برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

مشاهده : 5541 , پاسخ ها : 4
موضوع: دوربین مناسب ساخت فیلم کوتاه

دوربین مناسب ساخت فیلم کوتاه

سلام به همه
    1.اول از همه میخام بدونم اینکه یک دوربین فقط dslr باشه و 30 فریم در ثانیه در حالت فول اچ دی تصویر برداری بکنه مناسبه و کفایت میکنه؟ (میشه بگین چه معیارهایی باید در نظر بگیرم واسه دوربینی که میخوام برای ساخت فیلم کوتاه و مستند ازش استفاده کنم؟)

2.فرق دوربین 1200 کانن و سری های سه رقمی کانن مثلا 550d چیه؟

3.من تو سرچ هایی که کردم فهمیدم تنها برتری 700d نسبت به مدل های پایینترش اینه که هنگام زوم صدای زوم کردن تو فیلم نمیفته درسته؟ پس اگه قید این یه مورد یعنی زوم کردنو بزنم دیگه سری 650d و 600d و 550d از لحاظ تصویر برداری نباید فرق زیادی داشته باشن درست میگم؟

4.و اما در مورد قیمت ها الان دیجی کالا نو d700 رو زده 1.750 در حالی که میدونم دیجی کالا همه چیزو گرون میده اما در کمال ناباوری تو دیوار و شیپور به قیمت های عجیب و غریب تری برخوردم دوربین کارکرده 650d حدود 1.700 یعنی چی این یارو داره گرون میره یا دیجی کالا داره ارزون میده؟

5.ترجیح میدم دوربین کارکرده بگیرم و پولمو بزارم واسه خرید لنز ممنون میشم اگه یه قیمت حدودی از دوربین هایی که بالا اسم بردم رو بهم بگین

اینم اضافه کنم که اولویتم ساخت فیلم کوتاهه..
    ببخشید که سوالام اینقدر زیاد شدن آدمو یاد سوالای تشریحی میندازه...
    ویرایش توسط tt90 : 10-18-15 در ساعت 03:16

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    من زیاد در مورد دوربین ها نمیدونم ولی چندتا نکته میگم توجه کنید

دقت کنید کنید اول از همه روش کار با دوربین رو به خوبی یاد بگیرید دقترچه آن رو به خوبی بخوانید ( شما می توانید با دوربین ساده ای و تنظیمات آن فیلم بسیار خوبی بگیرید)
    فریم به نظر من خیلی مهمه چون بعدا اگه بخواین کارهای مختلف مثل برش دادن یا صحنه آهسته ویدیو نیاز به فریم زیادی دارید تا به خوبی این عملیات صورت گیرد
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

ممنون آقای هادی پور حتما به این موضوع توجه می کنم ..
    از بقیه دوستان هم ممنون میشم اگر در حد خودشون به سوالای من جواب بدن

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    سلام
    من دوربین 700دی دارم و با توجه به هزینه ای که پرداخت کردم فکر میکنم خرید مناسب و باصرفه ای بود.
    با تمام دوربین هایی که اسم بردی میشه فیلم کوتاه ساخت ولی برای مستند مطمئن نیستم مناسب باشند.
    700 دی توی فیلمبرداری، فکوسِ خودکار داره ولی کلا نمیشه خیلی روی این مزیتش مانور داد، در واقع فکوس اتوماتیکش به خوبیِ 70دی و 7دی مارک2 نیست.
    در ضمن "فکوس" اتوماتیک 700دی نسبت به اون دوربین ها که اسم بردی صدای کمتری داره (نه زوم).
    قیمت 700دی با لنز 18-55 احتمالا همون حدود 1700 باشه.
    اون قیمت های 650 دی که دست دوم بودند اگر با لنز 18-55 باشند مشخصا گرونه.
    با یه جستوجوی ساده میتونی قیمت های این دوربین ها رو از سایت های مختلف (مثل نورنگار، پیکسل و...) پیدا کنی
    در هر صورت یکی از بزرگترین چالش ها برای خرید دوربین رو "فکوس" دوربین بدون. (خصوصا اگر قبلا فقط با دوربین های معمولی خانگی یا موبایل کار میکردی)

۱- اول باید بدونی فیلمت کجا قراره پخش بشه. اگر روی پرده ی پروجکشن قراره پخش بشه باید دوربینت فول فریم باشه و اگر قرار نیست رو پرده باشه و از مانیتور و یا تلویزیون قراره پخش بشه زیاد مهم نست.
    ۲- در مورد این که این دوربینها چه فرقی باهم دارن بهترین کار اینه که از سایتهایی استفاده کنی که می تونن چند دوربین رو با هم مقایسه کنن. برای مثال:
    http://www.digikala.com/Compare/DKP-14934/DKP-26314/

۳-خوب سرچ نکردین. از همین گزینه ی بالا استفاده کنید تا دقیقاْ متوجه بشید.
    ۴- موافق نیستم. من خودم دوربینم رو از دیجی کالا خریدم. 5D M III رو از این سایت 8میلیون و 900 گرفتم در صورتی که هم بیمه نامه داشت و بهترین گارانتی. ولی چه سایتهای دیگه و چه در بازار با قیمتهای عجیب و غریبی روبرو می شدم. توی بازار که باید پول بیمه رو هم جدا حساب می کردی.
    ۵- این هم یه راهش هست. ولی در نظر داشته باش که سنسور CMOS عمر کوتاهی داره و شاید تو این مدتی که نفر قبلی استفاده کرده چندین پیکسلش سوخته باشه و تو متوجه نشده باشی.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

کلمات کلیدی این موضوع