

سئوال دیگه اینکه فرض کنید مثل بالا ، در پلاگین پارتیکولار ، لایه ی متن ای را به پلاگین معرفی کردیم .
    حالا آیا میشه در پلاگین پارتیکولار ، source text ای را که در لایه ی متن کیفریم ایجاد میکنیم و تغییر میدیم (و بنابراین متن ، در دو زمان مختلف ، دو متنِ متفاوت رو نمایش میده و یکدفعه تغییر میکنه) ، همین کار ، یعنی تغییرِ source برای متن ، در پلاگین پارتیکولار هم اتفاق بیفته . یعنی متنِ این پلاگین ، تغییر کنه؟

متن source text برای متن ای که منبعِ پلاگین پارتیکولار بود را کیفریم ایجاد کردم و تغییر دادم . لایه ی متن ، درست تغییر کرد اما متنِ پلاگینِ پارتیکولار ، تغییر نمیکنه و فقط آخرین کیفریم و تغییر متنی که در لایه ی متن ایجاد کردم را نشون میده .

اما اگه اشتباه نکنم ، در راهنمای این پلاگین در لینک زیر :

https://www.redgiant.com/user-guide/...-mask-emitter/

میگه که اگه مقدار LAYER SAMPLING روی Current Frame تنظیم شده باشه ، با به روزرسانی مرجع متن ، پلاگین پارتیکولار هم خودش را به روز میکنه . اما واسه ی من روی همین گزینه تنظیم هست اما تغییری نمیکنه .

کلا میخوام بعد از یه مدت ، متن مورد نظرم به هم بریزه (Turbulence ایجا بشه) و بعد مجددا به متنِ دیگه تغییر کنه . بهترین راهش چیه؟
    سلامی مجدد
    دوستان ، در پروژه ای که لینکش را در زیر میذارم ، پلاگین پارتیکولار (در لایه ی 8 ام) بکار برده شده :

دریافت پروژه

ویژگیِ Affect Position برای این لایه ، 3 تا کیفریم خورده :
    اولی در ثانیه ی 2 که مقدارش 0 هست.
    دومی ، در ثانیه ی 2 و خردی که مقدارش 100 هست.
    و سومی هم در ثانیه ی 3 که مقدارش مجددا 0 هست .

اما چیز عجیبی که هست اینه که اولا در ثانیه ی 3 (که مقدارش 0 هست) ، هنوز اختشاش داره و یعنی عملا Affect Position مقدارش صفر نیست .
    و دوما اینکه بعد از ثانیه ی سوم (یعنی مثلا در ثانیه ی 4 و 5 و 6 و ...) ، با اونکه آخرین مقدار از این کیفریم را صفر کردم اما اختشاش ها (Affect Position) ، همچنان ادامه داره و بیشتر هم میشه و متوقف نمیشه .

جالب اینجاست اگه برای Affect Position کیفریم حذف بشه و مقدارش را صفر بذاریم ، هیچ مشکلی نیست اما با کیفریم مشکل داره .
    این نوع مشکل با کیفریم ، فقط با پروپرتیِ Affect Position هم نیست . مثلا پروپرتیِ Wind X در این پلاگین هم همینطوره .

حالا مشکل از منه ، مشکل از این پلاگین هه؟! مشکل از چیه؟!
    من که تا حالا همچین مشکلی با کیفریم در نرم افزارهای مختلف نداشته بودم .
    پلاگین پارتیکولار ام نسخه ی 5.0.3 هست . افترافکت هم نسخه ی 17.7 و هم نسخه ی 18.0.1 هست (در هر دو ، این مشکل وجود داشت) .

دوستان ، شما تا حالا با این پلاگین ، همچین مشکلی داشتید یا فقط مال من این طوره؟
    سلام
    از پلاگین particular 5.0.0 استفاده میکنم .
    من دوربین را یه کم که دوربین را جا به جا میکنم ، یه بخشی از نوشته ها حذف میشن (و یه بخش دیگه ای ممکنه ظاهر بشن) !
    مثلا در عکس زیر (که نوشته ی "آموزش WPF" هست) ، بخشی از اون نوشته ی "ش" ، دیده نمیشه . اگه دوربین جا به جا بشه ، ممکنه اون بخش از نوشته بیاد اما جای دیگه نامرئی بشه!

نام: 1.JPG نمایش: 52 اندازه: 92.4 کیلو بایت

به نظرتون ، این باگِ پلاگین particular 5.0.0 هست؟
    یه باگ دیگه ای توی نسخه ی 5.0.3 اش داشت که افترافکت کرش میکرد و چند روز داشتم بررسی میکردم که آیا مشکل از ویندوز هه ، افترافکت هه ، سخت افزار هه و ... ، آخر متوجه شدم مشکل از نسخه ی 5.0.3 اش هست .

کلمات کلیدی این موضوع