برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

مشاهده : 13725 , پاسخ ها : 13
موضوع: روش سریع برای تدوین فیلم عروسی

نقل قول نوشته اصلی توسط kkhodaey نمایش پست ها
    با سلام ؛
    دوست من ، درد دلت را ناگفته همه میدانیم . یک ضرب المثل قدیمی که میگوید " بیگانه اگر میشکند حرفی نیست ، از دوست بپرسید چرا میشکند " ... حدیث مفصل این شغل شما ( وهمه ما ) است . انگار که تدوین خم رنگرزی است . فیلمبردار یک روز نهایت برداشت میکنه و خیال میکنند سیستم یک مجموعه با شعور است که فیلم را در ان بریزی و از آنطرف روی دی وی دی حضرات رایت کنی !!!! ... خدا به شما هم قوت بدهد که اگرهر هفته هم بتوانید یک فیلم عروسی را ادیت کنید باید کلاهشان را بالا بیاندازند . بگمانم این عده بازاری با هزار پُز و طاقچه بالا بتوانند دوسه روزه فقط بصورت خطی همان فیلم دوربین را که تنها بعضی از بخشهای ضایع آن کات خورده است را با چند آهنگ سمبل کنند و به مشتری بدهند . فوقش دوسه تا پریست رنگ آماده بزنند و با دوسه کات با هلی شات طرف را سرخوش کنند که فیلم تدوین کرده اند و اوج هنر فیلمسازی را بنمایش گذاشته اند . و هزار درد دل دیگر که از اشخاص نا آگاه و کم اطلاع شاید بتوان تحمل کرد و ازآن عبور کرد اما وقتی یک آتلیه دار یا یک تولید کننده و از همه بدتر یک تدوینگر ( البته بلا نسبت تدوینگرها ) از شما و دیگر همکاران توقع دارد دو روزه یک فیلم تحویل بدهید چاره ای جز قبول نکردن نیست . حالا چندتایی از دوستان هم از سر بیکاری و ... ناچار به قبول عواقب آن میشوند و آنهم راهی جز سمبل کردن ندارد . کار خوب زمانبر است . اصلا کپچر صد گیگا بیت تصویر حداقل اچ دی میدانند چقدر زمان میخواهد ؟!!! ... بگمانم لااقل یک روز کاری !!! .. حالا اگر بقول دوستان گروه باشند و یکی زحمت رافکاتها را بکشد و یکی تصحیح رنگ و یکی انتخاب موسیقی متناسب و یکی ... و یکی تدوین و بالاخره یک هم خروجی آخر را بگیرد و زحمت رایت آنرا بکشید شاید امیدی باشد که کار در چند روز آنهم نه کار بی نقص ... بشود تحویل داد . اما اگر یکنفر همه کارها را بخواهد به شخصه انجام دهد همه میدانیم که تنها میشود به چیزی که اول قصه عرض کردم دلخوش داشت . این زمانی که برای شما تایین کرده اند حتی برای رساندن کار به پای پروژه های آماده هم کفایت نمیکند چه رسد به اینکه خودتان خالق جلوه های ویژه و اعمال افکت و... باشید تا چه رسد به اینکه کم شانس هم باشید و فیلمبردار هم ناشی بوده باشد وناچار بخواهید نویزها را هم از تصاویر بگیرید !!! .
    بهر حال دوست من . کار خوب انجام بده و پول خوب هم بگیر و بهتر است برای خودتان شرایط خاص قائل شوید و از کارفرما وقت بیشتر بگیرید و به نسبت کار بهتر تحویل بدهید تا اینکه خودتان را موظف به تحویل کار در زمان اندک بکنید .چون این کاری ناثواب هم برای خودتان و هم برای کارفرما و هم برای آن عروس و داماد بیچاره است . باری میتوانید برای افزایش سرعت کارتان همانطوریکه دیگر دوستان فرمودند از کار گروهی بهره ببرید . همچنین پروژه ها یتان را از قبل آماده کنید و از آنها مثل پروژه های آماده بازار سود ببرید هرچند همه کارهایتان در یک سال شبیه هم میشوند اما استفاده از پروژه آماده دومین راه و تنها راه کاستن از زمان است . خودتان را هم با توجه به بازاری بودن کار مصروف تغییر متدها نکنید چون با توجه به دستمزد کار میکنید . در اوقات بیکاری هم به ساخت پروژه های جدیدتر بپردازید تا هم سرگرم شوید و هم کار روزهای آینده تان را سبک تر کرده باشید . این را برای همه دوستانی عرض کردم که ممکن است پا در این راه بگذارند . و آخرین سفارش اینست که خودتان را ارزان نفروشید . تدوین یک فیلم با دویست هزار تومن یک خودکشی است و ایجاد توقعات بیجا برای پیمانکاران !!! ... پول خوب و زمان کافی بگیرد و در عوض کارهای شایسته ای که مُهر شخصی شما بپای آن خورده باشد تحویل بدهید . کاری که هرجای این شهر دیدند بگویند این کار " فلانی " است . و چه کار ارشمند و نو آورانه و زیبایی !!! ... موفق باشید .
    بسیار ممنون دوست گرامی کاملا حق با شماست توی دو الی 3 روز واقعا نمیشه یه کار رو تحوویل داد اگرم بشه کیفیت پایین خواهد داشت اما متاسفانه یک سری از تدوینگرها با قیمت 100 هزار تومان هم دیدم که دارن با ادیوس کار میزنن و دو روزه تحویل میدن و همین ها متاسفانه بازار رو هم خراب کردن برای کسایی که دوست دارن یکم حرفه ای تر کار کنن و جالبه که تدوین گری که نتونه دو سه روزه کار رو تحویل بده رو نابلد میدونن.
    به هرحال ممنون از مطلبتون واقعا باعث دلگرمی بود

