برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

Post راهنمایی برای تصویربرداری,مونتاژ و نمایش فیلم مستند حیات وحش

سلام
    خسته نباشید.خیلی خوشحالم که چنین انجمنی ایجاد شده تا علاقه مندان به عکس و فیلم اطلاعات خود را رد و بدل کنند.
    نیاز به چند راهنمایی از شما دوستان عزیز داشتم :
    در حال حاضر من یک دوربین canon 70d دارم.بهترین کیفیتی که داره 1080p با فریم ریت 25p می باشد.در حالت کلی یک فیلم مستند برای پخش در تلویزیون ایران باید چه مشخصاتی داشته باشه ؟
    ۱ - از لحاظ کیفیت تصویر ؟
    ۲ - فریم ریت ؟
    به نظر شما کدوم دو حالت زیر واسه تصویربرداری از طبیعت و حیات وحش بهتره ؟
    ۱ - 1080p با فریم 25
    ۲ - 720p با فریم 50
    اینو از این جهت میگم که در فریم 25 فیلم کمی دچار قابلیت های حرکتی خوبی نمیشه و نمیدونم چرا اینجوریه و از طرفی اگه بخوام با فریم 50 تصویربرداری کنم دیگه کیفیت 1080p رو ندارم.
    ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.با تشکر
    ویرایش توسط Hadi70d : 04-26-14 در ساعت 17:18

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    سلام دوست عزیز
    شما میتونید در دوربین سیستم ویدیو رو از pal به ntsc تغیر بدید.ntsc سیستم ویدیوی اروپا هست و اینجوری ویدیو با فرم ریت 30 رکورد میشه.
    سیستم تلویزیون ایران pal پس ویدیوی 1080شما با فریم ریت 25 برای پخش مشکلی نداره و قابل قبوله.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_hich نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما میتونید در دوربین سیستم ویدیو رو از pal به ntsc تغیر بدید.ntsc سیستم ویدیوی اروپا هست و اینجوری ویدیو با فرم ریت 30 رکورد میشه.
    سیستم تلویزیون ایران pal پس ویدیوی 1080شما با فریم ریت 25 برای پخش مشکلی نداره و قابل قبوله.
    سلام ممنون از راهنمایی شما
    یعنی اگه من فیلمم رو در سیستم ntsc و 1080p با فریم ریت 30 ضبط کنم و خروجی بعد از تدوینم هم به همین صورت باشه و بفرستم واسه پخش هیچ مشکلی نداره ؟
    ویرایش توسط Hadi70d : 04-26-14 در ساعت 16:57

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi70d نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمایی شما
    یعنی اگه من فیلمم رو در سیستم ntsc و 1080p با فریم ریت 30 ضبط کنم و خروجی بعد از تدوینم هم به همین صورت باشه و بفرستم واسه پخش هیچ مشکلی نداره ؟
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    ن مشکلی نیست حالا مشکل هم باشه بعد از رندر با ی کانورتر فرم رایتو ب 25 تغیر بدید.ولی همیشه سر فیلمبرداری ویدیوتونو با بالاترین کیفیت بگیرید.
    در فیلمبرداری از سوژه های متحرک از سرعت بالای شاتر استفاده کنید بهتره.اینجوری در اسلو کردن با پلاگین twixtor ب مشکل بر نمیخورید و کارتون خوب درمیاد

با سلام
    استاندارد ترین حالت فیلمبرداری که جنبه سینماتیک داشته باشه 24 فریم هست
    دوست عزیز مهم خروجیه

شما توی صحنه های حرکتی از فریم بالا استفاده کن و در صحنه های بدون حرکت از 24 استفاده کن

وایت بالانس و کنتراست و دیاف هم که واردی تنظیم کنی که با مشکل زیاد و کم بودنشون مواجه نشی

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin_hich نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    ن مشکلی نیست حالا مشکل هم باشه بعد از رندر با ی کانورتر فرم رایتو ب 25 تغیر بدید.ولی همیشه سر فیلمبرداری ویدیوتونو با بالاترین کیفیت بگیرید.
    در فیلمبرداری از سوژه های متحرک از سرعت بالای شاتر استفاده کنید بهتره.اینجوری در اسلو کردن با پلاگین twixtor ب مشکل بر نمیخورید و کارتون خوب درمیاد

واقعا از راهنماییتون ممنونم.
    تازه میخواستم کار فیلمبرداری رو شروع کنم و با این راهنمایی های شما میتونم خیلی امیدوار باشم.در مورد سرعت شاتر من که بیشتر واسه فیلمبرداری تو روز و نور کافی و سوژه های دارای تحرک کم تنظیمات رو رو اتوماتیک میذارم اما به نظر باید طبق راهنمایی شما باید مقداری حرفه ای تر با این موضوع برخورد کنم !!!
    ویرایش توسط Hadi70d : 04-26-14 در ساعت 19:38

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid980090 نمایش پست ها
    با سلام
    استاندارد ترین حالت فیلمبرداری که جنبه سینماتیک داشته باشه 24 فریم هست
    دوست عزیز مهم خروجیه

