برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    ببینید در اوپن جی ال اطلاعات اینطوری پروسس میشن:

اطلاعات خام ورتکسها -> شید کردن ورتکسها (جی پی یو) -> درست کردن پریمیتیوها (مثلت و کواد) (جی پی یو) و بقیش در سی پی یو (رسترایز کردن و بقیه).

رندر دو نوعه : رندر به تصویر و رندر به فایل. تصاویر مانیتور شما هر چی که باشه، چه اکسل چه سینما فوردی، داره به صورت اسویچ عقب جلو بافر به بافر ندر میشه. در GLFW که یک ایمپلمینیشن اوپن جی ال هست، اینکار با این تابع انجام میشه:

کد:
    glfwSwapBuffers(window);
    حالا یک بافر دیگه هم هست و اونهم بافر فرستادن ورتکس ها به جی پی یو هست. این کدی که من الان روش دارم کار میکنم ورتکسها رو میفرسه به جی پی یو:

کد:
    glGenBuffers(1, &VBO);
        glBindBuffer(GL_ARRAY_BUFFER, VBO);
        glBufferData(GL_ARRAY_BUFFER, sizeof(vertices), vertices, GL_STATIC_DRAW);
    حالا یعنی چی که سینما فوردی هنگام رندر از سی پی یو استفاده میکنه؟ جواب اینجاست: از جی پی یو هم استفاده میکنه. اما برای انکود کردن فایلها از سی پی یو استفاده میکنه.

رندررهایی هستن که اینکار رو به جی پی یو واگذار کنن. ولی در عین حال، سینما فوردی در هنگام رندر داره لحظه به لحظه یک بافر از ورتکس میفرسته به جی پی یو تا توسط زبون شیدر جی پی یو (مثلا ان وی دیا و اینتل برای خودشون زبون جدا دارن) شید شن.

این سابردیت جای خوبی برای اینجور سوالهاست.
    ویرایش توسط Chubak : 04-08-17 در ساعت 06:10

خیلی تخصصی بود و واقعا مفید.مخصوصا نتیجه گیری .
    منم نتیجه گرفتم برای اینکه از قدرت gpu کارت گرافیکم استفاده کنم از پلاگین های کمکی استفاده کنم.با توجه به اینکه cpu i5 هستش.
    اون لینکی که دادین باز نمیشه .س ابردیت؟!

:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Chubak نمایش پست ها
    ببینید در اوپن جی ال اطلاعات اینطوری پروسس میشن:

اطلاعات خام ورتکسها -> شید کردن ورتکسها (جی پی یو) -> درست کردن پریمیتیوها (مثلت و کواد) (جی پی یو) و بقیش در سی پی یو (رسترایز کردن و بقیه).

رندر دو نوعه : رندر به تصویر و رندر به فایل. تصاویر مانیتور شما هر چی که باشه، چه اکسل چه سینما فوردی، داره به صورت اسویچ عقب جلو بافر به بافر ندر میشه. در GLFW که یک ایمپلمینیشن اوپن جی ال هست، اینکار با این تابع انجام میشه:

کد:
    glfwSwapBuffers(window);
    حالا یک بافر دیگه هم هست و اونهم بافر فرستادن ورتکس ها به جی پی یو هست. این کدی که من الان روش دارم کار میکنم ورتکسها رو میفرسه به جی پی یو:

کد:
    glGenBuffers(1, &VBO);
        glBindBuffer(GL_ARRAY_BUFFER, VBO);
        glBufferData(GL_ARRAY_BUFFER, sizeof(vertices), vertices, GL_STATIC_DRAW);
    حالا یعنی چی که سینما فوردی هنگام رندر از سی پی یو استفاده میکنه؟ جواب اینجاست: از جی پی یو هم استفاده میکنه. اما برای انکود کردن فایلها از سی پی یو استفاده میکنه.

رندررهایی هستن که اینکار رو به جی پی یو واگذار کنن. ولی در عین حال، سینما فوردی در هنگام رندر داره لحظه به لحظه یک بافر از ورتکس میفرسته به جی پی یو تا توسط زبون شیدر جی پی یو (مثلا ان وی دیا و اینتل برای خودشون زبون جدا دارن) شید شن.

این سابردیت جای خوبی برای اینجور سوالهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1393 نمایش پست ها
    خیلی تخصصی بود و واقعا مفید.مخصوصا نتیجه گیری .
    منم نتیجه گرفتم برای اینکه از قدرت gpu کارت گرافیکم استفاده کنم از پلاگین های کمکی استفاده کنم.با توجه به اینکه cpu i5 هستش.
    اون لینکی که دادین باز نمیشه .س ابردیت؟!

:
    سابردیت به فرومهای کوچیک سایت ردیت میگن. فـیلتره ولی اگر وی پی ان ندارید ارزشش رو داره. اینجا چندتا سابردیت هست که واقعا به درد ماها میخوره (ببخشید نمیتونم مستقیم لینک بدم سایت فیلتر میشه):

reddit.com/r/graphic_design
    reddit.com/r/AfterEffects
    reddit.com/r/Cinema4D
    reddit.com/r/Adobe_Illustrator

اینجا هم برای ایرانیها جای خوبیه فقط من نمیرم چون خوشم نمیاد ازشون:

reddit.com/r/iran

تمام این memeـهایی که شما توی تلگرام و فیسبوک و اینها میبینید و میدیدید از ردیت و فورچن میان. من و دوستم تنمی قصد داریم روی یک تکست بورد کار کنیم که با ردیت رقابت کنه.

درود بر شما ممنونم.افاقا با گوشیم سرچ کردم و به همین انجمن سایتی که معرفی کردین.بر خوردم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Chubak نمایش پست ها
    سابردیت به فرومهای کوچیک سایت ردیت میگن. فـیلتره ولی اگر وی پی ان ندارید ارزشش رو داره. اینجا چندتا سابردیت هست که واقعا به درد ماها میخوره (ببخشید نمیتونم مستقیم لینک بدم سایت فیلتر میشه):

reddit.com/r/graphic_design
    reddit.com/r/AfterEffects
    reddit.com/r/Cinema4D
    reddit.com/r/Adobe_Illustrator

اینجا هم برای ایرانیها جای خوبیه فقط من نمیرم چون خوشم نمیاد ازشون:

reddit.com/r/iran

تمام این memeـهایی که شما توی تلگرام و فیسبوک و اینها میبینید و میدیدید از ردیت و فورچن میان. من و دوستم تنمی قصد داریم روی یک تکست بورد کار کنیم که با ردیت رقابت کنه.

دوستان یه سوال برام پیش اومد: cuda و open gl با آپدیت کارت گرافیک انویدیا کوادرو به روز میشه یا باید علاوه بر آپدیت کارت گرافیک .این دو رو جدا تهیه و نصب کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1393 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال برام پیش اومد: cuda و open gl با آپدیت کارت گرافیک انویدیا کوادرو به روز میشه یا باید علاوه بر آپدیت کارت گرافیک .این دو رو جدا تهیه و نصب کرد؟
    آره همراه کارت گرافیک میان.

اصلا اوپن جی ال چیز خاصی نیست. یک مشت فایل هدر C هست (.h). اصلا برای اینکه بخوای از اوپن جی ال جدید استفاده کنی باید از glew استفاده کنی. لایبرریهای کامپایل شدش هم بستگی به سیستم عاملتون داره. مثلا روی ویندوز هست opengl32.lib که به همراه SDK میاد.
    ویرایش توسط Chubak : 04-08-17 در ساعت 19:00