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    نقل قول نوشته اصلی توسط alika نمایش پست ها
    بسیار ممنون دوست گرامی کاملا حق با شماست توی دو الی 3 روز واقعا نمیشه یه کار رو تحوویل داد اگرم بشه کیفیت پایین خواهد داشت اما متاسفانه یک سری از تدوینگرها با قیمت 100 هزار تومان هم دیدم که دارن با ادیوس کار میزنن و دو روزه تحویل میدن و همین ها متاسفانه بازار رو هم خراب کردن برای کسایی که دوست دارن یکم حرفه ای تر کار کنن و جالبه که تدوین گری که نتونه دو سه روزه کار رو تحویل بده رو نابلد میدونن.
    به هرحال ممنون از مطلبتون واقعا باعث دلگرمی بود
    با سلام ؛
    دوست من ، همانطوریکه فرمودید و بنده هم با قدری احترام از اینجور کسان یاد کردم ( قیمت شان را کمی بالاتر بردم والا هشتاد تومنی هم هست) باید عرض کنم که اینجور عملکرد در این گونه دوستان حاصل فرهنگ غلط حاکم بر اندیشه ها و نوعی رقابت تخریبی است که در رابطه کاری ( کارگر و کارفرما ) وجود دارد که همه اش نتیجه اقتصاد غلط و ضعیفی است که بر جامعه سایه شوم دارد و انسانها را وامیدارد تا کرامتشان را هم هزینه کنند چه رسد به وقت و هنر و علم شان ( یعنی حاصل و نتیجه عمربرگشت ناپذیرشان ) . البته عده زیادی هم هستند نمیشود نام تدوینگر را برایشان بکار برد . اینها مونتاژکار هستند . خودشان هم اغلب خودشان را با این عنوان معرفی میکینند . اگر بپرسی تدوینگر میخواهید یا نه ؟!! .. میگویند ما هم خودمان مونتاژکاریم و هم مونتاژکار خصوصی داریم !!!! . شما و بقیه دوستان تدوینگر هستید و تدوینگر گران است . اما مونتاژکار همه جا ریخته . فله ای و .... !!! کارگر افغانی الان روزی هفتاد و پنج هزار تومن میگیرد و هشت ساعت کار میکند اما این مونتاژکارها دوروز کار مداوم با حداقل چهل ساعت کاری ، اگر به مزد افغانی هم حساب کنیم باید حد اقل چهارصد تومن بگیرند اما متاسفانه میشود روزی بیست یا سی تومن !!! ... اینهم یک تحقیر دیگر که هم به ما تحمیل میشود و هم خودمان تشدیدش میکنیم . بهر حال گاهی انسان ناچار به پائین آمدن از مقام انسانیت به درجه آدم بودن ااست . همین که ابولبشر باشم راضی میشویم . کمترمان نکنند بیشتر نمیخواهیم . بهر حال لپ مطلب این بود که با اینجور قیمتها فقط میتوان مونتاژکار استخدام کرد آنهم نباید از ایشان انتظار زیاد داشت بجز انداختن یک آهنگ توی لاین صدا و یک پریست رنگ و البته کات و دلیت برخی اضافات . همین و بس .و اینکار دو روز هم .برایش زیاد است . بیچاره عروس و داماد . !!! .... از شما و دوستان هم بابت این مطالب عذر میخواهم . چرا که هیچ مشکلی از شما حل نمیکند . موفق باشید

وقتی جایی 100 تومن میده برای فیلم باید مثل خودش که ارزش قائل نمیشه شما هم نشی براش پروژ ه آماده بزنی و دستی ها رو فله ای بندازی رو یه موزیک من کارای اینجور آتلیه ها رو زیاد دیدم هیچ کاری رو فیلم نمیکنن پر از نقص کات هاشون ولی کلی هم از کارشون تعریف میکنن دوست داری با کله بری تو مانیتورشون آخه این چیه... حق اینجور آتلیه ها همون سمبل کردنه... کاری که جدیدا دارم با چند تا آتلیه میکنم ازرش کار خوب رو نمیفهمن

سلام خدمت دوستان گرامی
    دو سول دارم، ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند.
    سوال اول: اگر در پروژه‌ای راش‌های در اختیار از چندین دوربین تهیه شده باشند که با فریم ریت‌های مختلفی تصویربرداری شدن، آیا موقع تدوین باید فریم ریت اونها را یکسان کرد؟
    سوال دوم: آیا فایل خروجی پریمیر از نظر فریم ریت، برای ادامه کار در افترافکت. باید با فریم ریت پروژه افترافکت یکسان باشه؟
    ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع