برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

مشاهده : 3095 , پاسخ ها : 10
موضوع: کاهش حجم ویدئو

کاهش حجم ویدئو

با سلام خدمت همه دوستان هنرمند عزیز.
    میخواستم بدونم بهترین روش و نرم افزار برای کاهش حجم خروجی های افترافکت در دنیا کدوم هستش،من با هرچی کانورت میکنم در حد ویدئو های خارجی که در یوتیوب میبینم نیست،کاهش در حد انتشار در وب منظورم هستش،مرسی

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    با سلام
    دوست عزیز بهترین تو دنیا نمیدونم ولی این خیلی خوب جواب میده.

http://www.video-effects.ir/%D8%A2%D...hybrid-%D9%88/
    http://forum.video-effects.ir/thread17846.html

و همجنین این ، اگه نتونستین دانلود کنید این پائینی رو تو گوگل سرچ کنید XMedia Recode

http://forum.video-effects.ir/thread3218.html

موفق باشید
    ویرایش توسط ali fallah : 02-29-16 در ساعت 03:06
    Meraj Mix

Alone Warrior آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19334
    من از Wondershre video editor استاده می کنم که هزار کار میکنه هم کلیپ سازه و هم مبدل و هم خلاصه وقتی هم یک ویدئو را باهاش تبدیل میکنم بیت ریت را میارم پایین به میزان چشمگیری کاهش پیدا میکنه...
    راستی یه سوال : این بیت ریت کم بودن و زیاد بودنش اصلا چه تاثیر و نقشی توی ویدئو داره ؟؟؟ خیلی مدت بود برام سوال بود ... ممنون میشم جان جوابمو بدی.
    ???? ??? ???? ? ???? ??? ???? ? ??? ????? ?????: ?? ???? ??? ????? ???? ?? ??? ???? ? ???? ????? ? ????? ?? ???? ????? ?? ???? ?????? ???? ... ????? ??? ?????? ?? ????? ?? ?? ???? ? ????? ???? ?? ??? ?? ?? ????? ??? ???? ????? ? "Power Machine" ??? ?? ???? ?? ?? ???? ???? ?? ??? ????? ?? ??? ? ?????? ?? ??? ? ????? ??? ?? ????? ?? ?? ????? ??? ?? ??????? ?? ?????? ? ????? ?? ??? ? ?? ????? ????? ??????? ?? ???? ? ?? ????

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alone Warrior نمایش پست ها
    من از Wondershre video editor استاده می کنم که هزار کار میکنه هم کلیپ سازه و هم مبدل و هم خلاصه وقتی هم یک ویدئو را باهاش تبدیل میکنم بیت ریت را میارم پایین به میزان چشمگیری کاهش پیدا میکنه...
    راستی یه سوال : این بیت ریت کم بودن و زیاد بودنش اصلا چه تاثیر و نقشی توی ویدئو داره ؟؟؟ خیلی مدت بود برام سوال بود ... ممنون میشم جان جوابمو بدی.
    با سلام
    بله مبدل و کانورترهای زیادی هستند
    اما این دو که استاد لطف کردن و برای اولی آموزش هم براش گذاشتن حجم فیلم رو به مقدار زیادی کاهش میده و افت کیفیت و کنتراس زیاد محسوس نیست خصوصاً اگه قصد داشته باشیم فیلمی تو وب قرار بدیم خیلی مقرون به صرفه هستش.
    بیت ریت در کیفیت و حجم خروجی فیلم نقش تعیین کننده داره ( با هر فرمت و کدکی که خروجی داشته باشید ).
    موفق باشید
    ویرایش توسط ali fallah : 02-29-16 در ساعت 21:51
    Meraj Mix

Member Website

شماره کاربری
    19334
    "بیت ریت در کیفیت و حجم خروجی فیلم نقش تعیین کننده داره "
    ماشاءالله خیلی کوتاه و جامع و مختصر و مفید بود
    :d
    فکر کردم الان یه دایرة المعارف پانصد جلدی تحویل میدین
    اخه منم میدونم با کم کردنش حجم ویدئو چندین برابر کم میشه ... میگم روی چه چیزی در ویدئو تاثیر میگذاره و چه چیزی رو کم میکنه
    ظاهرا از اسمش که پیداست باید تعداد بیت هایی که بر ثانیه از این ویدئو در CPU پردازش میشه و بازخوردش ارسال میشه باید بر ثانیه کمتر باشه... نه؟
    .
    .
    شوخی کردم به دل نگیرید
    ویرایش توسط Alone Warrior : 03-01-16 در ساعت 09:54
    ???? ??? ???? ? ???? ??? ???? ? ??? ????? ?????: ?? ???? ??? ????? ???? ?? ??? ???? ? ???? ????? ? ????? ?? ???? ????? ?? ???? ?????? ???? ... ????? ??? ?????? ?? ????? ?? ?? ???? ? ????? ???? ?? ??? ?? ?? ????? ??? ???? ????? ? "Power Machine" ??? ?? ???? ?? ?? ???? ???? ?? ??? ????? ?? ??? ? ?????? ?? ??? ? ????? ??? ?? ????? ?? ?? ????? ??? ?? ??????? ?? ?????? ? ????? ?? ??? ? ?? ????? ????? ??????? ?? ???? ? ?? ????

مرسی

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alone Warrior نمایش پست ها
    "بیت ریت در کیفیت و حجم خروجی فیلم نقش تعیین کننده داره "
    ماشاءالله خیلی کوتاه و جامع و مختصر و مفید بود
    :d
    فکر کردم الان یه دایرة المعارف پانصد جلدی تحویل میدین
    اخه منم میدونم با کم کردنش حجم ویدئو چندین برابر کم میشه ... میگم روی چه چیزی در ویدئو تاثیر میگذاره و چه چیزی رو کم میکنه
    ظاهرا از اسمش که پیداست باید تعداد بیت هایی که بر ثانیه از این ویدئو در CPU پردازش میشه و بازخوردش ارسال میشه باید بر ثانیه کمتر باشه... نه؟
    .
    .
    شوخی کردم به دل نگیرید
    سلام دوست عزیز
    نه که به دل نمیگیرم دل من خیلی گنده تر از این حرفهاست
    اگه یکبار دیگه به همون جواب مختصر و مفید برگردید می بینید نوشته شده کیفیت ، که خوب کیفیت فیلم که مشخص و تابلوه چیه .
    اما بنده چندین نوع کانورتر دارم آیا کارائی همه اینها یکسانه و هر کدوم چقدر دست آدم رو برای اعمال تغییرات باز میگذارن . در خروجی نهائی چقدر افت کیفیت وجود داره و تا چه حد بر واقعیت استواره ، شاید 2% افت مثلاً قابل قبول باشه اما خودش خیلیه .
    این کانورترها برای وب و جاهائی که زیاد مطرح نیست خوبند اما اون دو تا که عرض کردم واقعاً کارشون درسته ولی بعنوان مثال با این همه زحمتی که برای کارمون میکشیم بنده خودم کمتر از mp4 با بیت ریت 12000 کار تحویل مشتری نمیدم 40 تا 45 دقیقه فیلم رو در یک dvd جا میدم و تحویل مشتری میدم .
    لطفاً اگه به جواب رسیدید کامنت اضافی نگذارید نه اینکه خدای نکرده مسئله ای باشه فقط پستها زیاد شلوغ نشه بهتره .
    ممنون دوست عزیز
    حالا شد دایرة المعارف
    ویرایش توسط ali fallah : 03-02-16 در ساعت 03:37
    Meraj Mix

نقل قول نوشته اصلی توسط ali fallah نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز بهترین تو دنیا نمیدونم ولی این خیلی خوب جواب میده.

http://www.video-effects.ir/%D8%A2%D...hybrid-%D9%88/
    http://forum.video-effects.ir/thread17846.html

و همجنین این ، اگه نتونستین دانلود کنید این پائینی رو تو گوگل سرچ کنید XMedia Recode

http://forum.video-effects.ir/thread3218.html

موفق باشید
    آقای فلاح لینک آموزشی از Hybrid نداریم؟در همین سایت

ali fallah آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    15113
    نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud01 نمایش پست ها
    آقای فلاح لینک آموزشی از Hybrid نداریم؟در همین سایت
    سلام آقا مسعود عزیز
    چرا هست لینک اول مربوط به آموزشه که استاد لطف فرمودند
    زنده باشین دوست عزیز
    Meraj Mix

Member Website

شماره کاربری
    19334
    آخه بیت ریت؟ بابا به دل نگیرید ولی واقعا کامل و جامع و دهن پر کن نبود
    اگه بیت ریت کیفیت خب قبول پس رزولوشن هم کیفیت؟ آخه شبه می افکنه
    من با ذکر منبه الان یه مقاله درمورد بیت ریت میگذارم با اجازه ...
    .
    Bit Rate چیست؟
    مفهوم بیت ریت دریک فایل ویدئویی

درک تاثیر مفهوم بیت ریت در کیفیت ویدئو و اندازه فایل بسیار مهم و تامل برانگیز است. به طور کلی، بیت ریت بالاتر کیفیت تصویر بهتری را در فایل ویدئویی به وجود می آورد. در بیت ریت یکسان، ویدئویی با کدک جدیدتر مانند H.264 بهتر از کدک های قدیمی تر مانند H.263 نمایش داده می شوند. نکته ای دیگری که باید مد نظر قرار گیرد آن است که انکودینگ با بیت ریت متغیر کیفیت تصویر بهترین را نسبت به انکودینگ با بیت ریت ثابت در اکثر برنامه ها به وجود می آورد. در این مقاله در ابتدا نگاهی به مقیاس های انکودینگ ویدئو خواهیم داشت و سپس به بررسی تفاوت های میان نرخ بیت ثابت CBR و نرخ بیت متغیر VBR می پردازیم.بیت ریت چیست؟

یک ویدئوی دیجیتال در واقع رشته ای از تصاویر است که به یکدیگر وصل شده و یک فایل ویدئویی را به وجود می آورند. با در نظر گرفتن این حالت یک فایل ویدئویی چند دقیقه ای حجم بسیار زیادی خواهد داشت. به همین دلیل از روش های انکودینگ بسیار مناسبی برای تبدیل این فایل های حجیم به فایل های کوچکتر استفاده می شود. این کار با خارج کردن داده ی ثابت در هر فریم و ذخیره داده ای که تغییر می کند، انجام می شود. در این صورت اندازه فایل ها با پشت زمینه ثابت بسیار کوچکتر از حالتی بود که در هر فریم این پشت زمینه باید تغییر کند. تاثیر منفی این فرآیند در کیفیت ویدئوها می باشد. تنظیم بیت ریت بسیار پایین به این معناست که هر فریم فضای محدودی برای کار دارد و در نتیجه تصویر با تحریف بیشتری نمایش داده می شود. از سوی دیگر بیت ریت بالاتر نیزسبب اختصاص فضای بیشتر بر روی هارد شما می شود و پروسه آپلود ویدئو نیز زمان بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.در کل، منظور از بیت ریت تعداد بیت هایی است که در یک ثانیه از ویدئو می توانند مورد استفاده قرار گیرند. اگر ویدئوی شما ۳۰ فریم در ثانیه داشته باشد، نیازمند بیت ریت بالاتری نسبت به ۲۴ فریم است.
    به یاد داشته باشید که هر بایت از ۸ بیت تشکیل شده است. نرخ داده ی ویدئویی به صورت بیت بر ثانیه ارائه می شود. نرخ داده برای یک فایل ویدئویی به صورت بیت ریت می باشد. بنابراین ویدئویی که نرخ داده ی آن به صورت ۱ مگابایت در ثانیه باشد به صورت ۸ مگابیت بر ثانیه
    (۸ mbps) در نظر گرفته می شود. بیت ریت فایل ویدئویی HD BLU-ray به طور عادی ۲۰mbps ، تعریف استاندارد DVD به صورت ۶mbps، ویدئوی تحت وب با کیفیت بالا در حدود ۲ mbps و ویدئوهای تلفن ها نیز معمولا به صورت کیلوبیت می باشد.
    در این بخش ابزارهایی برای تشخیص بیت ریت و کدک فایل ها معرفی شده اند:
    MediaInfo یک ابزار اولیه بسیار مهمی است که برای مشاهده پارامترهای یک فایل ویدئویی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
    Winhoros Bitrate Viewer ابزاری قدرتمند برای بررسی فایل های شما جهت نمایش اطلاعات بیت ریت می باشد.
    BDInfo for Windows برای بررسی دیسک های Blu-ray بسیار مناسب می باشد.
    مقایسه CBR و VBR

انکودینگ CBR مجموعه ای از بیت ریت را از کل فایل ویدئویی نگهداری می کند، اما کیفیت تصویر را در اکثر موارد به خصوص برای قطعه های ویدئویی پیچیده محدود می سازد. معمولا CBR انتخاب بهینه ای در استریمینگ نمی باشد چراکه داده ی کافی و مناسبی را به قطعه های پیچیده فایل ویدئویی اختصاص نمی دهد و این منجر به کیفیت کلی پایین تر و ظرفیت مورد استفاده قرار نگرفته در قطعه های ساده تر ویدئویی می شود. بنابراین، پیشنهاد ما این است که استفاده از CBR را به جز مواردی که نیازمندی های خاصی دارید فراموش کنید.از سوی دیگر VBR کیفیت چشمگیر بالاتری را در بیت ریت یکسان ارائه می دهد. اولین مزیت انکودینگ VBR آن است که بیت ریت بالاتری را به سگمنت های پیچیده تر فایل های ویدئویی اختصاص می دهد و بیت ریت های پایین تر را به سگمنت های ساده تر اختصاص می دهد. اضافه کردن بیت ریت و تقسیم آن به مدت زمان ( بر اساس ثانیه) بیت ریت متوسطی را به فایل می دهد. اگرچه انکودینگ VBR نیازمند پردازش زمانی بیشتری است، ولی برای اکثر محتواهای ویدئویی کیفیت تصویری بهتری را ایجاد می کند.استفاده از CBR در موارد خاص

گاهاً، فرآیند فشرده سازی نیازمند استفاده از روش CBR است خصوصاً در مورد استریمینگ زنده این مورد بسیار مشهود است. اگرچه برای سگمنت های ویدئویی پیچیده که حرکات بسیار زیادی را شامل می شوند و یا جزئیات نمایشی بیشتری دارند، VBR می تواند تا ۳۰۰ درصد بیت ریت هدف را فراهم کند.در مقایسه این دو باید اظهار داشت که CBR محدودیت بسیار بیشتری را به وجود می آورد. بیت ریت واقعی تنها حدود ۲۰ درصد از بیت ریت هدف را فراهم می کند. این موضوع در مواردی که سخت افزار مخاطب شما قدمی باشد و یا دکودر سرعت پایینی داشته باشد بسیار اهمیت دارد چرا که می تواند راه حلی برای نمایش اطلاعات به اینگونه مخاطبان باشد. اما با توجه به انکودینگ H.264 که در اکثر چیپ ست ها مورد پشتیبانی قرار می گیرد، این موضوع اهمیت کمتری یافته است. یکی دیگر از موارد استفاده از CBR تلویزیون های ماهواره ای برادکست می باشد که در آن چندین کانال در یک استریم با پهنای باند محدود تسهیم شده اند.
    منبع : http://blog.qmery.com/2015/08/17/bit...3%D8%AA%D8%9F/
    ..........................................
    و نیز این یکی رو هم خیلی دوست داشتم :
    http://intotech.ir/learning/software...%D9%87-%D9%82/

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع