برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

مشاهده : 3001 , پاسخ ها : 13
موضوع: یه سوال سخت افزاری داشتم!!!!

یه سوال سخت افزاری داشتم!!!!

خسته نباشید میگم به همه دوستان
    من کلن با سیستمم افترافکت و ... اینجور چیزا کار میکنم
    میخام الان ارتقا ئ ش بدم
    بعد میخام که یه cpu core i5 بندازم روش
    در باره ی مادربردش نمیدونم چه مادربرد ی خوبه
    و نمیدونم که فرق مادربرد های 600 تومنی یا 1 ملیون به بالا با مادر برد 300 تومنی که core i5 هم پشتیبانی میکنه چیه ؟
    تو سرعت کار خیلی تاثیر داره ؟؟؟
    اگه کسی اطلاعت داره ممنون میشم کمک کنه.

من اطلاعات زیادی ندارم . فقط یک کیس بستم اخرین مدل بازار رو گذاشتم روش . مادربوردش در اومد 300
    cpu core i7 هم شد 1 تومن . با رم 8 گرافیک 2 هارد 1 ترا در اومد 2500.به نظرم ارزش داره.امیدوارم بدردت خورده باشه
    ???? ???? ?? ?? ???? ?? ?????? ? ???? ????? ??? . *????? ????*

دمت گرم برادر

داداش در مورد مادر برد مونده به نیازت یعنی مادر بردی که قیمتش بالاست مثلا چندتا کارت گرافیک بهش میخوره یا کارت اس دی میخوره اما افتر بیشتر با رم درگیره تا سی پی یو به نظرم رمت باید زیاد باشه البته من یه دوستی دارم که مادر برد 64 بیتی خریده یعنی 10 گیگ رو تو دو دقیقه از کیسش زدم به فلشم
    ????? ??? ?????? ?????
    ???? ??? ????
    ??? ???? ???? ?????
    ?? ?????? ???

سلام
    دوست عزیز دقیقا میزان بودجه ای که به کار اختصاص دادین رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد
    خرید یه ماردبورد 600 تومنی با یه پردازنده 600 اومنی i5 توصیه نمیشه

سلام دوست عزیز
    فرق مادربرد های 300 تومنی با مادربرد های 1 تومنی تو چنتا چیز خلاصه میشه
    1 سرعت کار بالاتر
    2 مصرف انرزی کمتر به خاظر کوچیکتر شدنشون
    3 مدیریت برق بهتر در کل مادربرد که باعث کارایی بهتر قطعات میشه
    4 مدیریت گرمایش بالاتر (منظور اینه که با به کار بردن رادیاتور های بهنه تر بر روی مادربرد میتونن گرمای حاصله از قطعات رو بهتر و بیشتر تهویه کنن)
    5 و مهمترین عامل مچ کردن قطعات نصب شده به روی مادربرد! بذار منظورمو بهتر بیان کنم... فکر کن شما یه سی پی یو INTEL Core I5 دارین و یه کارت گرافیک اینویدیا GTX 680 با 8 گیگ رم ( که همین جوریش بالای 2 ملیون در میاد!!!) اگه این قطعات رو روی مادر برد 300 تومنی نصب کنی فقط میتونی مثلا از 25% قدرت کلی سیستمت بهره ببری اما اگه همین قطعات رو روی مادربرد ایسوس یا گیگابایت (سری هایی که مخصوص بازی کردن هستن) نصب کنی تقریبا از 99% قدرت کلی قطعاتت میتونی استفاده کنی! البته لازم به دکره بگم که قیمت این مادربرد ها گرونه. شما بالای 700 تومن درنظر بگیر.

در مورد رم هم باید بگم تعداد درگاه های رم از خودش مهم تره! میدونی منظورم چیه؟
    منظورم اینه که مثلا اگه شما دوتا رم 4 گیگ بخری کارایی سیستمت به مراتب پایین تر از اینه که 4تا رو 2 گیگ بخری!
    میدونین چرا؟ چون هر رم دو درگاه مبادلاتی با سی پی یو دراه وقتی شما دوتا رم 4 گیگ نصب میکنی تعداد درگاه هایی که با سی پی یو در ارتباط هستن 4 درگاه ولی وقتی شما 4تا رم 2گیگ میخرین تعداد درگاه های مبادلاتی به 8 تا درگاه افزایش پیدا میکنه که تاثیر شگرفی روی سرعت و کارایی سیستم شما دراه!

امیدوارم گفته هام مفید واقع بشه :-)
    ???? ?? ??? ??????? ?? ???? ?? ????
    ???? ?? ??? ??? ?? ???? ?? ?????????????
    ??????????? ???? ?????? ?? ???? ?????
    ????? ?? ?? ? ???????????? ?? ???? ?? ????