برای Iray و Arion که گفتید،
    موتور رندر Iray ساخته شده توسط خود انویدیا هست و تا جایی که من خبر دارم خیلی خیلی فوق العاده س و کاملا GPU Based هست، اما مسئله این جاست که خیلی وقته که کرک نشده و نخواهد شد.
    و Arion هم به همین صورت، اصلا برای Cinema4 4d ساخته نشده، این طور که تو سایتش نوشته فقط برای مکس و راینو و stand alone ساخته شده ، خیلی وقت هم هست که دیگه کرک نمیشه برای مکس، با وجود Redshift و Vray RT لزومی هم نداره که کرک بشه.
    در ضمن این جا لازمه که یه چیز رو یادآوری کنم که Redshift یه مزیت خیلی خیلی خوبی که نسبت به Octane داره اینه که وابسته به حجم کارت گرافیکتون نیست، یعنی با Redshift میتونید یه صحنه خیلی خیلی سنگین رو رندر بگیرید ولی با Octane نه و این خیلی میتونه به درد شما بخوره.
    بهترین انتخاب برای GPU رندرینگ شما میتونه Redshift و Octane باشه. دنبال چیزای دیگه نرید من خیلی خیلی دنبالشون گشتم، کلی اینترنت و کلی وقت، به هیچ جا نرسیدم ولی به یه نکته خیلی خیلی مهم رسیدم که قبلا هم بهتون گفتم، برای اشخاص ، موتور های GPU Based فقط به درد تک فریم میخوره و برای رندر انیمشین فقط و فقط به قطعات سخت افزاری خودتون صدمه میزنید و به نتیجه خوبی هم نمیرسید، اینو خودم با تجربه فهمیدم البته شاید هم اشتباه باشه ولی احتمال خلی زیاد درسته.
    ویرایش توسط Silent-Night : 04-08-17 در ساعت 21:40

ممنونم .مرسی از تجربیاتت.برای کار انیمیشن با سینما فوردی دو موتور octan وRedshift کرک نشدن..
    نقل قول نوشته اصلی توسط Silent-Night نمایش پست ها
    برای Iray و Arion که گفتید،
    موتور رندر Iray ساخته شده توسط خود انویدیا هست و تا جایی که من خبر دارم خیلی خیلی فوق العاده س و کاملا GPU Based هست، اما مسئله این جاست که خیلی وقته که کرک نشده و نخواهد شد.
    و Arion هم به همین صورت، اصلا برای Cinema4 4d ساخته نشده، این طور که تو سایتش نوشته فقط برای مکس و راینو و stand alone ساخته شده ، خیلی وقت هم هست که دیگه کرک نمیشه برای مکس، با وجود Redshift و Vray RT لزومی هم نداره که کرک بشه.
    در ضمن این جا لازمه که یه چیز رو یادآوری کنم که Redshift یه مزیت خیلی خیلی خوبی که نسبت به Octane داره اینه که وابسته به حجم کارت گرافیکتون نیست، یعنی با Redshift میتونید یه صحنه خیلی خیلی سنگین رو رندر بگیرید ولی با Octane نه و این خیلی میتونه به درد شما بخوره.
    بهترین انتخاب برای GPU رندرینگ شما میتونه Redshift و Octane باشه. دنبال چیزای دیگه نرید من خیلی خیلی دنبالشون گشتم، کلی اینترنت و کلی وقت، به هیچ جا نرسیدم ولی به یه نکته خیلی خیلی مهم رسیدم که قبلا هم بهتون گفتم، برای اشخاص ، موتور های GPU Based فقط به درد تک فریم میخوره و برای رندر انیمشین فقط و فقط به قطعات سخت افزاری خودتون صدمه میزنید و به نتیجه خوبی هم نمیرسید، اینو خودم با تجربه فهمیدم البته شاید هم اشتباه باشه ولی احتمال خلی زیاد درسته.

یه راه حل خیلی خوب دارید برای مکس هم Redshift کرک شده هم Vray RT جفتشون با GPU کار میکنن، اگه بتونید انتقال بدید به مکس ، اونجا تکسچر دهی کنید و رندر بگیرید. یه اطلاعات جزئی هم از مکس داشته باشید کفایت میکنه

aminmozaffari آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    31253
    نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    البته فکر کنم سوال دوستمون این بود که C4D از قدرت کارت گرافیک برای انجام رندر استفاده میکنه یا خیر.

