برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1150 , پاسخ ها : 2
موضوع: دو سوال در مورد فیلمبرداری

دو سوال در مورد فیلمبرداری

اساتید و دوستان عزیز سلام.
    در رابطه با ساخت فیلم دو تا سوال دارم. اول اینکه برای تصویربرداری از کدوم خصیصه استفاده بشه بهتره: 24p یا 30i و همچنین pal یا ntsc ؟ مورد نیاز من برای ارایه فیلم کوتاه به جشنواره های داخلی و خارجیه.
    دوم اینکه برای سینماتیک بودن فیلم چه راهکارهایی هست؟ نرم افزاری مثل تدوین و اعمال تغییرات در پس تولید و یا سخت افزاری مثل نوع دوربین انتخابی در پیش و حین تولید. نمیخوام بعد از ضبط تازه متوجه بشم که نمیتونم در تدوین به خواسته ام که سینمایی نشان دادن فیلمم از نگاه بصری است برسم و در واقع نیاز دارم که از قبل خیالم از این بابت راحت باشه.
    دوتا سوال دیگه هم غیر این دوتا دارم اینکه در پشت صحنه بعضی از فیلم ها اگه متوجه شده باشید گاهی یک نور لیزر روی بازیگر میافته، میخوام بدونم کاربرد لیزر تو فیلمسازی چیه؟
    سوال آخرمم اینه که دوباره اگه دیده باشید تو اکثر پشت صحنه ها از یک متر از یک نقطه مشخص تا یک نقطه مشخص دیگه استفاده میکنن. کاربرد متر و متراژ برای چیه؟!
    ممنون.

اونایی که بدونم رو میگم

اولا 24p و 30i ربطی به هم ندارن
    حالت Progressive برای فیلم سازی متداول تره و درواقع در هنگام اعمال تغییر افت کیفیت کمتری به هم داره
    ولی به نظر من هیچوقت زیره 25 فریم کاری رو رکورد نکنید حتی 24!
    Pal
    حتما باید شرایط فنی تصویر رو برای جشنواره ها ببینید چی هست از خودشون جویا بشید (البته اگه شرایط خاصی داشته باشه)
    در رابطه با سوال دومتون هم خب مسلما باید با تمام دوربین ها آشنا باشید و اطلاعات تصویریتون بالا باشه و خودتون تشخیص بدید نسبت به چیزی که میخوایید
    سوال آخری رو هم واضح تر توضیح بدید

در مورد سوال آخر
    کاربرد متر در سینما برای تشخیص نقطه فوکوس بازیگر و ایجاد عمق میدان استفاده میشود .وبه این صورت که از سر لنز تا صورت بازیگر اندازه گیری میشود و فاصله فوکوس لنز را برابر با عدد اندازه گیری شده قرار می دهند . در سینما همیشه یک نفر برای فوکوس کشی کنار فیلمبردار قرار دارد .

کلمات کلیدی این موضوع