برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 1406 , پاسخ ها : 9
موضوع: کمک در مورد تکسچر, uv , متریال و ...

mostaAr آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7453
    تبريز ولي نه خوده تبريز :) يكي از شهرستان ها

کمک در مورد تکسچر, uv , متریال و ...

سلام بچه ها
    من در مورد موضاعات مختلف cinema4D اشکال دارم ولی این تکسچر و متریال و... کلا برام گنگ هستن. مثلا من نمیدونم برای اینکه یک جسمی شفاف باشه باید بهش تکسچر شفاف بدم یا متریال یا چیزه دیگه ؟ یا مثلا اگه بخوام جسمم مثله سنگ زبر باشه باید چیکار کنم ؟ یا مثلا چطوری یه فلزی بسازم که یکیش برق بزنه و یکیش خش دار باشه و زنگ زده باشه ؟ یا مثلا پوست صورت که فرورفتگی داره رو چطوری بسازم ؟ اصلا گیج شدم به کل . از دوستان خواهش میکنم تا اگه آموزشی در این مورد توو سایت هست بهم لینک بدم و اگه خواستن یه کوچولو از اون چیزی که خودشون از این مفاهیم توو ذهنشون تجزیه و تحلیل کردن توو این تاپیک بگن تا دوستانه دیگه هم استفاده کنن .
    اولین سوالم توو سایت هستش و اگه توو توضیحم اشکال دیدین به بزرگواری خودتون ببخشید و اگه لازم باشه بیشتر براتون توضیح میدم .
    از ندا خانوم و خانوم عیدی پور معذرت میخوام که به زحمتشون انداختم واین سوال هارو ازشون کردم .(ولی موتاسفانه نتونستم به جوابام برسم .)
    go with with" for world"
    ??? ?????? ?????? ?? ??? ?????? ???? ?? ??????? ????? ?? ??? ?? ?? ?? ????.

Elka Eydipor آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4564
    درود بر شما دوست گرامی ببینید آموزشی که فقط مختص به تکسچر و یا متریال باشه ندیدم ولی شما باید

تمام آموزشها رو ببنید که متوجه بشید..برای اینکه شما بتونید متریال یا تکسچر (بافت لازم ) رو به

یه جسم بدید باید اونو توی طبیعت نظاره کنید با دقت بهش دست بکشید باید عادت کنید چشمتون رو عادت بدید

به دیدن اجسام با جنس و شکل و بافت مختلف .. که وقتی میخواید توی نرم افزار به شکل متریال یا بافت بدید

بدونید چی بهش نزدیکتر و یا چی لازمه که بشه شبیه شکل طبیعیش بشه..برای این کار باید شما تمام آموزشها

رو کامل ببنید و ببنید چه جوری به جسمی شکل میدن بافت براش تعیین میکنند متریال میدن و از همه مهمتر سایه ها

نورها .. که به طبیعتش نزدیکتر بشه..باید خیلی آموزش ببینید و خودتون هم بیشتر تمرین کنید نظاره کنید امتحان کنید

موفق باشید من توصیه میکنم این صفحات رو نگاه کنید:

http://forum.video-effects.ir/sitemap/f-12.html

http://www.video-effects.ir/?cat=29&paged=27
    ????? ?? ????? ?? ??? ???? ?? ???? ???????
    ?? ??? ????? ??????!
    ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?? ??? ?????? ?? ???

?????? ?? ??????? ??? ????? ????!????? ?? ?? ??? ??? ....
    ??? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?? ??? ??...

mostaAr آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7453
    ممنون خانوم عیدی پور . بازم شرمنده کردین
    go with with" for world"

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    ببینید متریال یعنی اینکه شما از خود نرم افزار از تنظیمات متریال بسازید یعنی اینکه از هیچ فایلی خارج ار نرم افزار استفاده نکنید
    تکسچر یعنی اینکه از همین عکس هایی که تو اینترنت پخش شده برای ایجاد سنگ استفاده کنید.

