برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

مشاهده : 3951 , پاسخ ها : 7
موضوع: تفاوت بین i و p در نرخ فریم فیلمبرداری

تفاوت بین i و p در نرخ فریم فیلمبرداری

با سلام به همه عزیزان. یه سوالی داشتم اونم اینکه در تنظیم حالت نرخ فریم فیلمبرداری چند گزینه داریم که مثلا 25p هست و 50i هم هست که درنوع سایز 1080 فیلمبرداری میکنه و من نمیدونم تفاوت بین این دو در چیه؟ تفاوت بین i و p منظورم هستش. اگه p بالاتر باشه خب میشه در نرم افزارهای تدوین slowmotion بهتری ازش استخراج کرد. اما i چیه؟ و اینکه توضیح اضافه بدم دوربین هم AX2000 هستش

1080/50i
    1080/25p

کدذوم بهتره و چرا؟ از عزیزانی که اطلاع کاملی در این مورد دارن ممنون میشم یه توضیح خیلی کاملی هم بدن تا منم متوجه این مورد بشم
    ???? ?? ????? ???? ????

???? ???? ????? (?? ??? ??????) : ?????? ?? ???? ???????? ?????? ???.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_dalir نمایش پست ها
    آقای دلیر عزیز خیلی ممنون اما الان با خوندن این مقاله ، من (حداقل من) متوجه نشدم که برای اینکه بتونیم برای فیلمبرداری هم حرکت نرم داشته باشیم و هم بشه در موقع تدوین فیلم، افکت twixtor رو اجرا کرد روش و نتیجه درست گرفت بهتره من 1080/25p فیلم بگیرم یا 1080/50i ؟ این دقیقا مشکل من هستش که نمیدونم کدومو انتخاب کنم؟
    ???? ?? ????? ???? ????

درود دوست عزیزب این ادرس برو
    http://forum.video-effects.ir/thread8413-2.html

نقل قول نوشته اصلی توسط Arad نمایش پست ها
    درود دوست عزیزب این ادرس برو
    http://forum.video-effects.ir/thread8413-2.html
    به احتمال زیاد شما حواستون نیست... بالا رو دقت کنید
    ???? ?? ????? ???? ????

1080/50i رو انتخاب کنید که بالا ترین کیفیت رو به شما ارائه میده البته در دوربین های فول اچ دی کنون و سونی من تجربه کردم با z6 . z5 .z4 هم تجربه شو دارم
    بحث تجربیات نیست عزیز میتونم بگم که 50آی کلا حجم بالا و کیفیت بالایی داره حتی در ادیوسم که انتخاب میکنی همین نتیجه رو بر روی دی وی دی های بلیو ری مشاهده می کنی ببخشید که نشود انگلیسی تایپ کنم بعضی جاها رو.

از شخصی حرفه ای پرسیدم همین سوال شمارو گفتند که 25p به معنای 25 پیکسل در هر پیکسل با طول 1080
    خودمم نفهمیدم که این شخص دقیقا چی فرمودند
    ولی این توی ذهنم مونده بود
    یا علی

mojtaba57 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    1797
    شما در دو حالت 25 فریم بیشتر نداری فرق بین 1080/50i 1080/25p در نمایش دادن فریم ها تو نمایشگر هست یا همون اسکن تصاویر تو نمایشگر های قدیمی از آی برای پخش تصاویر استفاده میشد به این صورت که هر فریم ما به صورت دو فریم قبل و بعد تو هم دیگه ادغام میشد و تشکیل یه فریم رو میدادن اینترلیس از دو فریم آپر فیلد و لاور فیلد علت استفاده از این روش این بوده است که در گذشته، سیستم‌های تلویزیونی برای ضبط و ارسال اطلاعات مربوط به یک فریم، هنوز سرعت لازم را نداشته‌اند
    در سیستم ضبط پروگرسیو خطوط در یک مرحله ذخیره می‌شوند و تشکیل یک فریم رو میدن در این نوع ضبط دیگر دو فریم قبل و بعد تولید نمی‌شود تا از ترکیب آن‌ها یک فریم به دست بیاید بلکه در همان مرحله‌ی اولِ ضبط، از پیکسل‌های موجود یک فریم ساخته می‌شود. این روش به طور عمده در سیستم‌های دیجیتالی کاربرد دارد
    پس نتیجه میگیریم اگه میخای خروجی کارت برای مانیتور و تلویزیون های جدید باشه و اسلو بهتری داشته باشی از پروگریسیو استفاده کن

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba57 نمایش پست ها
    شما در دو حالت 25 فریم بیشتر نداری فرق بین 1080/50i 1080/25p در نمایش دادن فریم ها تو نمایشگر هست یا همون اسکن تصاویر تو نمایشگر های قدیمی از آی برای پخش تصاویر استفاده میشد به این صورت که هر فریم ما به صورت دو فریم قبل و بعد تو هم دیگه ادغام میشد و تشکیل یه فریم رو میدادن اینترلیس از دو فریم آپر فیلد و لاور فیلد علت استفاده از این روش این بوده است که در گذشته، سیستم‌های تلویزیونی برای ضبط و ارسال اطلاعات مربوط به یک فریم، هنوز سرعت لازم را نداشته‌اند
    در سیستم ضبط پروگرسیو خطوط در یک مرحله ذخیره می‌شوند و تشکیل یک فریم رو میدن در این نوع ضبط دیگر دو فریم قبل و بعد تولید نمی‌شود تا از ترکیب آن‌ها یک فریم به دست بیاید بلکه در همان مرحله‌ی اولِ ضبط، از پیکسل‌های موجود یک فریم ساخته می‌شود. این روش به طور عمده در سیستم‌های دیجیتالی کاربرد دارد
    پس نتیجه میگیریم اگه میخای خروجی کارت برای مانیتور و تلویزیون های جدید باشه و اسلو بهتری داشته باشی از پروگریسیو استفاده کن
    این شد یه توضیح روشن... ممنون
    ???? ?? ????? ???? ????

کلمات کلیدی این موضوع