برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

سوال عمومی در خصوص مباحث کارگردانی و فیلم سازی

با سلام خدمت دوستان به نحوی هنرمند
    اول تشکر می کنم از تموم دوستانی که این مجموعه رو در اختیار من و امثال بنده قرار دادند تا به راحتی بتونیم با دوستان عزیز مشورتی داشته باشیم تشکر می کنم
    قصد و هدف بنده از بازکردن تاپیک چند سوالی بود که شاید با راهنمایی بنده خیلی کمک به من و یا دوستان دیگر بکنید

بنده خیلی به موضوع گرافیک علاقه داشته ام و این علاقه باعث شده که بیام در این خصوص با دوستان مشورتی داشته باشم
    من خیلی به فیلمسازی و این چند موضوعاتی که متذکر می شم که در راس اون ها فیلم سازی و کارگردانی هستش
    می خوام بدونم:

*1 : برای کارگردانی یا همون دوره کارگردانی باید به کجا مراجعه کنم تا به صورت یه داشن اموخته شروع به فعالیت کنم؟
    *2: من در زمینه گرافیک و کار با فتوشاپ در حدی حرفه ای هستم ایا می تونه این مسئله کمک بکنه که علاقه ام نسبت به این حرفه زیاد بشه و بعد این می تونه در این عرصه به من کمک کنه؟
    *3: از کجا باید شروع کنم از اول اولش می خوام start بزنم
    *4: ایا برای اوایل باید حتما دوربین های Dslr نیمه حرفه ای یا اماتور داشت؟

فعلا این چهار سوال باعث شد که من به این جا رجوع کنم برای دریافت پاسخ
    امیدوارم این موضوع به بنده کمک بسیار زیادی بکنه

ممنون از همه که وقتشون رو صرف خوندن این تاپیک نمودند

سلام دوست عزیز
    1- میتونی رشته ی سینما رو انتخاب کنی و کار گردانی بخونی یا مثل من بری انجمن فیلمسازی
    دوربین هم میتونی حتی با گوشی آیفون هم فیلم بسازی مهم اینه که خلاق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط jaberoo نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1- میتونی رشته ی سینما رو انتخاب کنی و کار گردانی بخونی یا مثل من بری انجمن فیلمسازی
    دوربین هم میتونی حتی با گوشی آیفون هم فیلم بسازی مهم اینه که خلاق باشی

سلام دوست من من خیلی به رشته هنر علاقه داشتم با رشته عمران و رشته کامپیوتر
    ولی از بین اینا رشته عمران رو انتخاب کردم و الان در خال تحصیل در این رشته هستم به همین دلیل قادر به تغییر رشته نیستم ولی حرف انجمن فیلمسازان منو متحیر کرد می تونی بیشتر برام توضیح بدی؟

سپاس بر تو

سلام به شما دوست عزیز.
    1- شما می تونید به چند روش فیلمسازی رو یاد بگیرید. انتخاب رشته فیلمسازی در دانشگاه، یا شروع از مقطع کمک کارگردانی که در دانشگاه های علمی کاربردی و یا با ورود به انجمن سینمای جوانان. (اگر در تهران زندگی می کنید این مرکز در خیابان گاندی- کوچه ی چهارده هستش) البته اینها هیچ کدوم شما رو فیلمساز نمی کنه و بلافاصله بعد از اتمام دوره و یا حتی در حین تعلیم دیدن باید سر پروژه ساخت فیلم برید و تجربه کسب کنید. و اینکه همیشه مطالعه داشته باشید. حتی اگه از یه موضوعی مثل (پستمدرن سینما- نوستالژی در سینمای یک دهه) خوشتون نمیاد باید در موردشون مطالعه کنید.
    2- هر چیز که مربوط به تصویر بشه و شما اون رو بلد باشید در این رشته (فیلمسازی و انیمیشن) به کمک شما میاد. فتوشاپ هم همینطوره.
    3- سوال شماره 3 رو تو شماره 1 جواب دادم.
    4- چون از اصول پایه ی فیلمسازی عکاسی هست و در اون از تمامی اجزای کاربردی دوربین و تنظیمات دستی اون باید استفاده کنید بله باید دوربین داشته باشید. ولی این به این معنا نیست که حتماً یک دوربین 10,000,000 داشته باشید. با یه دوربین d90 نیکون حتی دست دو هم می تونید شروع کنید.

و در آخر اینکه من بدون هیچ علاقه ای وارد این رشته شدم. ولی در کمتر از یک هفته وقتی دونستم چه دنیای متفاوتی در سینما پنهانه عاشق این رشته شدم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط mohammad_anvaran : 01-16-14 در ساعت 16:22

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

درود بر محمد عزیز

تشکر از نوشتن برای بنده
    خیلی کمکم کرد بنده فکر کنم برای انجمن سینمایان جوانان باید به ارشاد شهرستان خودمون مراجعه کنم البته اشتباه نکرده باشم؟بعد کلاس می زارن و مدرک می دن به بنده؟
    این مدرک بیانگر اینه که ازادانه می تونم دست به ساخت هر گونه کار کنم اعم از تیزر و موزیک ویدیو درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Matishka نمایش پست ها
    درود بر محمد عزیز

تشکر از نوشتن برای بنده
    خیلی کمکم کرد بنده فکر کنم برای انجمن سینمایان جوانان باید به ارشاد شهرستان خودمون مراجعه کنم البته اشتباه نکرده باشم؟بعد کلاس می زارن و مدرک می دن به بنده؟
    این مدرک بیانگر اینه که ازادانه می تونم دست به ساخت هر گونه کار کنم اعم از تیزر و موزیک ویدیو درسته؟
    موزیک ویدیو که نه
    بابا غیر مجازه

اما اگه خودت مجوز داشته باشی میتونی واسه کارایی که مجوز دارن موزیک ویدیو بزنی
    مثل همین کلیپ های جدید خواننده های مجازمون
    فریدون .بنیامین .پاشایی .علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط Matishka نمایش پست ها
    درود بر محمد عزیز

تشکر از نوشتن برای بنده
    نه عزیز. شما حتی اگر مدرک انجمن رو هم داشته باشید برای تصویربرداری در سطح شهر باید از ناجی هنر مجوز بگیرید که این ملزم به داشتن یک فیلمنامه و یا طرح کلیپ هستش که باید به تعید مدیران ناجی هنر برسه. برای کلیپ که بازی های مختلف دیگه ای هم وجود داره. اولیش مجوز وزارت ارشاده. دومیش طرح ویدئوی شماست. سوم بازبینیش که خدا رحم کنه. البته اگر بخوای مجوزدار کار کنی.

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

کلمات کلیدی این موضوع