ساخت متریال و تکسچر خیلی سخته باید یه دوره کامل در مورد این تکنیک ها تحقیق کنید.
    اول از همه باید نورپردازی رو هم خوب بلد باشید تا متریال رو خوب نمایش بدید
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

mostaAr آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7453
    مرسی آقای هادیپور . من میدونم ساخت متریال و تکسچر سخته و حتما به تخصص نیاز داره ولی من اگه بخوام از تکسچر ها و یا متریال ها اماده استفاده کنم باید چیکار کنم؟ . مثلا من اگه بخوام یه سنگ فرش بسازم که سنگ ها کنار هم چیده شده و پستی و بلندی داره باید بهش تکسچر سنگ بدم و هم متریال سنگ تا گودی های بین سنگ ها ایچاد بشه ؟ و یا باید از اول که مدل سازی میکنم اون فرورفتگی ها رو ایجاد کنم و بعدش تکسچر بهش بدم ؟ اصلا uv این وسط چیکارست ؟
    go with with" for world"

mostaAr آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7453
    آقای هادیپور اینجور که از حرفاتئن فهمیدم تکسچر و متریال یکی هستش ولی با این تفاوت که تکسچر رو دیگران میسازن ودر اختیار شما قرار میدن و متریال رو باید خودمون ایجاد کنیم . آیا درسته ؟
    go with with" for world"

متریال رو خودتون با توجه به سلیقه خودتون تنظیم می کنید در نرم افزار... تکسچر مثلاً از تنه درخت عکس میگیرید و از اون بعنوان متریال استفاده می کنید...
    متریال ساختن خیلی دقت میخواد مثلاً فکر کن متریال شیشه بخوای بسازی انواع شکست نور داره... بعد شیشه تار باشه یا نه.. چقدر انعکاس نور داره و ...
    منم دنبال اینجور آموزشا گشتم ولی بیشتر انگلیسی هست. بطور مثال:

Rendering interiors in Cinema 4D از شرکت Digital Tutors که انگلیسی هست و توش متریال های مربوط به طراحی داخلی خونه رو توضیح میده که البته انگلیسی هست و باید زبانت خوب باشه تا بفهمی...
    یه آموزشم از شرکت Lynda دیدم دربازه ساخت انواع متریال بود اسمش Creating materials in Cinema 4D هست که درباره متریال های مهم توضیح داده..

تو گوگل بگردی زیاده و البته 99% انگلیسی...

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostaAr نمایش پست ها
    آقای هادیپور اینجور که از حرفاتئن فهمیدم تکسچر و متریال یکی هستش ولی با این تفاوت که تکسچر رو دیگران میسازن ودر اختیار شما قرار میدن و متریال رو باید خودمون ایجاد کنیم . آیا درسته ؟

تكسچرها بيشتر اماده هستن ميتونيد به عنوان متريال ازش استفاده كنيد ولي متريالها رو هم خودتون ميتونيد به هر صورت كه خواستين بسازيد هم از متريال اماده استفاده كنيد يا تنظيمش كنيد

?????? ???? ????? ??? ??? ?? ?? ??????? ?????? ????? ??????? ???

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostaAr نمایش پست ها
    مرسی آقای هادیپور . من میدونم ساخت متریال و تکسچر سخته و حتما به تخصص نیاز داره ولی من اگه بخوام از تکسچر ها و یا متریال ها اماده استفاده کنم باید چیکار کنم؟ . مثلا من اگه بخوام یه سنگ فرش بسازم که سنگ ها کنار هم چیده شده و پستی و بلندی داره باید بهش تکسچر سنگ بدم و هم متریال سنگ تا گودی های بین سنگ ها ایچاد بشه ؟ و یا باید از اول که مدل سازی میکنم اون فرورفتگی ها رو ایجاد کنم و بعدش تکسچر بهش بدم ؟ اصلا uv این وسط چیکارست ؟

دو اموزش از ساخت متريال هست ببينيد

http://forum.video-effects.ir/thread8558.html#post80956

?????? ???? ????? ??? ??? ?? ?? ??????? ?????? ????? ??????? ???

mostaAr آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7453
    ندا خانوم و آقا سعید ازتون خیلی ممنونم . مطالبتون خیلی خوب بود . داره کم کم چیزی دسگیرم میشه و باید خیلی آموزش ببینم . در کل انگار کیفیت متریال از تکسچر زیاده , میخوام اصولی کار کنم و باید متریال ساختن رو هم یاد بگیرم . مرسی
    go with with" for world"

کلمات کلیدی این موضوع