برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

خراب شدن هارد در اثر استفاده از نرم افزارهای ادوبی

ایا در صورت رندر گرفتن یا کار با پریمیر احتمال خرابی هارد وجود داره؟
    من هرروز با پریمیر کار میکنم تا الان چند تا هارد خراب شدن یا بدسکتور شدن بدون هیچگونه ضربه ای ب هارد
    کسی میتونه کمک کنه بفهمم علت خرابی هاردای اکسترنال ا زچیه؟؟؟
    با تشکر

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    1- شرایط بد نگهداری هارد (گرد و خاک زیاد که باعث حرکت بد هوا و در نتیجه کاهش دفع حرارت میشه، حرارت بالا و مداوم در طول کارکرد هارد، ناصافی محل قرارگیری و در نتیجه نوسانات ریز حرکتی/ویبره ......).

2- نوسانات برق/مشکلات سیم کشی/پریز و اتصالات. (از منبع تغزیه مناسب و تنظیم کننده ولتاژ/استابلایزر استفاده کنید).

3- مجاورت بیش از حد با قطعات و لوازمی که تولید ویبره/حرکت و یا میدان مغناطیسی میکنند. (حتی اگر هارد های دیگری را در همان محل استفاده میکنید، بین آنها کمی فاصله قرار دهید).

4- بد شانسی، توی کلیه قطعات الکترونیکی و مکانیکی پیش میاد که در هنگام تولید کیفیت یک بخش از محصول خوب نباشه و از زیر بازبینی در بره، بعد از مدت کوتاهی کل دستگاهی که بهش متصل هست رو خراب کنه.

5- ویروس. البته ویروس به این سادگی بد سکتور واقعی تولید نمیکنه، فقط به سیستم عامل میگه که محل های خاصی از دیسک رو به عنوان بد سکتور علامت گزاری کنه. و همچنین میتونه میزان خواندن و نوشتن روی هارد رو بالا ببره که این مورد البته از طول عمر هارد میکاهه.

هارد دیسک کلاً احتمال خراب شدنش همیشه هست، حتی اگه مراقبت ویژه هم ازش بکنید و تازه خریداری کرده باشید، هارد 1 روزه هم احتمال از بین رفتن و کرش کردنش، بد سکتور گرفتن و یا از بین رفتن برد کنترلر را دارد.

میزان و نحوه مصرف هم البته سهمی در استحلاک و ایجاد مشکل برای هارد دیسک به همراه داره، مخصوصاً اگر میزان مصرف مداوم باشه و محل نوشتن و خواندن دیتا همیشه در یک محل خاص از دیسک باشه ولی با تکنولوژی و پیشرفت هایی که در زمینه کنترلر و نرم افزار داخلی هارد و همچنین سخت افزار آن ها شده، هارد دیسک های امروزی به این سادگی و سرعت مشکل بد سکتور پیدا نمیکنند.

* برد کنترلر هارد های مکانیکی معولاً سای میکنند که در هر بار نوشتن دیتا، مقداری از محل نوشته شدن آخرین دیتا به جلو تر رفته تا عمر هارد دیسک را افزایش دهند.
    * برد کنترلر هارد های SSD معمولاً سای میکنه که دیتا رو در بلاک هایی که کمترین میزان استفاده از آنها شده ذخیره کنه تا طول عمر کلی درایو و احتمال بروز خطا کمتر باشه.

تنها پیشنهادی که در مورد مصرف میتونم بهتون بکنم اینه که هارد SSD رو همیشه 25% خالی نگهدارید تا عمر بیشتری بکنه. هارد های مکانیکی رو هم مقداری (5%) از انتهای آنها را کلاً پارتیشن بندی نکنید و خالی نگهدارید تا عمر بیشتری داشته باشند و همچنین در مواقعی که نیاز به کار با آنها را ندارید، خاموش و یا sleep کنید.

- من خودم به شخصه با هارد های اکسترنال هیچ مشکلی نداشتم تا به حال، ولی کلاً ازشون برای بک آپ گیری و یا انتقال دیتا استفاده میکنم. پیشنهاد میکنم اگه مشکل شما ادامه پیدا کرد، یک هارد دیست اینترنال برای مصارف پریمیر تهیه کنید.

کلمات کلیدی این موضوع