برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1969 , پاسخ ها : 3
موضوع: درمورد ابزار Roto Brush مشکلی دارم

درمورد ابزار Roto Brush مشکلی دارم

باعرض سلام وخسته نباشید

من فیلمی دارم که میخواهم یک شخصی رو از اون صحنه جدا کنم . دوبار کلیک روی فیلم زدم و وارد قسمت Layer
    شدم و قسمت هایی رو جدا کردم .یک قسمت هایی ازفیلم زیاد حرکت داره (پاها که راه میره ) من روی این صحنه زوم کردم و اونو جدا کردم به همین صورت جلو رفتم.
    خیلی دقیق جدا کردم برای این که دقیق تر ببینم وارد قسمت composition شدم (دراون صحنه بگراند قسمت هایی رو که از فیلم جدا کردم مشکی بود ودر اون صحنه هم روی پاها زوم بود مثل صحنه قسمت Layer خب من روی این صحنه خیلی حساس بودم میخواستم کار تمیزی انجام بدم. خودم زوم کردم روی هر دوقسمت )
    همین جوری بیشتر کار رو جدا کردم. حالا میام در قسمت composition واز حالت زوم میام روی حالت Fit و میارمش اول فیلم تا ببینم چطوری جداش کردم . اصلا صحنه ها انتخاب نشده جاهای دیگه هست مثلا باها که دقیق انتخاب کردم اصلا انتخاب نشدن یک قسمت هست یک قسمت نیست من در قسمت Layer دقیق جدا کردم .وقتی هم میری در قسمت Layer خط براش که صورتی کاملا پیکسل پیکسل شده هستش .اصلا نمیشه کار کرد .بعد من اومدم درقسمت composition زوم کردم مثل قبل وپخشش کردم خیلی خوب جداشده بود در قسمت Layer هم میرفتم دیگه خط براش پیکسل پیکسل نبود .(وقتی در قسمت composition زوم میکنی مشکلی نیست خوبه ولی وقتی روی Fit میزار خراب میشه)
    توروخدا کمکم کنید من کارم خیلی مهمه چیکار کنم من بیشتر قسمت ها رو جدا کردم الان باید دوباره جدا کنم نمیدونم چیکار کنم .

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    خوب شما قبل از انتخاب rotobrush باید در موردش یک کم تحقیق میکردید، اصلاً برای ویدیوی شما مناسب نیست. رنگ پا ها و کلوخ ها با هم یکی هستند.

بعد از کارکرد دقیق rotobrush اطلاع کسب میکردید، rotobrush بعد از هر استروکی که شما انجام میدید (افزودن به شیء انتخابی و یا افزودن به پشت صحنه) میاد و تغییراتی در تمام فریم های نزدیک اعمال میکنه. شما هم که کنتراست تصویرتون خیلی بده، یه حرکت اشتباه تو یه فریم، تا 20 فریم قبل و بعد رو مورد تاثیر قرار میده.

برای کار شما باید rotoscopy دستی انجام بشه. میتونید با کمک mocha کمی سریعتر این کار رو انجام بدید ولی در اون شات اصلاً فکر rotobrush رو از سرتون بیرون کنید.

** برای اطمینان از صحت کار rotobrush حتماً شات خودتون رو خوب بررسی کنید، کنتراست بین پشت صحنه و شیئی که قراره جدا بشه باید بالا باشه.

** در هنگام انجام rotoscopy با rotobrush به هیچ وجه صحنه/کامپوزیشن/لایه و یا حتی resoloution رو تغییر ندهید، در هر فریم از کار شما ابزار rotobrush کلی تصمیمات روی این موارد میگیره و تغییری که شما میدید در تصمیمات rotobrush اثرات منفی میگزاره.
    ویرایش توسط pejii : 03-21-17 در ساعت 00:00

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    خوب شما قبل از انتخاب rotobrush باید در موردش یک کم تحقیق میکردید، اصلاً برای ویدیوی شما مناسب نیست. رنگ پا ها و کلوخ ها با هم یکی هستند.

بعد از کارکرد دقیق rotobrush اطلاع کسب میکردید، rotobrush بعد از هر استروکی که شما انجام میدید (افزودن به شیء انتخابی و یا افزودن به پشت صحنه) میاد و تغییراتی در تمام فریم های نزدیک اعمال میکنه. شما هم که کنتراست تصویرتون خیلی بده، یه حرکت اشتباه تو یه فریم، تا 20 فریم قبل و بعد رو مورد تاثیر قرار میده.

برای کار شما باید rotoscopy دستی انجام بشه. میتونید با کمک mocha کمی سریعتر این کار رو انجام بدید ولی در اون شات اصلاً فکر rotobrush رو از سرتون بیرون کنید.

** برای اطمینان از صحت کار rotobrush حتماً شات خودتون رو خوب بررسی کنید، کنتراست بین پشت صحنه و شیئی که قراره جدا بشه باید بالا باشه.

** در هنگام انجام rotoscopy با rotobrush به هیچ وجه صحنه/کامپوزیشن/لایه و یا حتی resoloution رو تغییر ندهید، در هر فریم از کار شما ابزار rotobrush کلی تصمیمات روی این موارد میگیره و تغییری که شما میدید در تصمیمات rotobrush اثرات منفی میگزاره.

من برای اینکه دقیق تر کار کنم وتصویر رو جدا کنم بر روی تصویر زوم میکردم.در موقعه زوم کار خوبه ولی وقتی به سایز fit میزاری خراب میشه.
    براش هم خوب کار میکنه اما فقط قسمت هایی از پاها مشکل داره نمیشه دقیق جدا کنی .کنتراست هم پایینه .
    لطفا راه های بهتررو برا جدا کردن شخص ازصحنه بگید .
    من حتما باید اونو سریع بسازم خیلی مهمه برام . من میخوام شخص رو جدا کنم و اونو تکثیر کنم.
    rotoscopy دستی انجام بشه (چطوری میشه بیشتر توضیح بدید) ممنون.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط TORANTO نمایش پست ها
    من برای اینکه دقیق تر کار کنم وتصویر رو جدا کنم بر روی تصویر زوم میکردم.در موقعه زوم کار خوبه ولی وقتی به سایز fit میزاری خراب میشه.
    براش هم خوب کار میکنه اما فقط قسمت هایی از پاها مشکل داره نمیشه دقیق جدا کنی .کنتراست هم پایینه .
    لطفا راه های بهتررو برا جدا کردن شخص ازصحنه بگید .
    من حتما باید اونو سریع بسازم خیلی مهمه برام . من میخوام شخص رو جدا کنم و اونو تکثیر کنم.
    rotoscopy دستی انجام بشه (چطوری میشه بیشتر توضیح بدید) ممنون.
    یه ماسک با ابزار pen میسازید، (کلید G) در اطراف پا و اون رو متحرک میکنید، با حرکت پا در طول زمان به صورت دستی حرکتش میدید. میتونید از موکا و یا ابزارهای ترکینگ هم برای تسریع کار استفاده کنید.

اینجا آقای هادی پور یه آموزش در این مورد گزاشتند: آموزش روتواسکوپی در افترافکت و Mocha