برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

Smile مشکل Disk Cache در هر بار اجرای نرم افزار برای چیست؟

سلام خدمت همه دوستان گرامی
    دوستان من هر بار که نرم افزار افترافکت رو اجرا میکنم با خطای زیر مواجه میشم که تصویرش رو پایین گذاشتم که مربوط به disk cache هست و بعدش از قسمت preferences که تصویرش رو براتون گذاشتم از همون قسمت حافظه ایجاد شده رو پاک میکنم ولی باز این پیغام خطا برای من نمایش داده میشه.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    حجم خالی دیسک درایوی که cache رو روش قرار دادید از میزان حجمی که به افترافکت گفتید برای ساخت cache استفاده کنه کمتره.

برای مثال، به افترافکت گفتید 38 گیگ از درایو c استفاده کنه، درایو c شما فقط 37 گیگ فضای خالی داره، برای همین افترافکت اون پیغام خطا رو صادر میکنه.

ممنون
    همونطور که گفتین فضای روی درایوم کمتر از 38 گیگی هست که تعریف کرده بودم ولی وقتی مقدارش رو دوباره تنظیم کردم و کمتر از فضای درایو قرار دادم همین پیغام دوباره نمایش داده میشه.
    من الان 20 گیگ اختصاص دادم و کل فضای خالی درایوم تقریبا 26 گیگ هست.
    من فکر میکنم افتر افکت به فضایی خیلی بیشتر از این نیاز داره و به خاطر همین این پیغام رو میده

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    خیر، الان با وجود اینکه افترافکت فضای کافی برای cache کردن داره و هیچ خطا و مشکلی هم برای cache افترافکت پیش نمیاد، ویندوز و همچنین افترافکت میزان فضای کم (خطرناک) رو یکم بیش از حدی که من و شما به عنوان انسان در نظر میگیریم محاسبه میکنند.

الان افترافکت شما بدون مشکل میتونه کار کنه ولی واقعاً اگه 20 گیگ رو استفاده کنه و فقط 6 گیگ روی درایو C شما خالی بمونه خیلی فضای کمی هست.

اگر برنامه دیگری نیاز به temp ویندوز و یا فضای خالی روی درایو C داشته باشه چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

اگه ویندوز هم در بین کار افترافکت بیاد و 10 یا 20 گیگ فضا برای virtual memory بخواد چطور؟

اگه بخواهید دقیق بدونید افترافکت چطور این محاسبه بو انجام میده باید از برنامه نویس های این نرم افزار سوال کنید، ولی بر اساس تجربه شخصی ام ویندوز میزان فضای خطرناک رو بر اساس درصد محاسبه میکنه، برای مثال درایوری که 10 ترابایت حجم داره، وقتی به میزان فضای خالی حدود 500 مگابایتی میرسه، ویندوز میگه که حجم خالی اش خیلی کمه، ولی یک درایو که 128 گیگ حجم داره، حدود 60 مگابایت خالی داشته باشه از سمت ویندوز پیغام خطای حجم کم از اون درایو صادر میشه.

به هر حال، با اینکه افترافکت شما با استفاده از 20 گیگ مشکلی براش پیش نمیاد (زیرا که 38 گیگ فضای خالی دارید) پیشنهاد میشه (و خود افترافکت هم پیشنهاد میکنه) cache رو روی درایوی که فضای خالی زیادی داره و بسیار سریع هست ذخیره کنید.

من خودم به شخصه یک SSD با حجم 128 گیگابایت صرفاً برای cache و temp فایل های برنامه ها و ویندوز کنار گزاشتم که با خیال راحت هم نرم افزارها هرچی میخوان توش بنویسند و هم هروقت دیدم فضای خالی اش کم هست، بدون نگرانی هرچی توش هست رو پاک میکنم چون میدونم هرچی اونجا ذخیره میشه از پس مانده های قابل بازسازی توسط نرم افزارها هست و مهم نیست.