جوابی که علی جان دادند در مورد محیط کاری C4D صحیحه، ولی در مورد موتور رندر داخلی C4D صدق نمیکنه.
    - کلاً هر چیزی که شما روی مانیتور میبینید از طریق یک واسطه ای باید به کارت گرافیک برسه تا روی صفحه نقش ببنده.
    - C4D برای تسریع کار در محیط کاری نرم افزار از واسطه openGL استفاده میکنه، هرچی کارت گرافیک شما قدرت پردازشی اش به واسطه openGL بالاتر باشه، محیط کاری روان تری خواهید داشت و پروژه های سنگین تری یا مدل های حجیم تری را میتوانید به آسانی در داخل نرم افزار بارگزاری و استفاده کنید.

بحث رندر ولی کاملاً فرق میکنه.

C4D به واسطه موتورهای رندر متفاوتی میتونه خروجی نهایی رو برای شما بسازه.
    بعضی از این موتورها کاملاً از CPU برای محاسبات استفاده میکنند، بعضی هاشون از GPU.

برای انتخاب موتور رندر و تنظیمات آن از گزینه Render Settings به پنجره مربوطه دسترسی پیدا میکنید:

هر کدام از موتورهای رندر (چه موتورهای داخلی C4D و چه موتورهای خارج از برنامه و نصبی) یک سری نقاط قوت و ضعف دارند.

برای مثال موتور Standard فاقد محاسبات Depth of field و motion blur و بسیاری از افکت های خاص است که موتور Physical بهتون میده، ولی در مواردی سریعتر از Physical رندر را انجام میده.

موتور Physical ضعیف تر از موتور Standard در محاسبات Global Illumination است و همچنین در صورت انجام محاسبات Depth of filed و Motion blur بسیار کند خواهد بود.

موتورهای OpenGL هم میتونند سخت افزاری و با استفاده از کارت گرافیک و هم نرم افزاری استفاده بشند. کیفیت خروجی اینها زیاد بالا نیست و البته برای موارد مصرف خاص خودشون در C4D قرار داده شده اند. معمولاً برای گرفتن پیش نمایش، تست انیمیشن ها و زمانبدنی و یا کار گروهی استفاده میشند. مثلاً کاراکتری توسط یک نفر انیمت میشه و نیاز به پیش نمای کاراکتر دیگری که انیماتور دیگری انیمیت میکنه داره تا باهاش ارتباط نزدیک برقرار کنه...

بعد از اینها میرسیم به موتورهای رندر خارج از نرم افزار و یا افزونه های نصبی که تعدادشون کم هم نیست، هر کدوم هم کلی امکانات خاص خودشون رو دارند. اینها هم بسته به نحوه برنامه نویسی و کارکردشون هم بر پایه CPU و هم GPU کار میکنند. برای مثال V-Ray قدرت و کیفیت خوبی داره و در سه حالت متفاوت هم میتونه کار کنه، بر روی هسته های CPU و یا هسته های OpenCL و یا هسته های CUDA. (هسته های OpenCL در کارت گرافیک های ADM و هسته های CUDA در کارت های گرافیک Nvidia موجود میباشند)

برای انتخاب صحیح موتور رندر ابتدا مشخص کنید که چه نوع خروجی ای رو لازم دارید، بعد مقاله های مربوط به موتورهای رندر متفاوت را مطالعه کنید تا ببینید کدوم کار شما رو بهتر و سریعتر انجام میدند و همچنین نوع سخت افزار خودتون رو هم در هنگام انتخاب موتور رندر در نظر داشته باشید.
    ممنون از توضیحاتِ کاملتون.
    ??? ??????? ???
    ?? ????? ??? ?? ?????…

.
    .
    ?????? ?????? FX Console V1.0.5 ???? Adobe After Effects:
    http://forum.video-effects.ir/thread...tml#post191532

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع