برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

مشاهده : 2034 , پاسخ ها : 9
موضوع: سوال مهم در مورد حجم ویدیو

alishmas آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20037

سوال مهم در مورد حجم ویدیو

سلام من یه سوال خیلی مهم دارم
    امروز یک فیلم چند دقیقه ای گرفتم البته دوربین خیلی حرفه ای نبود ولی حجم اون فیلمی که گرفتم یک گیگ بود
    حالا سوال من اینه:این موزیک ویدیو هایی که کیفیتشون عالی هست ولی حجمشون حد اق 200 مگابایت،چجوری حجم فیلم رو انقدر پایین میارن؟
    خیلی به این جواب نیاز دارم پس لطفا عجله کنید...

موزیک ویدیویی که شما میبینید رو با یه دوربین خیلی حرفه ای فیلم میگیرند ( که شاید اندازه ی فیلم خامش ده گیگ هم بشه ) فیلمی که گرفتن رو میارن تو افتر و برنامه های ادیت فیلم و ادیت لازم رو انجام میدن و بعد خروجی آخر رو میگیرن که کاری که شما میبینید خروجی اخره
    ??? ???? ????? ?? : ????? ???? ????? ?? ?????? ????? ?????? ?????? ???.

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    خروجی تو افتر افکت و یا پریمیر با حجم زیاد هستند شما باید یا در همان افتر افکت و یا در نرم افزار Media Encoder از تنظیماتی استفاده کنید که هم حجم کم باشه و هم کیفیت خوب باشه
    این آموزش رو ببینید : http://www.video-effects.ir/?p=5633
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

دوست خوبم من الان یه کاری رو جمع کردم که 30 دقیقه تصویرم در حدود 500 گیگ حجمش شده. فاین های dng هستش. این تصاویر هیچ کمپرس و کدگی روش نیست و حجمش بالاست. در هنگام خروجی گرفتن ما میایم روی تصاویرمون کدک اعمال می کنیم. این کدکها که استاندارهای مخصوص خودشون رو دارن میان حجم تصاویر رو کم می کنن. البته یک مقداری هم بسته به نوع کدک کیفیت افت میکنه. ولی باید دید که فایل اصلی با چه دوربینی تصویربرداری کردیم.
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

سلام

واقعا سئوال خوبیه

منم خیلی با این مسئله مشکل دارم. یه موزیک ویدئو با بهترین افکت ها و کیفیت عالی و مثلا طول 6 دقیقه حجمش 25 مگابایت هست . اما یه کار 6 دقیقه ایه من با کدک و Encoder میشه 286 مگابایت.

لطفا یه مقدار در مورد total bitrate توضیح بدین

با تشکر

در پناه حق...

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

ببینید 6 دقیقه با کیفیت 1080 هیچ وقت با کدکهایی که در حال حاضر هست 25 مگابایت نمی شه. در حدود 60 تا 100 مگابایت می شه.
    فاکتورهای مختلفی برای کمکردن حجم و حفظ کیفیت هست. مهمترینش داشتن کارت میکس هست. که البته گرونه.
    دومین مسئله آگاهی کامل از فرمت تصویربرداری شده و خصوصیاتشه که در نهایت باید با همون خصوصیات خروجی گرفته بشه.
    سومین مسئله میزان بیت ریت مورد نیاز شما تو خروجیه. برای مثال شما 256 بیت رنگ توی ویدئوی تصویربرداری شده داشته باشید و حالا بیاید 512 بیت خروجی بگیرید نه تنها کیفیت رو بالا نبردید بلکه حجم رو هم بی خودی زیاد کردید.
    چهارمین مسئله کدکی هست که اعمال می کنید
    ?????? ?? ?????? ???.
    ???? ??? ??? ????? ???? ????
    ??? ??? ???
    ??? ??? ?????
    ?
    ??? ??????

Rezapandidan آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7570
    میشه یه آموزش تصویری هم برای مثال درست کنید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cubic_art نمایش پست ها
    ببینید 6 دقیقه با کیفیت 1080 هیچ وقت با کدکهایی که در حال حاضر هست 25 مگابایت نمی شه. در حدود 60 تا 100 مگابایت می شه.
    فاکتورهای مختلفی برای کمکردن حجم و حفظ کیفیت هست. مهمترینش داشتن کارت میکس هست. که البته گرونه.
    دومین مسئله آگاهی کامل از فرمت تصویربرداری شده و خصوصیاتشه که در نهایت باید با همون خصوصیات خروجی گرفته بشه.
    سومین مسئله میزان بیت ریت مورد نیاز شما تو خروجیه. برای مثال شما 256 بیت رنگ توی ویدئوی تصویربرداری شده داشته باشید و حالا بیاید 512 بیت خروجی بگیرید نه تنها کیفیت رو بالا نبردید بلکه حجم رو هم بی خودی زیاد کردید.
    چهارمین مسئله کدکی هست که اعمال می کنید
    ممنون از پاسختون

ببینید منظور من از کیفیت عالی ، کیفیت عالی برای اشتراک گذاری در اینترنت هست (اون هم اینترنت ایران!).

1280*720 هم که باشه ولی تصویر روانی و وضوح خودش رو حفظ کنه کافی هست.

بحث بیتریت هم دو جور میشه : 1-وقتی روی فیلم افکت میذارم 2-وقتی کل کار تو افتر ساخته شده . تو مورد دوم نظر شما چیه؟

الان فیلم های Full HD ای که با گوشی ضبط می کنم حدود 19000 Total Bitrate دارن ! یعنی تو خروجی هم باید 19000 قرار بگیره ؟

متشکر از اینکه وقت گذاشتید

در پناه حق...

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

سلام با این نرم افزار میتونید بهترین کیفیت و کم ترین حجم خروجی بگیرید
    Movavi Video Converter
    از سایت های دانلود نرم افزار می تونید دانلود کنید

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    سلام