برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

مشاهده : 5726 , پاسخ ها : 23
موضوع: نکاتی مهم در مورد کارت گرافیک

نکاتی مهم در مورد کارت گرافیک

با درود به کاربران عزیز
    بسیاری از دوستان تفاوت بین کارت گرافیک ها رو نمیدونند و تو انتخاب گرافیک به مشکل بر میخورند یک سری اطلاعات جزی خدمت دوستان ارائه میدم شاید مفید باشه

دو سری گرافیک رو معرفی میکنم گرافیک های ورک استیشن و گرافیک های گیمینگ
    ساده ترین مثال که میتونم برای تفاوتشون بزنم تفاوت یک تراکتور با یه ماشین فراریه

گرافیک های گیمینگ ( ماشین فراری )میتونن بسرعت 200 کیلو بار رو جابجا کنند و به مقصد برسونند ولی تا کی این کار رو انجام میدن ؟ تا وقتی که موتور پر سرعت اونها جوش نیاره آیا میتونن 500 کیلو رو هم جابجا کنند ؟ خیر چون برای این کار طراحی نشدند
    کارت هایی مثل gtx titan واقعا سرعت بالایی دارند و خیلی زود رندر رو انجام میدند برای همین شما خنک کننده های عجیب رو روی این کارت ها مشاهده میکنید این کارت ها برای برنامه هایی که قراره بصورت ریل پریویو بده مناسب هستند و همچنین بازی ها که شما همیشه در حال مشاهده حرکت آبجکت ها هستید

و حالا گرافیک های ورک استیشن یا محاسباتی و یا همون (تراکتور) شما میتونید پروژه های سنگین 1 تنی خودتون رو بار این تراکتور کنید و مطمثن باشید اگه سه روز متوالی هم کار کنه هیچ مشکلی پیش نمیاد گرافیکی مثل quadro 6000 یکی از قویترین این تراکتور هاست که برای رندر گیری در شرایط سخت از اون استفاده میشه و البته چون طراحی اونها بر مبنای کار های محاسباتی هست دقت خیلی بالایی تو محاسبات هم دارند و در رندر گرفتن خطای کمتری نصبت به گرافیک های گیمینگ دارند در نتیجه کیفیت مطلوب تری ارائه میدهند

مورد بعدی پهنای باند و حافظه گرافیک
    فرض کنید حافظه گرافیک شما پارکینگ یا انبار اطلاعات شماست که قراره به وسیله تراکتور یا اتومبیل فراری به مقصد رفته و باز گرده حالا با بزرگ تر شدن و یا کوچکتر شدن این پارکینگ و تعداد وسایل نقلیه آیا بار شما زودتر به مقصد میرسه ؟ بله زودتر میرسه در صورتی که یک اتوبان سه بانده ( یعنی پهنای باند بالاتر )مسیر شما باشه نه یک کارت گرافیک با 6 گیگ رم بالا ولی 64 بیت پهنای باند پایین

با توجه به این مطالب شما برای تدوین های سبک و کارهای گرافیکی که سنگین نیستند نیازی به پرداخت هزینه های زیاد ندارید و گرافیک های گیمینگ هم سرعت عمل بیشتری دارند و هم به صرفه ترند مثل پروژه های 2 بعدی افترافکت و پریمیر
    ولی برای کارهای سه بعدی و محاسباتی 3max -maya حتما سراغ گرافیک های کوادرو برید حتی کوادرو ارزان قیمت مثل k600 شاید سرعت پایین تری داشته باشه
    ولی مطمئن باشید که کارش رو درست انجام میده

در کل پیشنهاد من به شما گرافیک های شرکت انویدیا هست سری های gtx گیمینگ و یا حرفه ای quadro

امیدوارم مطالبم کمکی به شما کرده باشه تا بهترین انتخاب رو داشته باشید دوستار شما در انجمن video-effects.ir تورج یوسفی
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

خیلی ممنون آقا تورج عزیز ...
    من اطلاعات سخت افزاریم پایینه و یه سوال ابتدایی دارم
    دقیقا gtx با gt چه فرقی داره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقا تورج عزیز ...
    من اطلاعات سخت افزاریم پایینه و یه سوال ابتدایی دارم
    دقیقا gtx با gt چه فرقی داره ؟
    خواهش میکنم سری های gtx از پردازنده های قوی تر و پهنای باند بیشتری برخوردارند و سری gt رو به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم حتی جدید ترین سری اونها کارایی به مراتب پایین تری نسبت به gtx قدیم دارند و ارزان ترند

ممنون بسیاربسیارمفید.سپاس. ازمطالب شما نهایت استفاده رو بردیم.

با اجازه ی استاد یوسفی چند مطلبی رو هم من در مورد کوادرو ها عرض می کنم
    البته تشبیه بسیار جالبی رو جناب یوسفی در مورد این دو نوع کارت گرافیکی داشتند و اون هم ماشین فراری و تراکتور بود... ولیکن این تراکتورها با تغییراتی در پردازنده هاشون قدرت بالایی رو حتی در سرعت دارند... برای مثال فکر کنید یک تانکر 1000لیتری دارید که در انتهای اون یک شیر به قطر دو سانتی متر نصب شده... حجم تانکر فضای رم، تعداد شیر تعداد هسته های پردازنده و قطر شیر پهنای باند یا همون بیت ریت هستش... با باز کردن این شیر برای مثال در ثانیه 2 لیتر آب از تانکر خارج می شه که همون میزان سرعت پردازشه اطلاعاته... حالا تانکری با همین ظرفیت 10 شیر به قطر 2 سانتی متر بهش وصل شده... در نتیجه در ثانیه 20 لیتر آب از تانکر خارج می شه...
    در نسل کوادرو ها پردازنه ای همانند CPU به کار رفته که با یک تغییر کوچک توی اسم اونها برای اینکه با هم اشتباه گرفته نشن یعنی GPU...
    این GPUها در کوادرو های همانند Quadro 4000 در واقع از 256 هسته ی پردازنده ی کودا تشکیل شده ولیکن میزان بیت ریت (قطر شیر) به نسبت پائینه...
    در ضمن شرکت Adobe برای نرم افزار پریمیر دو نوع پردازش رو در نظر گرفته... یکی به صورت نرم افزاری و دیگری سخت افزاری... در حالات سخت افزاری در صورتی که کارت گرافیک شما از هسته های کودا تشکیل شده باشه می تونه این پردازش رو به صورت سخت افزاری انجام بده...
    در این شرایط هم سری های کوادرو و هم سری های GTX برای پردازش در پریمیر مناسب هستند... ولیکن نرم افزاری مثل افترافکتز از GTX بهتر پشتیبانی می کنه و حتی پلاگینهای معروف این نرم افزار همانند المنت تیری دی...

ذکر یک نکته هم مهمه و اون استفاده از دو کارت گرافیک هستش یا همون SLI
    در صورتی که می خواید از دو برابر توان پردازشی استفاده کنید مجبورید از دو کارت گرافیک با یک مدل استفاده کنید که البته هنوز شرکت Adobe از این نوع به کارگیری کارت گرافیک پشتیبانی نمی کنه و نوید این رو داده تا در ورژن جدید این امکان هم فراهم بشه... (تاریخ این خبر از شرکت Adobe رو نمی دونم مال کیه... شاید در ورژن CC اضافه شده باشه... ولی من که SLI ندارم و نمی دونم پشتیبانی می کنه یا نه)
    ویرایش توسط mohammad_anvaran : 11-13-14 در ساعت 01:57

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

درودفراوان برشما.ازگرافیک خودم ناامید شدم ومیشه به فولوکس اوراقی تشابهش کرد.:d لینک قیمت چند کارت گرافیک انویدیا
    http://rayansaba.com/index.php?ukey=...AA%D8%AC%D9%88
    ویرایش توسط alibarca : 11-13-14 در ساعت 13:57

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_anvaran نمایش پست ها
    با اجازه ی استاد یوسفی چند مطلبی رو هم من در مورد کوادرو ها عرض می کنم
    البته تشبیه بسیار جالبی رو جناب یوسفی در مورد این دو نوع کارت گرافیکی داشتند و اون هم ماشین فراری و تراکتور بود... ولیکن این تراکتورها با تغییراتی در پردازنده هاشون قدرت بالایی رو حتی در سرعت دارند... برای مثال فکر کنید یک تانکر 1000لیتری دارید که در انتهای اون یک شیر به قطر دو سانتی متر نصب شده... حجم تانکر فضای رم، تعداد شیر تعداد هسته های پردازنده و قطر شیر پهنای باند یا همون بیت ریت هستش... با باز کردن این شیر برای مثال در ثانیه 2 لیتر آب از تانکر خارج می شه که همون میزان سرعت پردازشه اطلاعاته... حالا تانکری با همین ظرفیت 10 شیر به قطر 2 سانتی متر بهش وصل شده... در نتیجه در ثانیه 20 لیتر آب از تانکر خارج می شه...
    در نسل کوادرو ها پردازنه ای همانند CPU به کار رفته که با یک تغییر کوچک توی اسم اونها برای اینکه با هم اشتباه گرفته نشن یعنی GPU...
    این GPUها در کوادرو های همانند Quadro 4000 در واقع از 256 هسته ی پردازنده ی کودا تشکیل شده ولیکن میزان بیت ریت (قطر شیر) به نسبت پائینه...
    در ضمن شرکت Adobe برای نرم افزار پریمیر دو نوع پردازش رو در نظر گرفته... یکی به صورت نرم افزاری و دیگری سخت افزاری... در حالات سخت افزاری در صورتی که کارت گرافیک شما از هسته های کودا تشکیل شده باشه می تونه این پردازش رو به صورت سخت افزاری انجام بده...
    در این شرایط هم سری های کوادرو و هم سری های GTX برای پردازش در پریمیر مناسب هستند... ولیکن نرم افزاری مثل افترافکتز از GTX بهتر پشتیبانی می کنه و حتی پلاگینهای معروف این نرم افزار همانند المنت تیری دی...

ذکر یک نکته هم مهمه و اون استفاده از دو کارت گرافیک هستش یا همون SLI
    در صورتی که می خواید از دو برابر توان پردازشی استفاده کنید مجبورید از دو کارت گرافیک با یک مدل استفاده کنید که البته هنوز شرکت Adobe از این نوع به کارگیری کارت گرافیک پشتیبانی نمی کنه و نوید این رو داده تا در ورژن جدید این امکان هم فراهم بشه... (تاریخ این خبر از شرکت Adobe رو نمی دونم مال کیه... شاید در ورژن CC اضافه شده باشه... ولی من که SLI ندارم و نمی دونم پشتیبانی می کنه یا نه)
    پیشنهاد شما چه مدل کارت گرافیکی هست؟؟

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    داداش تورج بابت مطالب مفیدتون ممنون.محمد هم نکات تکمیلی خوبی رو بیان کردند.ممنون از هردو بزرگوار

abbaskarimi78 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3615
    با تشکر از توضیحات دوستان الان در بازار قیمت quadro 6000 تقریبا چند میاد
    تو یک سایتی زده بود quadro 6000 با 12 گیگ دی دی آر 5 حدود 200 تومان ولی سایتش معتبر نبود سری کوردو مال شرکت انویدیاست دیگه درسته؟ با تشکر
    ????? ?? ????? ???? ??? ?? ?????? ???? ?? ????? ?? ????? ???? ????

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    نقل قول نوشته اصلی توسط abbaskarimi78 نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات دوستان الان در بازار قیمت quadro 6000 تقریبا چند میاد
    تو یک سایتی زده بود quadro 6000 با 12 گیگ دی دی آر 5 حدود 200 تومان ولی سایتش معتبر نبود سری کوردو مال شرکت انویدیاست دیگه درسته؟ با تشکر

دوست گرامي حتما دو ميليون بوده نه دويست هزار فكر نكنم اين قيمت اصلا وجود داشته باشه برا اين مارك چون NVIDIA Quadro 6000 حدود
    64,700,00 تومان قيمتشه تاجايي كه من اطلاع دارم وخيلي هم كم هست تو ايران .
    ویرایش توسط neda * : 11-13-14 در ساعت 07:07

?????? ???? ????? ??? ??? ?? ?? ??????? ?????? ????? ??????? ???

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع