سلام
من چند روز هست که دارم در مورد نرم افزارهای سه بعدی فکر می کنم و اصل هدف و کارم که دوست دارم فعالیت کنم جلوه های ویژه است خلاصه جدا از نرم افزارهای 2 بعدی از شرکت ادوبی موندم برای جلوه های ویژه کدوم نرم افزار بهترین کارایی و می تونه مکمل نرم افزارهای دو بعدی باشه .

مثلا 3dmax می تونه مکمل خوبی برای افترفکت باشه یا سینما فوردی یا شایدم مایا ؟
اصلا کلا جلوه های ویژه تا جایی که من میدونم دنیایی با انیمیشن سازی متفاوت است حالا هر کسی در زمینه گرافیک سه بعدی فعالیت داره شاید تجربه در جلوه های ویژه را نداشته باشه . برای همین خیلی ها از زاویه دید خودشون برای نرم افزار های دلخواه خودشون مارک می زنند که بهترین نرم افزار فعلا نرم افزار است . خلاصه موندم که کدوم نرم افزار بهتر است که می تونه در ساخت جلوه های ویژه قدرتمند و مکمل نرم افزار افترافکت باشه . حالا مکمل منظورم که رابطه خوبی با افترافکت داشته باشه .

در مورد سینما فوردی میدونم اما واقعا سینما فوردی از تری مکس و مایا بهتر است .
یه چیز دیگه که تری دی مکس از شرکت اوتودسک است که نرم افزارهای زیادی داره شرکت اتودسک خیلی معتبر است . برای این میگم که نشه با یه نرم افزار کار کنی بعد یهو چند سال بعد ببینی که دیگه تولید نمیشه .

مثلا نمونه ش نرم افزار فری هند .

حالا سوال از اساتید که در زمینه جلوه های ویژه کار می کنند بهترین گزینه کدام است که آینده هم داشته باشه .
سینما فوردی
تری دی مکس
مایا
...................
لطفا اساتید راهنمایی کنید
و برای نرم افزار پیشنهادی دلیل و توضیحاتی بدهید .
شاید این دغ دغه و برای خیلی ها سوال باشه خواهش می کنم در این مورد بنده را راهنمایی کنید .
پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.