برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

مشاهده : 3991 , پاسخ ها : 20
موضوع: مشاوره برای خرید کارت گرافیک

مشاوره برای خرید کارت گرافیک

سلام نمیدانم مکان درستی سوالم رو مطرح کردم یا خیر! مدیر انجمن اگر تصور کردند این تاپیک باید جای دیگری مطرح شود لطفا من را ببخشند

من چند وقتی است که کار با افتر افمت را یاد گرفتم و حالا میخوام خروچجی بگیریم میبینم یک فیلم 5 دقیقه ای نزدیک 2 ساعت زمان میبرد تا رندر شود

برای رندر از نرم افزار Adobe Media Encoder CC استفاده میکنم اما باز هم جواب نمیده

اومدم بررسی کردم و دیدم برای سرعت افزایش رندر باید از جی پی یو گرافیک استفاده کنم که گویا گرافیک من ساپورت نمیکنه! گرافیک من 1گیگابایت دی دی آر 5 هستش اینم مدلش ati radeon hd 4700 اما گویا جواب کار رو نمیده

الان به فکر خرید یک کارت گرافیک حرفه ای تر هستم که قابلیت gpu را داشته باشد. برای اینکه بفهمم یک کارت گرافیک gpu دارد یا نه باید از کجا بفهمم؟
    در این بین برخوردم به تکنولوژی cuda میخواستم بگم که آیا این تکنولوژی منظورش همون gpu هستش؟

مادربرد من هم گیگابایت p55 usb3 هستش

به نظرتون من اگه گرافیکم رو بفروشم و 1 تومن هم روش بزارم میتونم یک کارت گرافیک درست و حسابی بگیرم تا سرعت رندرم بره بالا؟

ممنون میشم یک مقدار من رو در این زمینه راهنمایی کنید

AZERILA آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19081
    سلام به شما ببنید اصطلاح GPU کلا به پردازنده گرافیکی گفته میشه. اما چیزی که شما منظورتِ به احتمال قوی هسته های کودا (CUDA) هستند که توی پردازش های موازی و رند کاربرد دارند. اما نکته ای که وجود داره اینه که هسته های کودا فقط در کارت گرافیک های شرکت انودیا وجود دارند. البته یک سری کارتهای مخصوص رندر هم شرکت ATI داره ولی خب تاجایی که من میدونم تو ایران این کارتها خیلی کم یا اصلا موجود نیست و خب نرم افزارهای Adobe فقط از هسته های کودا کارت های انودیا پشتیبانی دارند. اما اینکه میخواید کارتی بگیرید که برای رندر خوب باشه به نظرم فکر خوبیه اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سرعت رندر شما اگر کارت 2 میلیونی هم بخرید خیلی درش معجزه ایجاد نمیشه. من خودم الان کارت GTX 980 دارم که 2048 تا هسته کودا داره اما خب توی رندر که توسط Adobe Media Encoder CC هنوز هم 80 - 90 درصد بار رندر روی دوش سی پی یو هستش. که البته تا جایی که من متوجه شدم این برمیگرده به خود شرکت Adobe که چندان پشتیبانی خوبی از همه کارت گرافیک ها نداره. یعنی در عمل کارت و هسته های کودای گرافیک من رو میشناسه اما نمیتونه ازشون استفاده کنه. پس اگر میخواید حرفه ای کار کنید باید برید سمت کارت های مخصوص رندر که Quadro نام دارند و البته قیمت های بالایی دارند. اما شرکت Adobe وعده داده که توی نسخه جدید سری نرم افزارهاش، پشتیبانی بهتری از کارت های گرافیک خواهد داشت که باید صبر کنیم و ببینیم چقدرش درست از آب در میاد. پس به شما پیشنهاد میکنم با شرایط فعلی بسازید و منتظر آپدیت بعدی یا نسخه جدید محصولات Adobe باشید و اون موقع در مورد خرید کارت جدید بهتر تصمیم بگیرید. البته این رو هم بگم که اگر الان هم کارتتون رو ارتقاع بدید با توجه به ATI و قدیمی بودن کارتتون قطعا شاهد بهتر شدن شرایط خواهید بود مخصوصا توی خود محیط افتر افکت اما خب توی رندر نهایی چندان واستون توفیری ایجاد نمیکنه. + تمام چیزهایی که گفتم بر حسب تجربه شخصی خودم نسبت به کار کردن با قطعاتی که گفتم بود. ممکنه دوستان راه حل های بهتری پیشنهاد بدند. پس حرف من رو به عنوان بحث نهایی در نظر نگیرید

m1233 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    21792
    گرافیک های جی فورس خوبه جی پی یو روساپورت میکنه کارشم خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط AZERILA نمایش پست ها
    سلام به شما ببنید اصطلاح GPU کلا به پردازنده گرافیکی گفته میشه. اما چیزی که شما منظورتِ به احتمال قوی هسته های کودا (CUDA) هستند که توی پردازش های موازی و رند کاربرد دارند. اما نکته ای که وجود داره اینه که هسته های کودا فقط در کارت گرافیک های شرکت انودیا وجود دارند. البته یک سری کارتهای مخصوص رندر هم شرکت ATI داره ولی خب تاجایی که من میدونم تو ایران این کارتها خیلی کم یا اصلا موجود نیست و خب نرم افزارهای Adobe فقط از هسته های کودا کارت های انودیا پشتیبانی دارند. اما اینکه میخواید کارتی بگیرید که برای رندر خوب باشه به نظرم فکر خوبیه اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سرعت رندر شما اگر کارت 2 میلیونی هم بخرید خیلی درش معجزه ایجاد نمیشه. من خودم الان کارت GTX 980 دارم که 2048 تا هسته کودا داره اما خب توی رندر که توسط Adobe Media Encoder CC هنوز هم 80 - 90 درصد بار رندر روی دوش سی پی یو هستش. که البته تا جایی که من متوجه شدم این برمیگرده به خود شرکت Adobe که چندان پشتیبانی خوبی از همه کارت گرافیک ها نداره. یعنی در عمل کارت و هسته های کودای گرافیک من رو میشناسه اما نمیتونه ازشون استفاده کنه. پس اگر میخواید حرفه ای کار کنید باید برید سمت کارت های مخصوص رندر که Quadro نام دارند و البته قیمت های بالایی دارند. اما شرکت Adobe وعده داده که توی نسخه جدید سری نرم افزارهاش، پشتیبانی بهتری از کارت های گرافیک خواهد داشت که باید صبر کنیم و ببینیم چقدرش درست از آب در میاد. پس به شما پیشنهاد میکنم با شرایط فعلی بسازید و منتظر آپدیت بعدی یا نسخه جدید محصولات Adobe باشید و اون موقع در مورد خرید کارت جدید بهتر تصمیم بگیرید. البته این رو هم بگم که اگر الان هم کارتتون رو ارتقاع بدید با توجه به ATI و قدیمی بودن کارتتون قطعا شاهد بهتر شدن شرایط خواهید بود مخصوصا توی خود محیط افتر افکت اما خب توی رندر نهایی چندان واستون توفیری ایجاد نمیکنه. + تمام چیزهایی که گفتم بر حسب تجربه شخصی خودم نسبت به کار کردن با قطعاتی که گفتم بود. ممکنه دوستان راه حل های بهتری پیشنهاد بدند. پس حرف من رو به عنوان بحث نهایی در نظر نگیرید
    سلام
    دوست خوبم ممنون به خاطر صبوری که به خرج دادید و این پاسخ کامل رو نوشتید خیلی روشنم کردید ممنونم
    من برام خیلی این خروجی گرفتنه مهمه. نه بازی میکنم نه کار خاصی. بیشتر کارم با فتوشاپ و افتر افمت هستش. اگر کارت گرافیک Quadro بگیریم چقدر تاثیر داره تو رندر؟ مثلا الان که یک فیلم 5 دقیقه ای 2 ساعت زمان میبره من اگه یک کارت گرافیک Quadro در حد قیمت 1500000 داشته باشه سرعت رندرم حدودا چقدر میشه؟ میخوام بدونم تفاوتش چقدره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط m1233 نمایش پست ها
    گرافیک های جی فورس خوبه جی پی یو روساپورت میکنه کارشم خوبه
    ممنون از اینکه راهنمایی کردید
    سپاسگزارم

m1233 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    21792
    ببین دوست من تورندر سی پی یو وهاردخیلی مهمه درسته گرافیک مهمه ولی این چیزامهم تره...تورندرسریع تر سیع کن هاردت روبالاببری مثلا1ترابایت بالاتر وسی پی یوت روبالاببر

ببین دوست من تورندر سی پی یو وهاردخیلی مهمه درسته گرافیک مهمه ولی این چیزامهم تره...تورندرسریع تر سیع کن هاردت روبالاببری مثلا1ترابایت بالاتر وسی پی یوت روبالاببر
    دوستم خوبم ممنون
    سی پی یو من cori5 هستش 4 هسته ای
    هارد هم 500 هستش
    ممنون بابت راهنماییتون اما تصور میکنم برای رندر کردن تاثیری که گرافیک داره هارد و سی پی یو نداره
    بازم ممنون که وقت گرانبهاتون رو در اختیارم گذاشتید

m1233 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    21792
    هاردتون 500ترابایت هستش!!!!!

دوستان من دوتا کارت گرافیک دیدم مدلاش هم : PNY Quadro K2200 و Quadro K6000 4GB به نظرتون کدوم بهتره؟
    هر کدوم یک سری مشخصاتشون از اون یکی بهتره میخواستم بدونم کدومشون بهتره؟
    ممنون

هاردتون 500ترابایت هستش!!!!!
    دوست خوبم من نگفتم 500 ترابایت!!! گفتم 500 منظورم 500 گیگ بود

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع