برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

مشاهده : 1831 , پاسخ ها : 7
موضوع: کندی افترافکت در آی‌مک

کندی افترافکت در آی‌مک

سلام دوستان. من ای‌مک دارم با مشخصات زیر.

iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015)
    CPU: 3.3 GHz Intel Core i5C ‌RAM: 8 GB 1867 MHz DDR3

Graphics: AMD Radeon R9 M395 2048 MB

اما موقع کار کردن با افتر افکت شدیدا مشکل سرعت دارم. آیا راهی هست که از این عذاب نجات پیدا کنم؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    اینها رو امتحان کنید:

1- اگر کندی سرعت را حتی در پروژه ای سبک یا یک پروژه جدید و خالی در محیط کاری افترافکت احساس میکنید، رزولوشن display را بیارید پایین، به جای 5k از 2.5k یا حتی 1080p استفاده کنید.

2- اگر در پروژه های سنگین مشکل سرعت دارید، لایه های پروژه را مدیریت کنید، چیزهایی که برای تغییر نیازی به دیدنشون ندارید را خاموش کنید و یا لایه هایی که میخواهید روی آنها فوکوس کنید و دقیق کار کنید را isolate کنید (پلاگینن dugr را برای این کار بهتون پیشنهاد میکنم).

3- از منوی Edit به زیرمنوی Preferences و گزینه Previews رفته و اطمینان حاصل کنید که تنظیمات Zoom Quality و Color Management Quality بر روی Faster قرار داشته، سپس به برگه Display از تنظیمات Preferences رفته و از فعال بودن گزینه Hardware Accelerate .... اطمینان حاصل کنید:

4- از افترافکت نسخه CC2014 استفاده کنید، با وجود اینکه ادوبی تلاش کرده نسخه های جدید رو سریعتر کنه، در حال حاضر تمام آپدیت های افترافکت بعد از cc2014 کندتر شدند و مخصوصاً در پروژه های سنگین این کندی خودش رو چند برابر نشون میده.

5- در هنگام ایجاد انیمیشن ها و افکت هایی که نیاز به دقت بالای محاسبات رنگی ندارند، در محیط کاری 8bpc به تغییرات بپردازید و میزان کیفیت پیش نمایش را نیز در حد نیاز تنظیم کنید (full, half, third,...).

6- آخرین کاری که میتونید انجام بدید اینه که پردازنده سیستمتون رو آپگرید کنید که پیشنهاد میکنم به جای هزینه روی imac اقدام به ساخت یک hackintosh کنید (PC معمولی که سیستم عامل osx روش نصب میکنید).
    محیط کاری افترافکت نیاز به یک core قوی برای شتاب داره، هر پردازنده ای که تهیه میکنید اطمینان حاصل کنید که قدرت پردازش تک core بالایی داشته باشه (4 گیگاهرتز به بالا و با اورکلاک تا 5 گیگاهرتز روی i7 6700k پیشنهاد میشه).
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    
    ویرایش توسط pejii : 04-05-17 در ساعت 16:07

ممنون از پاسختون.
    ۱- توی دیسپلی جایی برای تغیر رزولوشن نداره متاسفانه یا شاید هم من پیدا نمیکنم.
    ۶- متاسفانه الان برام مقدور نیست که آی‌مک رو تعویض کنم و کیس جدید تهیه کنم.

سوالی که اینجا هست، ممکنه با ارتقاع رم از ۸ به ۳۲ تغیر چشمگیری ایجاد بشه؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط nonbahrami نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    ۱- توی دیسپلی جایی برای تغیر رزولوشن نداره متاسفانه یا شاید هم من پیدا نمیکنم.
    ۶- متاسفانه الان برام مقدور نیست که آی‌مک رو تعویض کنم و کیس جدید تهیه کنم.

سوالی که اینجا هست، ممکنه با ارتقاع رم از ۸ به ۳۲ تغیر چشمگیری ایجاد بشه؟
    1- از منوی max osx (آیکون سیب اپل) گزینه System Preference را انتخاب کنید:

روی Display کلیک کنید:

در لیست سمتِ چپ رزولوشن هایی که مانیتور شما ساپورت میکنند لیست میشود، میتوانید از اینجا ابعاد محیط کاری را کمتر کنید.

در جواب سوالتون: خیر، افزایش RAM کمکی به سرعت گرفتن محیط کاری شما نمیکنه.

افزایش رم در رندر خودش رو نشون میشه و کمی هم در RAM Preview گرفتن. (اگر از گزینه multicore processing استفاده میکنید، افزایش RAM در RAM Preview و رندر تفاوت چشمگیری خواهد داشت. این گزینه از نسخه AE CC2015 حذف شده و هنوز برنگشته)
    ویرایش توسط pejii : 04-05-17 در ساعت 19:17

ممنون که با دقت و حوصله سوال های بنده رو پاسخ می دین. اما متاسفانه چنین گزینه ای برای من وجود نداره.

سوال اصلی بنده این هست که پس چه راهی وجود دارد که بتوانم سرعت سیستمم رو بیشتر کنم. چون توی افترافکت خیلی اذیت میکنه.
    اگر راهش ارتقاع سخت افزار هست. کدوم یک از سخت افزارها رو باید ارتقاع بدم. با در نظر گرفتن اینکه هزینه اش هم برام مهمه.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    ممنون که با دقت و حوصله سوال های بنده رو پاسخ می دین. اما متاسفانه چنین گزینه ای برای من وجود نداره.

سوال اصلی بنده این هست که پس چه راهی وجود دارد که بتوانم سرعت سیستمم رو بیشتر کنم. چون توی افترافکت خیلی اذیت میکنه.
    اگر راهش ارتقاع سخت افزار هست. کدوم یک از سخت افزارها رو باید ارتقاع بدم. با در نظر گرفتن اینکه هزینه اش هم برام مهمه.
    امحتان کردید اگر گزینه Scaled رو انتخاب کنید، بهتون امکان تغییر رزولوشن رو میده یا خیر؟

برای افترافکت بعد از حدود 4 گیگ رم، مهم ترین چیز سرعت core اول پردازنده شما است. هرچی سریعتر باشه بهتر. در هنگام رندر و پیش نمایش باقی core ها هم استفاده میشند ولی محیط کاری فقط از اولین core استفاده میکنه. تا جایی که در پروژه شما بیشترین استفاده از لایه ها و shape های معمولی و افکت های استاندارد خود افترافکت باشه همون core اول پردازنده اتان مهمترین موردی هست که سرعت محیط کاری افترافکت رو مشخص میکنه.

بعد از اون بسته به نوع افکت هایی که استفاده میکنید (و تعداد افکت ها)، کارت گرافیک هم میتونه تاثیر گزار باشه (افکت های accelerate شده مانند بسته universe و پلاگین optical flare و المان های سه بعدی) ولی تا به زمان رندر نرسیده اید، قدرت بالایی از کارت گرافیک خواسته نمیشه و ساده ترین گرافیک هم میتونه نیاز محیط کاری رو براتون برآورده کنه.

مهمترین قطعه ای که شما باید آپگرید کنید CPU میباشد.
    پیشنهاد من i7 6700k اورکلاک شده اطراف 5 گیگاهرتز هست. البته بدون اورکلاک هم بهتون قول میدم این پردازنده را تهیه کنید محیط کاری افترافکت براتون به شدت روان تر خواهد بود.
    اگر هم بتونید با سیستم فعلی کنار بیایید، تا چند وقت دیگه i7 7700k میاد که خیلی هم بهتر خواهد بود ولی روی اون فقط میتونید از ویندوز 10 استفاده کنید و osx و ویندوزهای قدیمی تر فعلاً روش بالا نمیان.

و یه چیز دیگه رو هم بگم، برای سیستم بعدی یا ارتقاء سیستم کاری اتان از تهیه سخت افزار apple خودداری کنید.
    توی کامپیوتر های شخصی رو میزی apple از همان سخت افزار لب تاپی استفاده میشه (گرافیک موبایل و پردازنده موبایل) که قدرت کاری بسیار پایینی دارند و صرفاً برای پایین آوردن دما و صدای دستگاه ها این قطعات انتخاب شدند.
    نسبت به هزینه ای که میکنید به هیچ وجه کارایی کافی رو برای کارهای سنگین ندارند.

ممنون از راهنمایی تو و وقتی که گذاشتین، امکان تعویض سی پی یو در آیمک هست؟ چون الان تنها گزینه پیش و روم که نباز به باز کردن سیستم نیست. رم هست.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    ممنون از راهنمایی تو و وقتی که گذاشتین، امکان تعویض سی پی یو در آیمک هست؟ چون الان تنها گزینه پیش و روم که نباز به باز کردن سیستم نیست. رم هست.
    بعله، ولی این کار رو حتماً به یک متخصص بسپارید، باز کردن imac و تعویض CPU بیش از حد پیچیده و حساس است و اگر آشنایی نداشته باشید میتونید دستگاه رو خراب کنید.

همچنین CPU ای که برای آپگرید انتخاب میکنید باید متناسب با logic board سیستمون باشه، روی هر بوردی نمیتونید i7 6700k نصب کنید.

حتماً بسپاریدش به یه متخصص و یا به خوبی در اینترنت تحقیق کنید و ویدیو و مطالب مربوطه را مشاهده کنید.

کلمات کلیدی این موضوع