برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1238 , پاسخ ها : 3
موضوع: کات فیلم و لینک بین افتر و پریمر

کات فیلم و لینک بین افتر و پریمر

سلام دوستان
    من قسمت هایی از فیلمم رو در پریمیر کات زدم بعد اونو لینک کردم به افتر تا اونجا افکت هایی روش اعمال کنم .... (تا اینجا همه چی خوبه)
    ولی وقتی وارد افتر میشم (چون قسمت هایی از فیلم رو کات کرده بودم در پریمیر) زمان بندی فیلم بهم خورده و دیگه اون زمان بندی اصلی نیست (که البته این طبیعیه) ...
    حالا دوستان من یک زمان بندی رو در اختیار دارم که این زمان مال قبل از کات خوردن فیلم هست (مثلا دقیقه 2) و حالا میخوام اون زمان رو بهش افکت بدم تو افتر ولی چون زمان بندی بهم خورده نمیشه اونو پیدا کرد .... (چون زمان اون عوض شده یعنی چند ثانیه جلوتر یا عقب تر رفته) ، من چطور اون زمان قبلیم رو در فیلم جدیدم که کات خورده پیدا کنم ؟
    یه راه این هست که اول تو افتر افکت بدم به فیلم و بعد وارد پریمیر کنم و کات بزنم تا دیگه مشکل زمن بندی نداشته باشم ولی یه مشکل هست ...
    که پریمیر اطلاعات موکا رو نمیشناسه ...
    چیکار کنم دوستان ؟
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، شما اگر تمام سکانس را به افترافکت لینک کنید پروژه شما دارای همان زمانبندی خواهد بود و تمام کات هایتان هریک در یک لایه در زمان قبلی خود در افترافکت هم در اختیارتان است و هیچ زمانی تغییر نمی کند . اما تفاوت زمانی هنگامی رخ میدهد که شما بخشی از سکانس تان را ( مثلا چن کات از وسط سکانس را ) به اافترافکت لینک کنید که قاعدتا زمان کامپوزیشن شما برابر با زمان ویدئو و کاتهای شما است . که در این حالت برای شناخت فریم مورد نظر خود میتوانید در پریمیر و فریمی که مد نظر دارید بر روی ویدئویتان ( نه روی نوار زمان سکانس ) با انتخاب کات مورد نظر و زدن کلید " ام " یک مارکر روی ویدئو و در فریم دلخواهتان ایجادکنید که هنگام لینک کردن به افترافکت این مارکر به کامپوزیشن در افتر افکت منتقل میشود . لذا در افتر افکت دیگر معیار شما برای تشخیص فریم مورد نظر همان مارکرهایتان خواهند بود . لیکن به شما توصیه میشود ( البته اگر پروژه تان ترکیبی از لایه های بسیار زیاد نباشد ) که همیشه قبل از لینک کردن یک کپی از بخش مورد نظر در سکانس پریمیرتان بگیرید و سسپس آن کپی را انتخاب و به افترافکت لینک کنید تا مبادا ترکیب معیار شما دچار سوء انتخابها بشود . موفق باشید .

بسبار ممنونم بابت راهنماییتون ....
    چند سوال :

1) وقتی میخوایم فیلم رو از پریمیر به افتر لینک میکنیم حتما باید اونو در پنجره تایم لاین انتخاب کنیم ؟ تا بشه لینک کرد ؟ چون فقط وقتی اینکارو میکنم گزینه لینک فعال میشه ...
    2) وقتی فیلمی رو از پریمیر به افتر لینک کردیم تو خود پریمیر فیلم به حالت لینک درمیاد (قرمز رنگ میشه ) چرا فقط فیلم به این صورت درمیاد و صدای اون که زیرش هست به این رنگ درنمیاد ؟ (البته صدا وارد افتر میشه فقط میخوام بدنم چرا اون به رنگ لین نمیشه تو پریمیر)
    3) آیا کلید میانبری برای گزینه ripple delete هست ؟ که همون کارو انجام بده
    ممنون

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2001 نمایش پست ها
    بسبار ممنونم بابت راهنماییتون ....
    چند سوال :

1) وقتی میخوایم فیلم رو از پریمیر به افتر لینک میکنیم حتما باید اونو در پنجره تایم لاین انتخاب کنیم ؟ تا بشه لینک کرد ؟ چون فقط وقتی اینکارو میکنم گزینه لینک فعال میشه ...
    2) وقتی فیلمی رو از پریمیر به افتر لینک کردیم تو خود پریمیر فیلم به حالت لینک درمیاد (قرمز رنگ میشه ) چرا فقط فیلم به این صورت درمیاد و صدای اون که زیرش هست به این رنگ درنمیاد ؟ (البته صدا وارد افتر میشه فقط میخوام بدنم چرا اون به رنگ لین نمیشه تو پریمیر)
    3) آیا کلید میانبری برای گزینه ripple delete هست ؟ که همون کارو انجام بده
    ممنون
    با سلام ؛
    دوست من ، در پاسخ به پرسش اول باید گفت بله و شما باید حتما روی ویدئویتان آنهم در تایم لاین بروید تا بتوانید آن ویدئو یا ویدئوها را به افترافکت لینک کنید . اما در پاسخ به پرسش دوم باید یادآوری کنم که تغییررنگ ویدئو و همچنین تجمیع شدن ( البته اگر چندین ویدئو یا کات را در تراک های مختلف سکانس پریمیر انتخاب و لینک کرده باشید ) نشانگر اینست که بشما یاد آوری کند که این یک فوتیج یا ویدئوی معمولی نیست بلکه این یک کامپوزیشن مشترک لینک شده به افترافکت است ( رنگ آن به رنگ آیکن افترافکت است ) و ممکن است از چندین ویدئو با افکتهای اعمال شده تشکیل شده باشد که قابل ادیت در افتر افکت میباشد .و اما چون افترافکت یک ویرایشگر تصویر و ویدئو است لذا فقط بخش ویدئوی آن تغییر رنگ میدهد . حالا اگر مثلا بجای لینک کردن ویدئو به افتر افکت آنرا به " ادوبی آئودیشن " لینک کنید بجای تراک تصویری ، تراک صوتی آن تغییر رنگ داده و به رنگ آیکن آدوب آئودیشن که سبز است در می آید .و در پایان در باره پرسش سوم باید گفت چون در پریمیر اغلب بخاطر وجود ویدئو هایی در تراکهای بالاتر لاجرم بین ویدئوهای تراکهای پایین تر فاصله یا همان "ریپل " ایجاد میشود یعنی ریپلها گاهی اختیاری است و نباید حذف شوند و لذا چون لازمه دلیت کردن فضاهای خالی انتخاب کردن آنهاست از اینرو هیچ کلید میانبری که بتواند با یک اشاره هرچه فضای خالی است را دلیت و حذف کند نمیشناسم و شما یا باید از ابزار " ریپل ادیت " با شورت کات " بی " استفاده کنید و یا با انتخاب ریپل مورد نظر و کلیک راست آنرا حذف نمایید . البته یک از آموزشهای موجود در سایت درباره " حذف دسته جمعی فضاهای خالی در پریمیر " است که میتوانید به آموزشهای سایت مراجعه و در صورت تمایل از آن استفاده کنید . موفق باشید .

کلمات کلیدی این موضوع