برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مشاهده : 1464 , پاسخ ها : 8
موضوع: سوال حرکت دادن لایه در جهت محور خودش

Question سوال حرکت دادن لایه در جهت محور خودش

چه جوری می تونم یه جسم رو در جهت محور خودش حرکت بدم؟ مثل وقتی که محور رو روی لوکال می گذاریم و با موس محورش رو می گیریم و می کشیم.
    ولی من نمی خوام با موس حرکتش بدم. می خوام با عددهای پوزیشن جسم رو مثلا 100 واحد در محور x خودش حرکت بدم. در حالت عادی وقتی x رو تغیر می دیم x لایه برحسب x word حرکت می کنه ولی من می خوام تو x خودش حرکت کنه.

H.264 - Hamed آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13011
    متوجه نشدم شما میخواید محور لنگر ( anchor point ) رو با عدد جاشو تغییر بدید؟

.....:::: H.264 - Hamed ::::.....
    Written By : Hamed Ta'atpour

??? ?? ????? ?? ??? ?? ??? ???? ?? ??? ??? ?? ?? ???? ????? ?????? ??? ?? ?????? ??? ?? ???? ??? ???? ?? “???????” ????? ??” ?????” ???!
    ??? ???? © ???? ????

H.264 - Hamed آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    13011
    اگه هدف تغییر مکان انچر پوینت با اعداد x , y میتونید روی لایه کلید a رو بزنید تا کنترل transform -- anchor point فعال بشه و میتونید x , y بش بدید

نام: Capture.JPG نمایش: 88 اندازه: 16.1 کیلو بایت

.....:::: H.264 - Hamed ::::.....
    Written By : Hamed Ta'atpour

??? ?? ????? ?? ??? ?? ??? ???? ?? ??? ??? ?? ?? ???? ????? ?????? ??? ?? ?????? ??? ?? ???? ??? ???? ?? “???????” ????? ??” ?????” ???!
    ??? ???? © ???? ????

میثم پیروی آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3834
    شما باید از دستور Expression استفاده کنید...
    توضیح رو با عکس یا ویدیو بگید تا اساتید راهنمایی کنند...

... ????? ?????? ???? ???? ??? ...
    ... ???? ????? ????? ???? ??? ...
    ... ?? ???? ?? ????? ?? ???? ...
    ... ??? ???? ??????? ???? ??? ...
    ... ????? ?? ???? ???? ???? ...
    ... ?? ???? ?? ???? ??? ? ?? ??? ...

ببینین وقتی anchor point رو تغییر می دم، جسم در محور خودش جا به جا می شه ولی وقتی می خوام بچرخونمش دیگه حول مرکز جسم نمی چرخه و حول انکرپوینت که از جسم فاصله داره می چرخه. من می خوام انکرپوینت تو همون مرکز بمونه و با پوزیشن توی محور خودش جسم رو حرکت بدم و جسم همچنان حول محور خودش بچرخه.

الآن یه سالید درست کنید بعد 3D اش کنید. 30 درجه تو X و 58 درجه در y و 49 در جه در Z بچرخونینش. حالا اگر X پوزیشن رو تغییر بدین، جسم به سمت X جهان حرکت می کنه و به سمت راست می ره در حالی که من می خوام در جهت x خودش حرکت کنه و به سمت بالای صفحه بره. مثل وقتی که انکر پوینت رو تو X زیاد می کنیم.

reza57 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    2817
    دوست عزیزاول لایه رو سه بعدی بکنین بعد زیر مجموعه لایه رو باز کنید و در روی پوزیشن راست کلیک و گزینه seperate Dimension رو انتخاب بکنین در این حالت همه پوزیشنهای ایکس و ... از هم جدا میشن و میتونین کنترل بهتری رو لایه تون داشته باشین و روی هر کدوم از محورها که میخواین فقط روی اون محور حرکتش بدین
    امیدوارم که مفید باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI3D69 نمایش پست ها
    ببینین وقتی anchor point رو تغییر می دم، جسم در محور خودش جا به جا می شه ولی وقتی می خوام بچرخونمش دیگه حول مرکز جسم نمی چرخه و حول انکرپوینت که از جسم فاصله داره می چرخه. من می خوام انکرپوینت تو همون مرکز بمونه و با پوزیشن توی محور خودش جسم رو حرکت بدم و جسم همچنان حول محور خودش بچرخه.

الآن یه سالید درست کنید بعد 3D اش کنید. 30 درجه تو X و 58 درجه در y و 49 در جه در Z بچرخونینش. حالا اگر X پوزیشن رو تغییر بدین، جسم به سمت X جهان حرکت می کنه و به سمت راست می ره در حالی که من می خوام در جهت x خودش حرکت کنه و به سمت بالای صفحه بره. مثل وقتی که انکر پوینت رو تو X زیاد می کنیم.
    الآن سوالم واضح شد؟

ممنون از کسانی که جواب دادن ولی فکر کنم سوال رو متوجه نشده بودن!
    اکسپرشنش رو دارین؟ یه چیزی سعی کردم بنویسم ولی نشد!

بهترین روش ایجاد نول آبجکت هست و لینک کردن سالید به اون و سپس اعمال چرخش به نول امتحان کنید اگه متوجه نشدید تصویر قرار بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط تورج یوسفی نمایش پست ها
    بهترین روش ایجاد نول آبجکت هست و لینک کردن سالید به اون و سپس اعمال چرخش به نول امتحان کنید اگه متوجه نشدید تصویر قرار بدم
    خوب بعدش چی؟ چه فرقی کرد؟ بعد چه جوری در محور خودش حرکتش بدم؟

کلمات کلیدی این موضوع