برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

مشاهده : 8901 , پاسخ ها : 7
موضوع: ذخیره کردن پروژه پریمیر

ذخیره کردن پروژه پریمیر

سلام دوستان
    من میخوام پروژه پریمیرم رو ذخیره کنم ...
    اول اینکه چطور اینکارو انجام بدم ... همون ذخیره پروژه رو بزنم کافیه آیا؟؟
    دوم اینکه برای باز کردن دوباره پروژه ذخیره شده آیا نیاز به فیلمی که پروژه از روی اون ذخیره شده هست یا نه ؟
    سوم اینکه من وقتی تو پروژه پریمیر فیلمی رو کات میکنم ... چطور بعدا وقتی پروژه رو ذخیره کردم حالا بفهمم که کجا ها کات شده ؟؟؟ چون وقتی پروژه رو باز میکنی فقط جاهای کات شده معلومه نه زمان های ابتدا و انتها کات ...
    ممنون یاحق

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، پاسخ کامل به پرسش شما بسیار طولانی و خود مبحثی از مباحث آموزش پریمیر است که کمتر با نوشتار میتوان به آن پرداخت . اما بقدر کفایت اینست که شما میتوانید از مسیر فایل و بعد مسیر " سیو از پروجکت " پروژه تان را ذخیره کنی . و یا کمی پائینتر با " سیو اِند کپی پروجکت " یک کپی از پروژه تان را علاوه بر ذخیره مسیر قبلی داشته باشید اما به ویدئو اصلی هم برای رجوع و بازکردن پروژه نیاز خواهید داشت . لذا بهتر است ابتدا ویدئوی خود را در یک پوشه دلخواه ذخیره کنید و سپس آنرا به درون نرم افزار وارد کرده و در پایان پروژه تان را هم در همان فایل مورد نظر ذخیره بفرمائید . اگرچه پریمیر مسیری برای ذخیره کل پروژه و تمام المانهای مورد استفاده در آنرا دارد که لینک آن در زیر ارائه میشود ولی اگر از همان ابتدا خودتان منظم عمل کنید عادت بهتری است . اما در باره برش زدن و ایجاد رافکات ها ، باید ابتدا بخشهای مهم ویدئویتان را در همان پنجره سورس با " اینپوت و اوتپوت " نشانه گزاری کرده و با کلیک راست " سیو رافکات " کنید تا بخشهای مد نظرشما بصورت یک ویدئوی جداگانه و کامل در پنجره پروجکت قرار گیرد تا دستتان در بکارگیری آنها بازتر باشد . با اینحال میتوانید از پروژه تان " بچ لیست " هم بگیرید که یک فایل متنی است و ابتدا و انتها و اطلاعات مختلف پروژه را در اختیارتان رار میدهد . موفق باشید .
    http://forum.video-effects.ir/thread17502.html

سلام
    تفاوت سیو از پروژه و سیو از و کپی پروژه در چیه ؟؟؟
    کاربردشون فرق داره ؟
    هردو نیاز به فیلم اصلی دارند؟

سلام دوستان
    ببخشید اگه تو پریمیر قسمتی از فیلم رو که کات کردم رو حالا چطور میتونم بعدا بفهمم که از چه زمانی تا چه زمانی کات شده ؟

کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممک

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739

تفاوت میان ذخیره پروژه با " Save As " و ذخیره پروژه با " Save a Copy " و روش گرفتن بچ لیست " Batch List " بمنظور ثبت اطلاعات مختلف یک پروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت سیو از پروژه و سیو از و کپی پروژه در چیه ؟؟؟
    کاربردشون فرق داره ؟
    هردو نیاز به فیلم اصلی دارند؟..... و ...
    ببخشید اگه تو
    پریمیر
    قسمتی از فیلم رو که کات کردم رو حالا چطور میتونم بعدا بفهمم که از چه زمانی تا چه زمانی کات شده ؟
    با سلام
    دوست من ، اگر به پاسخ قبلی به دقت توجه میفرمودید تمام جوابهایتان را میگرفتید . با اینهال حضور شما و احیانا دیگر کسانی که طالب این مطالب هستند عرض میکنم که تفاوت بین " Save As " و روش دوم یعنی " Save a Copy " در این است که روش اول ذخیره معمولی است اما گاهی هنگام کار با یک پروژ شما میخواهید پروژه را در یک زمان ثابت نگهدارید تا به هر دلیل فعلا از تغییرات در امان بماند ولی قصد دارید بدون خروج از پروژه تغییرات جدیدی را هم اعمال کنید ولی داشتن یک کپی امن از پروژه تا آن بخش از کار برایتان حیاتی است تا اگر میل داشتید بعداً تغییرات متفاوتی را از همان نقطه کاری روی نسخه دوم پروژه انجام دهید . لذا در هر زمان و هراندازه از پروژه که باشید میتوانید با روش دوم یعنی " Save a Copy " یک نسخه امن از پروژه را برای استفاده بعدی در یک مسیر دیگر ذخیره کنید تا اگر پروژه ای که روی آن کار میکنید خراب شد شما یک نسخه کامل تا جایی که از آن و تغییراتش مطمئن هستید داشته باشید .
    مسئله بعد اینست که هر پروژه ای که ذخیره میکنید برای بازخوانی و گشایش نیاز به مواد اولیه مورد استفاده خود ( سورس هایش ) دارد . چه ذخیره معمولی باشد و چه کپی برابر با اصل . به هر حال چون شما سورس ها را ( مثلا در یک درایو دیگر مثل درایو " E " ) به نرم افزار وارد کرده اید ، هر گاه بخواهید پروژه را مجدد باز کنید ، نرم افزار خودش به مسیر سورسها ( بعنی درایو E )میرود و بدنبال سورسهای شما میگردد که اگر تصادفا شما آنها را دلیت کرده ویا تغییر مکان داده باشید نرم افزار دچار سردرگمی شده و از شما آدرس سورسها را میخواهد . حالا اگر شما آنها را دلیت کرده باشید ، چکار میکنید ؟!! .... پس منطق کار اقتضا میکند که شما برای اطمینان ، سورسهای هر پروژه را قبل از وارد کردن به نرم افزار در یک پوشه مشخص ذخیره کرده و سپس وارد نرم افزار کنید و در آخر پروژه را هم در همان پوشه و در کنار خود سورسهای آن با آدرس دادن از مسیر " File > Save As " ذخیره کنید .
    و اما برای کات و برش دادن ویدئو و ساخت ساب کلیپ ( قسمت کوچکی از کلیپ ) میبایست با وارد کردن ویدئو از پنجره پروجکت به قسمت سورس مانیتور( Source Monitor ) و سپس در خط زمانی سورس مونیتور با انتخاب ابتدا و انتهای تکه ی ویدئو با کلید " I " و " O " اینپوت و اووت پوت ( ابتدا و انتهای آن تکه ) را مشخص کنید و بعد با کلیک راست کردن در روی تصاویر سورس مونیتور از مسیر " Make SubClip " یک ساب کلیپ بسازید که میتوانید هر نامی به آن بدهید . حالا بعد از ساخت ساب کلیپ با های لایت کردن پنجره پروجکت و یا هریک از عناصر ( کلیپ یا ساب کلیپ ها ) میتوانید از مسیر " File > Export > Batch List " یک فایل " Batch List " که فرمت اکسل دارد بسازید که اگر آنرا باز کنید زمان و تمام اطلاعات کلیپها و سکانسها و افکتها و زمان ابتدا و زمان انتهای ساب کلیپ ها ( همان تکه هایی از ویدئوی اصلی را که برش داده بودید ) را میتوانید در آن ببینید . همچنین وقتی ساب کلیپ را میسازید در پنجره پروجکت نمایش داده میشود که اگر پنجره پروجکت را کمی بزرگتر یا تمام صفحه کنید یکسری اطلاعات از جمله زمان ویدئو و زمان ابتدا و انتها و چندین اطلاعات دیگر را میتوانید ببیند .
    در پایان از دوستانی که تمایل به آموزش دقیقتر و حرفه ای تر نرم افزارها از جمله پریمیر ، افتر افکت ، سینمافوردی و یا انیمیشن استودیو ( موهو) را دارند میتوانند با تهیه بسته های آموزشی و کمک آموزشی سایت و همچنین رجوع و دقت در آموزشهای متفرقه سایت ، توانمندی های خود را افزایش و پاسخ اکثر پرسشهای خود را براحتی پیدا کنند . موفق باشید .
    ویرایش توسط kkhodaey : 02-10-17 در ساعت 03:56

دمت گرم خدایی جان

نحوه خروجی گرفتن پروژه در پریمیر
    ۱- از منوی File گزینه Project Manager… را انتخاب کنید.
    ۲- تمامی سکانس‌هایی را که می‌خواهید در پوشه نهایی باشند انتخاب کنید.
    ۳- زیر Resulting Project گزینه Collect Files and Copy to a New location را علامت بزنید.
    ۴- در صورتیکه فایل‌هایی دارید که هنوز وارد تایم‌لاین نشده‌اند، اما می‌خواهید در پوشه نهایی قرار بگیرند، در قسمت Options گزینه Exclude Unused Clips را از حالت انتخاب خارج کنید.
    ۵- نیازی به تغییر بقیه تنظیمات نیست.
    ۶- در قسمت Destination Path روی browse کلیک کنید. سپس محلی را که می‌خواهید تمامی فایل‌ها و کلیپ‌ها آنجا ذخیره شوند انتخاب کرده و روی Select folder کلیک کنید. (در اینجا باید یک پوشه را انتخاب کنید، پس شاید بد نباشد یک پوشه جدید ایجاد کنید)
    ۷- اگر می‌خواهید حجم فایل را بدانید، در قسمت Destination Path روی Calculate کلیک کنید تا در قسمت Resulting Project Size (est.): حجم فایل‌ها را به شما نشان‌دهد.
    ۸- روی OK کلیک کنید.
    اگر وارد پوشه ایجاد شده شوید، یک پوشه دیگر با نام پروژه و کلمه copied در انتهای آن مشاهده خواهید کرد. درون آن نیز تمامی اطلاعات و فایل‌های پروژه شما موجود است و پروژه‌تان را به راحتی می‌توانید در کامپیوترهای دیگر باز کنید.

منبع: بیست دیجی

کلمات کلیدی این موضوع