برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

Exclamation GPU من در Ray-tracing افترافکت فعال نمیشه، مشکل از چیه؟

سلام دوستان، من اولین باره تو انجمن سوال می پرسم، امیدوارم پاسخ بگیرم.
    من طبق ویدیوها و آموزش هایی که تو اینترنت دیدم، برای رندر محیط افترافکت باید Ray-tracing رو روی حالت GPU تنظیم کرد.
    از اونجایی که من CPU قویی ایی هم ندارم، این امر برام واجبه
    کارت گرافیک من Radeon RX 580 Series است
    (MSI ARMOR Radeon RX 580 Series 8G (AMD است.
    تا اونجایی که من فهمیدم انگار افتر افکت با گرافیکهای NVIDIA بهتر سازگاری داره. اما مگه میشه که افترافکت گرافیکهای AMD را پشتیبانی نکنه؟
    من از آخرین نسخه افترافکت CC 2018 استفاده میکنم.

این تنظیمات GPU Information من

نام: test1.jpg نمایش: 98 اندازه: 51.3 کیلو بایت

در این عکس مشاهده میکنید که گزینه GPU غیرفعاله!

نام: test2.jpg نمایش: 157 اندازه: 17.8 کیلو بایت

تا اونجایی که من اطلاع کسب کردم انگار که تو گرافیکهای NVIDIA تکنولوژی بنام CUDA بکار رفته.
    یعنی تو گرافیکهای AMD این تکنولوژزی بکار نرفته؟
    یعنی افترافکت فقط گرافیکهای با تکنولوژی CUDA پشتیبانی میکنه؟

تو برنامه GPU-Z که مشخصات کلی گرافیک رو نشون میده تیک گزینه CUDA کارت گرافیکم نخورده!
    این تصویرشه

نام: test3.jpg نمایش: 95 اندازه: 108.6 کیلو بایت

لطفا منو راهنمایی کنید، باید چیکار کنم؟ آیا میشه کارت گرافیکم رو برای افترافکت فعال کنم؟ یا هیچ راهی نیست؟

سلام
    بله
    هسته های کودا فقط برای انویدیاست و موتور ری تریس ، از غیر از انویدیا ، ساپورت نمیکنه

سلام، منظورتون رو درست متوجه نشدم، یعنی گرافیک من بکار نمی یاد؟ این گرافیک رو 2 میلیون 500 خریدم، یعنی واسه رندر هم مشکل داره؟
    هسته های کود منظورتون همون cuda هست؟ بیشتر راهنمایی کنید.

کسی نبود پاسخ ما رو بده!!
    والا ما فکر کردیم اینجا بچه ها فعالن

سلام رفیق
    من تا حالا با گرافیک های ای ام دی کار نکردم ولی اینو میدونم بیشتر انجین های گرافیکی با کارت گرافیک های انودیا سازگاری دارند. بخصوص انجین های اکتان و ردشیفت.
    اگر نظر من رو بخوای بهت میگم که کارت گرافیکت رو بفروش و یه کارت گرافیک انویدیا بگیر، چون هم برای گیم و هم برای رندرینگ و کارهای گرافیکی خیلی مناسبه.
    سوال دیگه ای باشه درخدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط aminzamani68 نمایش پست ها
    سلام، منظورتون رو درست متوجه نشدم، یعنی گرافیک من بکار نمی یاد؟ این گرافیک رو 2 میلیون 500 خریدم، یعنی واسه رندر هم مشکل داره؟
    هسته های کود منظورتون همون cuda هست؟ بیشتر راهنمایی کنید.

تا جایی که میدونم ، توی موتور ری تریس ، بکار نمیاد
    حالا خودتون میتونین تحقیق کنید برای راه حل ولی بعید میدونم تاثیری داشته باشه
    بله ، هسته های کودا که تکنولوژی انحصاری انویدیاست

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اول از همه، raytrace در افترافکت فقط و فقط در پردازش بازتاب نور و مدل سازی و کارهای سه بعدی داخل افترافکت به کارتون میاد، پس اگه از افترافکت برای کامپوزیت و یا موارد دیگه و کارهای دو بعدی استفاده میکنید هیچ کاربردی براتون نداره.

و در مرحله بعدی، سرعت بخشیدن به raytracing در افترافکت فقط و فقط با هسته های cuda و بعضی از گرافیک های nvidia ساپورت میشه.

براس سرعت بخشیدن به رندرهای معمولی و فوتیج، پیشنهاد میشه GPUZ و CPUZ و Taskmanager ویندوز رو به دقت در هنگام رندر بررسی کنید و ببینید از کدام منبع بیشترین استفاده داره میشه، همون رو ارتقاء بدید (در اکثر موارد ارتقاء CPU مورد نیاز هست).