برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

Lightbulb درخواست راهنمایی در مورد (تکمیل) یک پروژه فیلم کوتاه

سلام به اساتید
    من و یکی از دوستانم در حال ساخت یک فیلم کوتاه شخصی هستیم، مراحل فیلم برداری تموم شده و در حال تدوین هستیم...
    سوالی که از شما اساتید داشتیم اینه که بطور کلی و جزئی! مواردی که باید هنگام تدوین فیلممون و قبل از خروجی گرفتن فایل نهایی بررسی اش کنیم چه چیزهایی هست؟ واسه اینکه منظورمو واضح تر بیان کنم مثال میزنم:
    مثلا باید نویز های صداها(نریشن ها و مصاحبه ها) رو ویرایش و حذف کنیم و...
    - اما آیا باید bitrate همه صوت هایی که در پروژه وارد کردیم رو یکسان کنیم؟ یا خود نرم افزار هنگام خروجی اینکار رو انجام میده؟
    - به دیگه به چه مواردی باید دقت کنیم و چک کنیم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

نرم افزارهای مورد استفاده: پریمیر پرو + آدیشن + افتر افکتس + مدیا انکودر

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    با سلام

نه نرم افزار ، که این کار اتومات انجام نمیده و خودتون باید مقدار بلندی صدا رو تنظیم کنید و بغیر جاهئی که لازمه صدا افت و خیز داشته باشه باید سطح صدا در کل فیلم یکسان باشه ، ضمناً در هیچ نرم افزاری سطح صدا رو خیلی بالا نگیرید ، چون یکی از معایب آن اینه که در موقع رندر ممکنه اختلال ایجاد کنه و یک قسمت داده از دست بره یعنی صدا درست توسط سخت افزار شناسائی نشه و حتی پرشی در فیلم بوجود بیاد . نهایتاً کمی بالاتر از قسمت سبز رنگ اکولایزر ، ببینید صدا در نوسانه ، کفایت میکنه.

بعد باید تنظیم رنگ نماید ، تنظیم نور ، کنتراس فیلم ، حذف نویز و دوباره از یک لایه ادجانسمنت کم گرفته و توسط پلاگین های تنظیم رنگ ، تنظیم رنگ نهائی روی کل فیلمها.
    این بسته فوق العاده پیشنهاد میشه
    http://www.video-effects.ir/product/...%D9%85-%D8%A7/
    همچنین موارد دیگر
    http://www.video-effects.ir/shop/

دست آخر هم با هر کدوم از نرم افزارها که خروجی میخواهید بگیرید ، سعی کنید خروجی با کیفیت و فرمت مناسب بگیرید و نگران حجم فایل نهائی هم نباشید ، به کمک نرم افزارهای زیر میتوانید به حجم مناسب و کیفیت مطلوب دست پیدا کنید.

http://forum.video-effects.ir/thread17846.html

http://forum.video-effects.ir/thread18149.html
    موفق باشید
    Meraj Mix

نقل قول نوشته اصلی توسط ali fallah نمایش پست ها
    نه نرم افزار ، که این کار اتومات انجام نمیده و خودتون باید مقدار بلندی صدا رو تنظیم کنید
    مرسی علی عزیز
    من منظورم اینه که ما در نرم افزار پریمیر پرو ، اومدیم تظیمات سکانس رو روی pal و مثلا 48 بیت ریت گذاشتیم؛
    خب در این صورت اگه ما فایل های صوتی با فرمت و بیت ریت های مختلفی به نرم افزار وارد کنیم ؛ در فایل خروجی ـمون bitrate صوتـش 48 خواهد بود... درسته؟

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط MasterVirtual نمایش پست ها
    مرسی علی عزیز
    من منظورم اینه که ما در نرم افزار پریمیر پرو ، اومدیم تظیمات سکانس رو روی pal و مثلا 48 بیت ریت گذاشتیم؛
    خب در این صورت اگه ما فایل های صوتی با فرمت و بیت ریت های مختلفی به نرم افزار وارد کنیم ؛ در فایل خروجی ـمون bitrate صوتـش 48 خواهد بود... درسته؟
    با سلام دوست عزیز
    نه مشکلی نیست انتخاب یک تنظیم روی کل پروژه اعمال میشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط ali fallah : 06-26-16 در ساعت 17:39
    Meraj Mix

دوباره سلام
    در ادامه مبحث پست یه راهنمایی دیگه ازت در خواست دارم دوست عزیز :

مشکلی که من درگیرشم اینه که چند قطعه صوت دارم که بعضیاش که تو محیط بازه کمی نویز داره و صداش بلنده! در طرف مقابل چنتا گفتگو دارم که توی محیط بسته و داخل خونه هست و صداش کم و خیلی آرومه! یک موزیک هم میخوام بین این ها بزارم که خود موزیک هم volume متفاوتی داره نسب به دو قطعه دیگه ای که نام بردم.

چیزی که میخوام اینه که همه این قطعات صوتی سطح صدا و کیفیتشون متناسب و هم اندازه و استاندارد بشه.
    راه حل چی پیشنهاد میکنی؟ فک کنم قاعدتا باید ترک های صوتی رو از پرمیر وارد نرم افزار آدیشن کنم ولی خب طرز کار با آدیشن رو بلد نیستم(فقط گرفتن نویز ها رو کمی بلدم!)... اگه کلیپ آموزشی(فارسی/انگلیسی) سراغ داری ، یا اگه برات مقدوره توضیح بدی ممنون میشم.
    سپاس

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    با سلام
    کاری نداره ، یک به یک لایه ها رو باید تنظیم کنید و برای اینکار برید تنظیمات صدا فایل ، با گوش دادن مقدار پستی و بلندی صدا رو تنظیم کنید.
    تنها راهش همینه.
    1- مربوط به درخواست شما بابت کم و زیاد کردن پستی و بلندی صدا.
    2-3- مربوط به تنظیم پستی و بلندی صدا برای کانالهای چپ و راست ( باندهای چپ و راست ).
    4- نمایشگر اکولایزر بلندی صدا.
    Meraj Mix