برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

مشاهده : 10478 , پاسخ ها : 10
موضوع: از بین بردن بخار روی لنز دوربین

Question از بین بردن بخار روی لنز دوربین

سلام به همه عزیزان. چطور میشه بخار روی لنز دوربین رو در جاهایی که رطوبت و گرما بالاست و هوا شرجیه که باعث میشه لنز دوربین مدام عرق کنه و بخار بگیره رو از بین برد؟ یک اسپری بود برای این مشکل که البته فقط در حد حرف هست و عمل نمی کنه و تفاوت چندانی حاصل نمیشه. اگه دوستان اطلاعی دارند چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد ممنون میشم کمکم کنند. یاعلی
    ???? ?? ????? ???? ????

???? ???? ????? (?? ??? ??????) : ?????? ?? ???? ???????? ?????? ???.

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    دوست عزیز معمولا موقعی که دوربینو از فضای سرد وارد فضای گرم میکنی این مشکل پیش میاد واگه چند دقیقه به دوربین وقت بدی که با دمای هوای داخل هم درجه بشن مشکل حل میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_hich نمایش پست ها
    دوست عزیز معمولا موقعی که دوربینو از فضای سرد وارد فضای گرم میکنی این مشکل پیش میاد واگه چند دقیقه به دوربین وقت بدی که با دمای هوای داخل هم درجه بشن مشکل حل میشه
    در مطلبی که بیان کردم عرض کردم که "مدام عرق می کنه" یعنی بستگی به تعویض محیط نداره چون اصلا محیط عوض نمیشه. دوربین از باتدا تا انها حدود 3 ساعت در یک محیطی قرار داره که رطوبت و گرما بالاست و بخار میگیره و اگه پاک نکنیم لنز رو این بخار از بین نمیره اصلا. حالا سوال من اینجاست که برای این مشکل چاره ای هست یا خیر؟
    ???? ?? ????? ???? ????

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidaftere نمایش پست ها
    در مطلبی که بیان کردم عرض کردم که "مدام عرق می کنه" یعنی بستگی به تعویض محیط نداره چون اصلا محیط عوض نمیشه. دوربین از باتدا تا انها حدود 3 ساعت در یک محیطی قرار داره که رطوبت و گرما بالاست و بخار میگیره و اگه پاک نکنیم لنز رو این بخار از بین نمیره اصلا. حالا سوال من اینجاست که برای این مشکل چاره ای هست یا خیر؟
    راستش این مورد شما برام پیش نیومده.دوربینتون چیه؟

شاید اسپریی که استفاده کردید مارک درست و درمونی نبوده... برای این کار از اسپری مخصوص استفاده می شه و اسمش anti fog هستش... من چند ساله که یه مارک کداکش رو دارم و عالی عمل می کنه... البته چند وقتیه این مارک تو بازار نیست و مارکهای دیگه رو هم امتحان نکردم... توصیه هم می کنم فقط برند های مطمئن رو تهیه کنید... چون برخی از این اسپری ها شدیداً به سطح لنز آسیب می زنن...

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_hich نمایش پست ها
    راستش این مورد شما برام پیش نیومده.دوربینتون چیه؟
    فرقی نمیکنه با سه تا دوربینی که در هیئت داریم فیلمبرداری می کنیم همین مشکل برای هرسه دوربین هست. یکیش کانن، یکیش سونی و یکیشم سامسونگ هستن هر سه هم بخار میگیرن...
    ???? ?? ????? ???? ????

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_anvaran نمایش پست ها
    شاید اسپریی که استفاده کردید مارک درست و درمونی نبوده... برای این کار از اسپری مخصوص استفاده می شه و اسمش anti fog هستش... من چند ساله که یه مارک کداکش رو دارم و عالی عمل می کنه... البته چند وقتیه این مارک تو بازار نیست و مارکهای دیگه رو هم امتحان نکردم... توصیه هم می کنم فقط برند های مطمئن رو تهیه کنید... چون برخی از این اسپری ها شدیداً به سطح لنز آسیب می زنن...
    تحقیق کردم در این مورد ولی گفتن که اسپری ها تا یک دمای خاص و مدت زمانی خاص (کوتاه) میتونن عملکرد داشته باشن نه برای 3 ساعت! مثلا بهترینشون نیم ساعت توان مقابله با بخار و گرما رو داره و بعد از اون دیگه اثرگذاریش محو میشه...
    ???? ?? ????? ???? ????

تحقیق کردم در این مورد ولی گفتن که اسپری ها تا یک دمای خاص و مدت زمانی خاص (کوتاه) میتونن عملکرد داشته باشن نه برای 3 ساعت! مثلا بهترینشون نیم ساعت توان مقابله با بخار و گرما رو داره و بعد از اون دیگه اثرگذاریش محو میشه...
    درسته...همینطوره... گاهاً شاید به نیم ساعت هم نرسه... ولی در اون زمان بهترین کار اینه که برای دقایقی رکورد رو قطع کنید و دهانه ی لنز رو تمیز کنید و مجدداً از اسپری استفاده کنید... تا حالا از روش دیگه ای استفاده نکردم و نمی دونم روش دیگه ای هم هست یا نه... ولی از اساتید سوال می کنم... اگه کسی دونست تو همین تاپیک میزارم...

?? ???? ??? ????? ???

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_anvaran نمایش پست ها
    درسته...همینطوره... گاهاً شاید به نیم ساعت هم نرسه... ولی در اون زمان بهترین کار اینه که برای دقایقی رکورد رو قطع کنید و دهانه ی لنز رو تمیز کنید و مجدداً از اسپری استفاده کنید... تا حالا از روش دیگه ای استفاده نکردم و نمی دونم روش دیگه ای هم هست یا نه... ولی از اساتید سوال می کنم... اگه کسی دونست تو همین تاپیک میزارم...
    این کار پاک کردن لنز رو برای دو تا دوربین دیگه انجام میدیم و مشکلی نیست اما یکی از دوربینها بعنوان دوربین مخفی در سقف نصب شده و عملا در زمان برگزاری جلسه در دسترس نیست و بخار و رطوبت حاصله هم که به سمت بالا (سقف) میره باعث بخار گرفتن بعد از 10-15 دقیقه بعد از شروع مراسم میشه و عملا اون دوربین از دور خارج میشه و فیلمی که بوسیله اون دوربین ضبط میشه قابل استفاده نیست و همش بخار گرفتست
    یه سوالی برام پیش اومده اونم اینکه اصلا دوربین با لنزی داریم که در رطوبت بالا عرق نکنه؟ چون از یه موسسه ای سوال کردم گفت بعضی دوربین مخفی ها این قابلیت رو دارن اما دقیق اسمش رو نمیدونست. شما نمیدونید در این باره؟
    ???? ?? ????? ???? ????

این کار پاک کردن لنز رو برای دو تا دوربین دیگه انجام میدیم و مشکلی نیست اما یکی از دوربینها بعنوان دوربین مخفی در سقف نصب شده و عملا در زمان برگزاری جلسه در دسترس نیست و بخار و رطوبت حاصله هم که به سمت بالا (سقف) میره باعث بخار گرفتن بعد از 10-15 دقیقه بعد از شروع مراسم میشه و عملا اون دوربین از دور خارج میشه و فیلمی که بوسیله اون دوربین ضبط میشه قابل استفاده نیست و همش بخار گرفتست
    یه سوالی برام پیش اومده اونم اینکه اصلا دوربین با لنزی داریم که در رطوبت بالا عرق نکنه؟ چون از یه موسسه ای سوال کردم گفت بعضی دوربین مخفی ها این قابلیت رو دارن اما دقیق اسمش رو نمیدونست. شما نمیدونید در این باره؟

آگرمنظورتون دوربین مداربسته ست که زیاد اطلاعی ازش ندارم... ولی باید همچین قابلیتس رو داشته باشن... چون دوربین های مداربیته باید بتونن در هر شرایطی ضبط تصویر داشته باشن... بهتر با یه متخصص دوربینهای مداربسته مشورت کنید...

?? ???? ??? ????? ???

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع