برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

مشاهده : 1839 , پاسخ ها : 8
موضوع: نگرانی درباره پردازنده در رندر

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554

Unhappy نگرانی درباره پردازنده در رندر

سلام خدمت دوستان عزیز و گل

من دارم از محیط و آبجکت هایی که تو سینما فوردی ایجاد کردم رندر می گیرم به صورت انیمیشن (یعنی مثلا 5 ثانیه یا 150 فریم)
    تو قسمت هایی که تنگ شیشه ماهی رفلکت محیطو داره یا آب داخل تنگ سرعت رندر مثه تصویر زیر هستش و هر فریم 4 دقیقه نیم طول میکشه حساب کردم 30 فریم نزدیک 2 ساعت خورده ای میشه و در نتیجه 5 ثانیه نزدیک به 8 یا 9 ساعت طول میکشه (حالا به دلیل عدم بهینه سازی و ... هستش نمی دونم من حتی Global illuma... و ... هم فعال نکردم.
    حالا ترسم اینه با توجه به عکس آیا Cpu آسیب میبینه ؟؟؟ آیا این روش رندر گرفتن درست هستش یا غلطه ؟ ابعاد کار 1280 در 720 و رزولیشن کار 100 هستش

نکته تو قسمت هایی که تنگ ماهی یا سبزه (توسط ابزار Fur ساخته شده) نیستش سرعت رندر بهتر و سریعتر هستش

سلام
    با رندر کردن و کارکرد 100 در 100 پردازنده ، پردازنده آسیب نمیبینه
    منتها دمای پردازنده ی شما ، طبق عکس بالا ، بالای 90 درجه هست که این افزایش دما باعث آسیب اش میتونه بشه
    برای حل اش هم یه خنک کننده باید بخرید
    خنک کننده ی فعلی تون چیه؟
    درباره ی روش رندر ، که اساتیدهای سینما 4 دی باید نظر بدن ولی کندی سرعت چیز غیر عادی ای نیست . نرم افزارهای 3 بعدی ، مخصوصا در جاهایی که نیاز به رندر محیطی باشه ، نیاز به محاسبه ی بسیار پیچیده ی ریاضیات و هندسه دارن (این محاسبات ، در جاهای مختلف اشیاء و افکت های مختلف ، میتونه فرق کنه که این تفاوت ، باعث محاسبه ی سریعتر و یا کندتر رندر میشه) (در اصطلاح ، موتور رندر ، کار این محاسبات را برعهده داره) که باعث رندر سریعتر یا کندتر میشه
    کلا اگه میخواین رندرتون سریعتر انجام بشه ، باید سمت موتورهای رندر gpu base برین

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام آقا سجاد عزیز

خنک کننده ش همونی بود (پیش فرض) که تو جعبه پردازنده بود یعنی باهاش بود (برای جلوگیری از آسیب همین پردازنده 6700K از چه خنک کننده ای استفاده کنم ؟؟ میشه معرفی کنی)

تکسچری که برای آب و شیشه تنگ ساخته بودم اون اعداد ارقامش رو (برای رفلکت و ترانسپرنسی کم کردم زمان رندر یک فریم از 4 دقیقه 24 ثانیه شد 1 دقیقه 45 ثانیه-بهتر شد)

در مورد موتور گرافیک بیس هر از چندگاهی می دیدم بچه ها درباره آرنولد یا V-ray صحبت می کردن ولی خوب من آشنایی ندارم باید از چه موتور استفاده کنم که کارمو راه بندازه ؟؟؟

ممنون ازت

mohsen_dalir آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    1365
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.shabahang نمایش پست ها
    سلام آقا سجاد عزیز

خنک کننده ش همونی بود (پیش فرض) که تو جعبه پردازنده بود یعنی باهاش بود (برای جلوگیری از آسیب همین پردازنده 6700K از چه خنک کننده ای استفاده کنم ؟؟ میشه معرفی کنی)

تکسچری که برای آب و شیشه تنگ ساخته بودم اون اعداد ارقامش رو (برای رفلکت و ترانسپرنسی کم کردم زمان رندر یک فریم از 4 دقیقه 24 ثانیه شد 1 دقیقه 45 ثانیه-بهتر شد)

در مورد موتور گرافیک بیس هر از چندگاهی می دیدم بچه ها درباره آرنولد یا V-ray صحبت می کردن ولی خوب من آشنایی ندارم باید از چه موتور استفاده کنم که کارمو راه بندازه ؟؟؟

ممنون ازت
    اگه سیستم قوی داری بهترین گزینهoctane render هست که به تازگی کرک شد
    حتما گرافیکت باید انویدیا باشه
    موتور redshift هم یکی از بهترین موتور های gpubasiهست
    من خودم با این دو موتور کار میکنم
    قبلا با ویری کار میکردم ولی خوب ویری هم سی پی یو بیس هست و سرعتش پاینه
    ولی مهم تر از رندر یادگیری اصول رندر هست سراغ هر موتوری که برید اول باید اصول رندرینگ رو یاد بگیرید

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام
    ممنون محسن جان

آره کارت گرافیک nvidia GTX 1050 Ti هستش.

در مورد octane render یا ردشیفت با توجه به همین پردازنده core i7 6700k و 16 گیگ رم و همین کارت گرافیک برم سمت کدوم که دیگه با همون کار کنم؟

منظور از اصول رندر، بهینه سازی تو پروژه مثه تعداد پالوگون ها، استفاده از متریال سنگین و رفلکت ها و نورها اینا هستش ؟

ممنون

mohsen_dalir آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    1365
    سلام
    ممنون محسن جان

آره کارت گرافیک nvidia GTX 1050 Ti هستش.

در مورد octane render یا ردشیفت با توجه به همین پردازنده core i7 6700k و 16 گیگ رم و همین کارت گرافیک برم سمت کدوم که دیگه با همون کار کنم؟

منظور از اصول رندر، بهینه سازی تو پروژه مثه تعداد پالوگون ها، استفاده از متریال سنگین و رفلکت ها و نورها اینا هستش ؟

ممنون
    سلام داداش
    هر دو موتور رندر عالی هستن اوکتانو فعلا شروع کن بعدش رد شیفتم یاد بگیری خوبه
    منظور از اصول رندر شناخت نور سایه وغیره اینکه بتونی هر چیزی رو نزدیک به واقعیش رندر بگیری باید اصولشو بدونی
    تنظیمات رو درست انجام بدی و با آموزش دیدن تمرین کردن میتونید یاد بگیرید

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    دمت گرم.خیلی خیلی ممنون.تشکر

سلام آقا سجاد عزیز

ممنون ازت

سئوالات مربوط به سینما 4 دی را آقا محسن دادن و من بلد نیستم
    درباره ی خنک کننده هم بستگی به هرینه تون داره ولی اگه تا 100 تومن بخواین خرج کنین ، خنک کننده ی 400 Notus400-PWM را پیشنهاد میکنم
    تاکید میکنم ، قبل از خرید خنک کننده ، هیچ وقت پردازنده رو فول لود و حتی نصف لود هم نکنین چون طبق عکسی که گذاشتین ، اوضاع دماش بسیار بسیار نامساعد و در نقطه ی بحرانی هست (کلا دمای بیش از 70 درجه ، بحرانی هست ولی برای شما تا 93 درجه رفت) . منتها قبل اش ، با نرم افزار Aida64 به مدت 3 دقیقه ، از دمای پردازنده تون عکس بگیرین (منوی Tools>System Stability Test و دکمه ی Start و بعد از 3 دقیقه و قبل از Stop دادن ، عکس بگیرین) و اینجا بذارین

بیشتر از این را نیاز نمیبینم . کمتر از این را هم اگه میتونید تهیه نکنید ولی مدل های پایین تر از این 200 Notus200-PWM با قیمت 70 و خردی و 100 Notus100-PWM با قیمت 45 تومن در حیطه ی قیمت خودشون ، کارایی بالایی دارن

m.shabahang آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26554
    سلام صبح بخیر.
    ممنون سجان جان.چشم حتماً انجام میدم