برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1321 , پاسخ ها : 3
موضوع: پیشنهاد مانیتور 4k

پیشنهاد مانیتور 4k

دوستان یه مانیتور 4K تو رنج 10 میلیون بالای 32 inch معرفی کنید
    ممنون

سلام
    شما اول باید برند مد نظرتون را مشخص کنید .
    بعد باید پنل مورد نظرتون را مشخص کنید .
    اینکه واسه ی چه کاری میخواید .

پیشنهاد من توی برندها ، ایسوز هست .
    هر چند مانیتورهای ایسوز گرون هست ولی کیفیت ماندگاری قطعاتش خیلی خوبه .
    توی پنل ها هم بستگی داره که کارتون چیه . اگه کیفیت رنگ براتون مهمه ، قطعا پنل ips را پیشنهاد میکنم که از بقیه گرونتر هه . معمولا طراحان گرافیک براشون کیفیت رنگ ، مهمه .
    این پنل ها ، تا 60 هرتز فرکانس را بیشتر ساپورت نمیکنن که در طولانی مدت ، یه کم باعث خستگی چشم میشه . همچنین سرعت پاسخگویی شون هم 5 ms هست که برای بازی کردن ، یه کم ، کم شاید باشه .

نمونه ی این مانیتور تا 10 تومن از ایسوز ، مانیتور ASUS VZ27AQ 27Inch WQHD IPS Eye Care Monitor با قیمت 9.120 تومن و 27 اینچ و 2K هست .

نوع دیگه ی پنل که TN هست و در مانیتورهای ارزان قیمت هم استفاده میشه ، هم سرعت پاسخگویی عالی ای دارن و هم فرکانس شون بیش از 2 برابر بیشتر از IPS هاست که باعث میشه مخصوصا برای گیمرها ، آسیب چشم شون خیلی کمتر بشه . اما کیفیت رنگ شون افتزاح هست و فقط از رو در رو باید مانیتور را دید و وقتی زاویه پیدا کنه ، افت کیفیت رنگ ها اذیت کننده میشه . نمونه ی این مانیتور ASUS PB287Q 4K UHD 1ms 28inch LED که هم 32 اینچ و هم 4K هست اما با قیمت 13.2 تومن .

پنل دیگه ، پنل VA هست که از همه لحاظ ، یعنی هم از لحاظ قیمت (در سطح جهان) و هم از لحاظ کیفیت رنگ و فرکانس مانیتور ، ما بین اون دو پنل هست .

توی ایسوز ، مانیتوری که شما بخواین را حداقل در لیون کامپیوتر نداره . یعنی مانیتوری که هم 4K و هم 32 اینچ و هم زیر 10 تومن باشه .
    تنها مانیتوری که با چیزهایی که گفتین نزدیک ترین مطابقت را داشت اما نه کامل (در لیون کامپیوتر) ، مانیتور LG 34UM69G-B UltraWide 34 Inch Gaming از LG که 34 اینچ هست اما 4K نیست و فقط فول اچ دی هست با قیمت 9 تومن اما من LG را قبول ندارم .

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سلام
    شما اول باید برند مد نظرتون را مشخص کنید .
    بعد باید پنل مورد نظرتون را مشخص کنید .
    اینکه واسه ی چه کاری میخواید .

پیشنهاد من توی برندها ، ایسوز هست .
    دوست عزیز ایا مگاهرز مانیتور توی فریم ریت بازی ها تاثیر داره ؟
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????

نقل قول نوشته اصلی توسط magak نمایش پست ها
    دوست عزیز ایا مگاهرز مانیتور توی فریم ریت بازی ها تاثیر داره ؟
    سلام
    هر چقدر فرکانس مانیتور بیشتر باشه ، تصویر زودتر رسم میشه و پرش کمتری خواهید داشت و یکی از عوامل مهم در جلوگیری از آسیب چشم هست مخصوصا در بازی ها .
    البته گرافیک هم باید همونقدر قدرت داشته باشه تا به اندازه ی فرکانس مانیتور ، فریم بده (منظورم در بازی هاست) وگرنه تاثیر نداره .

کلمات کلیدی این موضوع