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhanifeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    فرق مادربرد های 300 تومنی با مادربرد های 1 تومنی تو چنتا چیز خلاصه میشه
    1 سرعت کار بالاتر
    2 مصرف انرزی کمتر به خاظر کوچیکتر شدنشون
    3 مدیریت برق بهتر در کل مادربرد که باعث کارایی بهتر قطعات میشه
    4 مدیریت گرمایش بالاتر (منظور اینه که با به کار بردن رادیاتور های بهنه تر بر روی مادربرد میتونن گرمای حاصله از قطعات رو بهتر و بیشتر تهویه کنن)
    5 و مهمترین عامل مچ کردن قطعات نصب شده به روی مادربرد! بذار منظورمو بهتر بیان کنم... فکر کن شما یه سی پی یو INTEL Core I5 دارین و یه کارت گرافیک اینویدیا GTX 680 با 8 گیگ رم ( که همین جوریش بالای 2 ملیون در میاد!!!) اگه این قطعات رو روی مادر برد 300 تومنی نصب کنی فقط میتونی مثلا از 25% قدرت کلی سیستمت بهره ببری اما اگه همین قطعات رو روی مادربرد ایسوس یا گیگابایت (سری هایی که مخصوص بازی کردن هستن) نصب کنی تقریبا از 99% قدرت کلی قطعاتت میتونی استفاده کنی! البته لازم به دکره بگم که قیمت این مادربرد ها گرونه. شما بالای 700 تومن درنظر بگیر.

در مورد رم هم باید بگم تعداد درگاه های رم از خودش مهم تره! میدونی منظورم چیه؟
    منظورم اینه که مثلا اگه شما دوتا رم 4 گیگ بخری کارایی سیستمت به مراتب پایین تر از اینه که 4تا رو 2 گیگ بخری!
    میدونین چرا؟ چون هر رم دو درگاه مبادلاتی با سی پی یو دراه وقتی شما دوتا رم 4 گیگ نصب میکنی تعداد درگاه هایی که با سی پی یو در ارتباط هستن 4 درگاه ولی وقتی شما 4تا رم 2گیگ میخرین تعداد درگاه های مبادلاتی به 8 تا درگاه افزایش پیدا میکنه که تاثیر شگرفی روی سرعت و کارایی سیستم شما دراه!

امیدوارم گفته هام مفید واقع بشه :-)
    دوست عزیز لطفا بدون اطلاع دیگرانو راهنمایی نکنید، این بیشتر گمراه کردنه!
    به جز 4 که کاملا درسته و 1 و 3 که تا حدودی درسته، بقیه کاملا بی ربط و اشتباهه
    فرمایشتون در مورد رم هم اگه فقط از 2 کاناله پشتیبانی کنه دیگه 4 تا با 2 تا فرقی نداره

ای ول داداش دمت گرم
    فقط یه چیزی
    به نظرت مادربرد Giga G1.sniper B5 چطوره؟ قیمتش 400 تومنه مخصوص گیمر ها هم هست
    با سی پی یو core i5 مچ میشه ؟؟؟

من تقریبا 1 و 500 میخام هزینه کنم.بدون مانیتور و اسپیکر و....
    فقط رم و سی پی یو و مادربرد و هارد گافیک با پاور میخام

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdifakhraei نمایش پست ها
    ای ول داداش دمت گرم
    فقط یه چیزی
    به نظرت مادربرد Giga G1.sniper B5 چطوره؟ قیمتش 400 تومنه مخصوص گیمر ها هم هست
    با سی پی یو core i5 مچ میشه ؟؟؟
    دوست عزیز گیمرها معمولا از پردازنده های سری k اینتل که ضریب باز هستن و مخصوص اورکلاک استفاده میکنن که به کار شما نمیاد، این پردازنده ها هم به مادربورد مخصوص که امکان تغییر ولتاژ رو داشته باشه نیاز دارن
    پردازنده های core i5 هم انواع مختلفی داره، فقط اینو بگم که حتما سری haswell بگیرین که جدیدترین نسل پردازنده های اینتل محسوب میشن و ارزون ترینش 4440 هست و گرونترینش 4670 که به ترتیب 550 و 650 تومنه ( به جز 4670k که 700 تومنه)
    این مادربوردی که ذکر کردین با این قیمت اصلا مناسب نیست (البته از روی اعداد و سری گفتم اگه یه لینک از خودش بدین بهتره)
    شما یه مادربورد زیر 300 تومنی بگیری کاملا برای کارت مناسبه و میتونی حداکثر استفاده رو از پردازنده ببری
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdifakhraei نمایش پست ها
    من تقریبا 1 و 500 میخام هزینه کنم.بدون مانیتور و اسپیکر و....
    فقط رم و سی پی یو و مادربرد و هارد گافیک با پاور میخام
    \
    بودجه شما برای کل این قطعات واقعا کمه، به هر حال اینا پیشنهاد منه
    cpu : 4670 650
    motherboard: ASUS H81-Plus 240
    ram : 2*4GB kingstone buss 1600 280 (قیمت ندارم حدودی گفتم)
    hard disk drive : WD Caviar Green 1 TB 185 (اگه میتونی 100 هم بذار روش 2 ترا بگیر)
    تا اینجا میشه 1355 تومن
    باید اول گرافیکتونو انتخاب کنید تا با توجه به اون یه پاور پیشنهاد کنم

فقط یادتون باشه به هیچ وجه به حرف کامپیوتر فروش گوش ندین و پاتونو تو یه کفش کنید که همینارو میخوام، چون اون اگه ببینه سر در نمیارین، فقط میخواد انبارشو خالی کنه و هر چی اضافی داره میده بهتون

موفق باشید
    ویرایش توسط xlsqbq : 03-25-14 در ساعت 19:27

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع