برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 2571 , پاسخ ها : 4
موضوع: سوال در مورد مقدار رم لازم برای شبیه سازی

سوال در مورد مقدار رم لازم برای شبیه سازی

با سلام
    می خواستم بدونم برای شبیه سازی دود و آب و آتش با شبیه ساز هایی مثل Tyflow و Phoenix FD در نرم افزار تری دی مکس یا سینما نیاز به 32 گیگ رم هست ؟ در ضمن در نرم افزار مارولوس دیزاینر هم آیا افزایش رم با بهبود کارایی میشه؟
    من فعلا 16 گیگ رم دارم و از SSD استفاده می کنم برای ذخیره و خواندن فایل ها.
    مشخصات سیستم
    پردازنده Ryzen 7 3700x
    16 گیگ رم با سرعت 3600
    GTX 1650 super 4Gig
    ویندوز 10
    ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدن.

سلام
    کاملا بستگی به نوع و سطح پروژه تون داره .
    ولی معمولا برای پروژه های متوسط و مخصوصا حرفه ای ، بله ، رم 32 گیگ ، نیاز میشه (حتی گاها بیشتر) .

به هر حال قبل از ارتقاء رم ، برای اینکه مطمئن بشید در پروژه تون بیش از 16 گیگ استفاده میشه یا نه ، اول task manager را اجرا کنید و فقط نرم افزار مورد نظرتون را اجرا کنید و مشغول به کار بشید و همینطور میزانِ مصرف رم تون را رصد کنید . اگه میزانش بیش از 80 و مخصوصا بیش از 90 درصد شد ، نیاز به ارتقاء رم دارید .
    به این میزان اگه برسه (مخصوصا بیش از 95 درصد) ، حتی اگه رصد هم نکنین ، کاهش کاراییِ کاملا محسوسی خواهید داشت .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    کاملا بستگی به نوع و سطح پروژه تون داره .
    ولی معمولا برای پروژه های متوسط و مخصوصا حرفه ای ، بله ، رم 32 گیگ ، نیاز میشه (حتی گاها بیشتر) .

به هر حال قبل از ارتقاء رم ، برای اینکه مطمئن بشید در پروژه تون بیش از 16 گیگ استفاده میشه یا نه ، اول task manager را اجرا کنید و فقط نرم افزار مورد نظرتون را اجرا کنید و مشغول به کار بشید و همینطور میزانِ مصرف رم تون را رصد کنید . اگه میزانش بیش از 80 و مخصوصا بیش از 90 درصد شد ، نیاز به ارتقاء رم دارید .
    به این میزان اگه برسه (مخصوصا بیش از 95 درصد) ، حتی اگه رصد هم نکنین ، کاهش کاراییِ کاملا محسوسی خواهید داشت .
    با تشکر. پس حتی توی شبیه سازی هم باید همین میزان مصرف رو رصد کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramesses II نمایش پست ها
    با تشکر. پس حتی توی شبیه سازی هم باید همین میزان مصرف رو رصد کنم.
    بهتر و برای نتیجه ی دقیق تر و کامل ، همین رصد کردن هست .
    البته در نظر بگیرید که چون ویندوز ، از حافظه ی مجازی هم استفاده میکنه (از بخشی از درایو هارد یا ssd ای که ویندوز توی اون درایو نصب هست ، به عنوان رم استفاده میکنه) ، نمیذاره که مثلا وقتی رم کامل پر شد ، بعد بیاد از حافظه ی مجازی استفاده کنه . بلکه همزمان استفاده میکنه .

بنابراین وقتی مصرف حافظه ی فیزیکی بیش از 80 درصد شد ، بهتر هست که ارتقاء داده بشه اما اگه بیش از 90 یا 95 درصد شد ، حتما باید ارتقاء داده بشه و در این صورت اغلب ، هم کاهش کارایی و کم شدن سرعت برنامه تون بصورت محسوس ، حس میکنید .

کوره های ساخت زغال تنوع زیادی دارن مثال کوره زغال لیمو با کوره زغال بدون دود تفاوت داره و ساختار و نحوه عملکردشون یکی نیست.

کلمات کلیدی این موضوع