شما توی صحنه های حرکتی از فریم بالا استفاده کن و در صحنه های بدون حرکت از 24 استفاده کن

وایت بالانس و کنتراست و دیاف هم که واردی تنظیم کنی که با مشکل زیاد و کم بودنشون مواجه نشی

بله تا حدودی واردم البته نه خیلی زیاد اما خوب باید تمرین کنم تو حالت های مختلف.ممنون دوست عزیز.
    امیدوارم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم

دوست عزیز استانداردها رو باید رعایت کنی. شاهین عزیز به نکته ای اشاره کرد که من زیاد باهاش موافق نیستم. 25 فریم برای پخش تلویزیون ایران مناسبتره. در حال حاظر هم اگر اشتباه نکنم پخش برنامه های تلوزیون ایران DVcam هستش که همون 720 هم کفایت می کنه.
    تعداد فریم بیشتر دلیل بر بهبود تصویر نیست دوست عزیز. همونطور که میزان بالای پیکسل تصویر همیشه دلیل بر برتری تصویر نیست.

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_anvaran نمایش پست ها
    دوست عزیز استانداردها رو باید رعایت کنی. شاهین عزیز به نکته ای اشاره کرد که من زیاد باهاش موافق نیستم. 25 فریم برای پخش تلویزیون ایران مناسبتره. در حال حاظر هم اگر اشتباه نکنم پخش برنامه های تلوزیون ایران DVcam هستش که همون 720 هم کفایت می کنه.
    تعداد فریم بیشتر دلیل بر بهبود تصویر نیست دوست عزیز. همونطور که میزان بالای پیکسل تصویر همیشه دلیل بر برتری تصویر نیست.
    مشکل من اینه که بین انتخاب این دو موندم :
    ۱- 1080p با فریم 25 (یا 30 برای ntsc)
    ۲ - 720p با فریم 50 (یا 60 برای ntsc)
    در کل برای ساخت مستند در طبیعت و حیات وحش کدوم استاندارد رو انتخاب کنم ؟ مشکلی که دوربین های dslr دارن اینه که در فریم ریت های پایین فیلمبرداری کمی دچار مشکل میشه و با حرکات دوربین تصویر دچار کمی کشیدگی و انحنا میشه که این کار رو کمی سخت میکنه و مشکل اصلی من هم همینه یا شاید من مبتدی هستم و اصول کار رو نمیدونم.
    در کل من در این زمینه مبتدی هستم و تا قبل از این هندی کم داشتم (برای کار خانگی) اما چون به تازگی خواستم وارد کار مستند بشم و از طرفی با توجه به محدودیت بودجه مجبور شدم یه دوربین canon 70d بخرم و تا حالا اصلا از دوربین عکاسی برای فیلمبرداری استفاده نکردم.اگر هم منبع آموزشی وجود داره برای آموزش کامل فیلمبرداری با دوربین های dslr ممنون میشم بهم معرفی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi70d نمایش پست ها
    مشکل من اینه که بین انتخاب این دو موندم :
    ۱- 1080p با فریم 25 (یا 30 برای ntsc)
    ۲ - 720p با فریم 50 (یا 60 برای ntsc)
    در کل برای ساخت مستند در طبیعت و حیات وحش کدوم استاندارد رو انتخاب کنم ؟ مشکلی که دوربین های dslr دارن اینه که در فریم ریت های پایین فیلمبرداری کمی دچار مشکل میشه و با حرکات دوربین تصویر دچار کمی کشیدگی و انحنا میشه که این کار رو کمی سخت میکنه و مشکل اصلی من هم همینه یا شاید من مبتدی هستم و اصول کار رو نمیدونم.
    در کل من در این زمینه مبتدی هستم و تا قبل از این هندی کم داشتم (برای کار خانگی) اما چون به تازگی خواستم وارد کار مستند بشم و از طرفی با توجه به محدودیت بودجه مجبور شدم یه دوربین canon 70d بخرم و تا حالا اصلا از دوربین عکاسی برای فیلمبرداری استفاده نکردم.اگر هم منبع آموزشی وجود داره برای آموزش کامل فیلمبرداری با دوربین های dslr ممنون میشم بهم معرفی کنید.
    دوست عزیز همونطور که گفتم 25 فریم بر ثانیه استاندارد پخش تلوزیونی ایران هستش. در ضمن گاهاً شما برای ساخت مستند نیاز به فریم ریتهای بالاتری هم نیاز دارید که این کار با دوربین های خاصی همچون FS700 امکان پذیر می شه.
    و در مورد کشیدگی منظورتون چیه؟؟؟ من چونین مشکلی ندیدم. شاید بخاطر سرعت شاتر پائین باشه. کمی سرعت شاترتون رو افزایش بدین و به نصبت به اون دیافراگمتون رو بازتر کنید.
    شاید این کتاب کمکتون کنه:

http://www.video-effects.ir/?p=4353
    موفق باشید...

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین