برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 5678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 80

مشاهده : 12771 , پاسخ ها : 79
موضوع: پاسخ به سوالات تصویربرداری

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_anvaran نمایش پست ها
    بسیار خوب.
    1- از پرسپکتیو چونین بر میاد که لنز واید هستش. از خصوصیات لنز واید عمق میدان وضوح بالاست.
    2- نورپردازی زیاد هستش. بنابر این از دیافراگم های بسته هم استفاده کردن و همونطور که مطلع هستین دیافراگم های بسته نیز عمق میدان وضوح رو بالا می برن.
    (از مشکلات این ودئو کلیپ باید عرض کنم تصویربردار با وجود نورپردازی های بسیار زیاد و همچنین وجود اجسامی که نور رو منعکس (در اصطلاح رفله) می کنن از فیلتر پلاریزه استفاده نکرده و این باعث شده رفله ی نور بر سطح ماشین مشخص باشه.
    در مورد اینکه چطور به این خوبی اسلو کردن نه تنها دیافراگم بسته هست که سرعت شاتر هم بالاست. و این باعث می شه فریم ها فریز بشن. در این صورت تدوین گر می تونه با استفاده از نرم افزارهایی همچون افتر افکت تصاویر رو به خوبی اسلو کنه. در ضمن تضاد رنگی هم در این امر مؤثر هست.
    سلام
    1- اگه اشتباه نکنم تو یه آموزش خارجی مربوط به twixtor میگفت بهتره دیافراگم باز باشه (عمق میدان کم بشه) تا هم سوژه از پس زمینه جدا بشه هم با سرعت شاترِ بالا (برای فریز شدن) بشه فیلم گرفت. درسته؟

2- اگه از دیافراگم باز استفاده کنیم اون سوژه که در فکوس هست شارپ تر از حالتیه که عمق میدان زیاده و همه چی در فکوس قرار داره؟ تفاوت دو تصویر چیه؟ یا مثلا اگه بخوام از بافت های یه دیوار گچی عکس بگیرم در کدام حالت بهتره؟

3- من دوربینم کنون 700D هست. یه لنز 8میلیمتر سامیانگ دارم که فیش آی هست. میخوام بدونم لنز USM 10-22 کنون در حالت 10 میلیمتری، اعوجاجش به زیادیِ 8 میلیمتر فیش آی هست؟ آیا فیش آی بودن به معنای محدب بودنِ لنز هست؟ یعنی اگه لنز 8-15 کنون فیش آی باشه، 10-22 هم فیش آی محسوب میشه؟ فقط فیش آی ها اونقدر اعوجاج دارند؟ یا هم 10 میلیمتری فیش آی میشه پیدا کرد، هم 10 میلیمتری معمولی (بدون اعوجاج).

4- اگه لنز 10-22 رو بگیرم و در حالت 10 میلیمتری با ضریب 1.6 حساب کنیم تقریبا میشه 16میلیمتری. اگه با 18 میلیمتری کیت لنزِ خودم مقایسه بشه تفاوتِ واید بودنش قابل مقایسه هست؟

5- اینکه میگن لنز هایی که با خودِ دوربین فروخته میشن (و به اصطلاح کیت لنز میگن) 18 میلیمتری بودنشون هم اندازه ی 18 میلیمتری بودنِ دوربین های فول فریم هست، درسته؟

6- با تشکر فراوان بابت کتاب کروماکی؛ من از کسی شنیدم (تو انجمن) که پارچه ی سبز جنس لباس جراحی برای این پرده ها مناسبه، که ظاهرا پارچه ی "ترگال" بهش میگفتند. دیدم ولی وقتی با تصویر های مختلف (مثلا دیواری که تو پشت صحنه ی کلیپ آرمین دیدید) متوجه شدم ظاهرا این پارچه تیره تر از اون دیوار هاست؟ یعنی نورِ استفاده شده ی اونها خیلی شدید بود؟ در ضمن فروشنده گفت یکی از دوستاش که عکاسه از همین پارچه گرفته.

ببخشید سوالات زیاد و درهم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_v نمایش پست ها
    سلام
    1- اگه اشتباه نکنم تو یه آموزش خارجی مربوط به twixtor میگفت بهتره دیافراگم باز باشه (عمق میدان کم بشه) تا هم سوژه از پس زمینه جدا بشه هم با سرعت شاترِ بالا (برای فریز شدن) بشه فیلم گرفت. درسته؟

2- اگه از دیافراگم باز استفاده کنیم اون سوژه که در فکوس هست شارپ تر از حالتیه که عمق میدان زیاده و همه چی در فکوس قرار داره؟ تفاوت دو تصویر چیه؟ یا مثلا اگه بخوام از بافت های یه دیوار گچی عکس بگیرم در کدام حالت بهتره؟

3- من دوربینم کنون 700d هست. یه لنز 8میلیمتر سامیانگ دارم که فیش آی هست. میخوام بدونم لنز usm 10-22 کنون در حالت 10 میلیمتری، اعوجاجش به زیادیِ 8 میلیمتر فیش آی هست؟ آیا فیش آی بودن به معنای محدب بودنِ لنز هست؟ یعنی اگه لنز 8-15 کنون فیش آی باشه، 10-22 هم فیش آی محسوب میشه؟ فقط فیش آی ها اونقدر اعوجاج دارند؟ یا هم 10 میلیمتری فیش آی میشه پیدا کرد، هم 10 میلیمتری معمولی (بدون اعوجاج).

4- اگه لنز 10-22 رو بگیرم و در حالت 10 میلیمتری با ضریب 1.6 حساب کنیم تقریبا میشه 16میلیمتری. اگه با 18 میلیمتری کیت لنزِ خودم مقایسه بشه تفاوتِ واید بودنش قابل مقایسه هست؟

5- اینکه میگن لنز هایی که با خودِ دوربین فروخته میشن (و به اصطلاح کیت لنز میگن) 18 میلیمتری بودنشون هم اندازه ی 18 میلیمتری بودنِ دوربین های فول فریم هست، درسته؟

6- با تشکر فراوان بابت کتاب کروماکی؛ من از کسی شنیدم (تو انجمن) که پارچه ی سبز جنس لباس جراحی برای این پرده ها مناسبه، که ظاهرا پارچه ی "ترگال" بهش میگفتند. دیدم ولی وقتی با تصویر های مختلف (مثلا دیواری که تو پشت صحنه ی کلیپ آرمین دیدید) متوجه شدم ظاهرا این پارچه تیره تر از اون دیوار هاست؟ یعنی نورِ استفاده شده ی اونها خیلی شدید بود؟ در ضمن فروشنده گفت یکی از دوستاش که عکاسه از همین پارچه گرفته.

ببخشید سوالات زیاد و درهم بود.

1- در مورد استفاده از کروماکی بهتره عمق میدان وضوح پائین باشه تا پس زمینه فلو باشه تا ایرادهای پرده ی کروماکی مشخص نباشه. ولی در زمانی که از دوربین هایی با فکوس منوئل استفاده می کنیم کمی فکوس کشی دشوار می شه و به این خاطر بهتره از لنزهای واید و دیافراگمهای بسته تر استفاده کنیم تا عمق میدان وضوح پائینتری داشته باشیم... البته از لحاظ زیبایی شناسی تصاویر با عمق میدان مضوح پائین بهتره. تمامه اینها بستگی داره شما چه تصویری رو در نظر دارید بگیرید.
    2- سوژه ای که فکوسه، فکوسه و تفاوتی نداره عمق میدان وضوح پائین باشه یا بالا. این پس زمینه ست که فلو یا فکوس تر می شه... البته دیافراگم باز عمق میدان پائین تر و دیافراگم های بسته عمق میدان وضوع بالاتری دارن.
    3- علت استفاده لنزهای usm در دوربینهای فول فریم فقط به جهت وایدتر یا تله تر بودن تصویر نیست. مبحث ساختار و اشکال عدسی ها در انواع لنز بسیار پیچیده ست که برای موشکافی در این مورد زمان بسیاری باید صرف بشه. توصیه ی بنده استفاده هر نوع لنز بر اساس نوع دوربین هستش... شاید ایرادات اعوجاج تصویر در جا به جا استفاده کردن لنزها برطرف بشه ولیکن مشکلات دیگه ای ایجاد می شه که انشاالله در مبحث مربوط به ساختار لنزهای مختلف ارائه می کنیم... کمی صبور باشید تا مطالب رو آماده کنم...
    4- سوالتون رو متوجه نشدم... ضریب چی؟؟؟؟
    5- سنسورهای فول فریم ابعاد بزرگتری دارن... برای اینکه تمام سطح سنسور رو تصویر بپوشونه فاصله زبانه ی دیافراگم تا سنسور بیشتره... پس تفاوت داره...
    6- لطف دارید... ببینید شرکتهای خارجی رنگ های بخصوصی رو برای کروماکی طراحی کردن و با استاداردهای سینمایی به فروش می رسونن... اما در ایران کمی دسترسی به این پارچه ها سخته... و اصلاً گرونن. من به شخصه چندیدن نوع و رنگ پارچه رو تست کردم... رنگ اون رو با واید بالانس صحیح در کتاب اصول اجرایی کروماکی قرار دادم. شدت نورپردازی تأثیری بر رنگ نداره مگر این که با فیلترهای رنگی رنگ اصلاح بشه که زیاد عقلانی نیست... چرا که احتمال رفله ی نور رنگی روی سوژه ی اصلی هست. نورپردازی باید به اندازه و اصولی باشه...
    ویرایش توسط mohammad_anvaran : 06-15-14 در ساعت 22:54

????? ?? ??? ?????? ???? ???

???? ?? ?????? ???.... ??? ???? ????? ??? ???? ???? ? ????? ????? ??
    ??? ?? ??? ?? ?? ??? ??????... ?? ?? ????? ? ????? ???
    ??? ??? ???? ??? ?? ????... ?? ????? ???? ??? ?? ??? ?????
    ?? ???? ??? ????? ???

????? ??????... ????? ??????????? ??????? ? ???????

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.
    تو سوال 3 بیشتر منظورم این بود "فیش آی" به اون لنز های وایدی میگن که اعوجاجِ زیادی دارند (و خودِ لنز کاملا محدبه)؟
    مثلا یه لنز کنون هست که 8-15 هست و کلمه ی "فیش آی" توی اسم لنز هست. و یه لنزِ 10 میلیمتری سامیانگ هست که میگه بدون اعوجاجه (و کلمه ی "فیش آی" توی اسم لنز نبود). میخوام بدونم هر لنزی که فیش آی نباشه یعنی اعوجاجِ بالایی نداره؟

تو سوال 4 منظورم از "ضریب" همون crop factor مخصوص دوربین های با سنسور APS-C بود، که توی امثال دوربینِ غیرِ فول فریم (مثل دوربین من) وقتی یه لنز (به فرض 10 میلیمتری) روش استفاده میشه، زاویه ی دیدش مثل یه لنزِ 16 میلیمتری در دوربین های فول فریم هست. ( در واقع 10 ضرب در 1.6 شده).
    ویرایش توسط ahmad_v : 06-20-14 در ساعت 12:09

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.
    تو سوال 3 بیشتر منظورم این بود "فیش آی" به اون لنز های وایدی میگن که اعوجاجِ زیادی دارند (و خودِ لنز کتملا محدبه)؟
    مثلا یه لنز کنون هست که 8-15 هست و کلمه ی "فیش آی" توی اسم لنز هست. و یه لنزِ 10 میلیمتری سامیانگ هست که میگه بدون اعوجاجه (و کلمه ی "فیش آی" توی اسم لنز نبود). میخوام بدونم هر لنزی که فیش آی نباشه یهعنی اعوجاجِ بالایی نداره؟

تو سوال 4 منظورم از "ضریب" همون crop factor مخصوص دوربین های با سنسور APS-C بود، که توی امثال دوربینِ غیرِ فول فریم (مثل دوربین من) وقتی یه لنز (به فرض 10 میلیمتری) روش استفاده میشه، زاویه ی دیدش مثل یه لنزِ 16 میلیمتری در دوربین های فول فریم هست. ( در واقع 10 ضرب در 1.6 شده).
    برای سوال 3 برداشت خودتون درسته و لنزی که اعوجاج پائین داره درواقع لنز سوپر واید هستش.
    در مورد سوال شماره ی 4 مبنا اون چیزیه که در ویزور دیده می شه...

?? ???? ??? ????? ???

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    خیلی متشکر بابت توضیحاتتون

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    سلام
    تو شب های قدر که از شبکه 1 مراسم رو از حرم امام رضا (ع) پخش می کردند، شما میدونید از چه امکاناتی برای فیلمبرداری هوایی استفاده کردند؟
    کواد کوپتر بود یا اسپایدر؟
    دوم اینکه مزیت دوربین های فیلمبرداری به فیلمبرداری با دوربین های اس ال آر چیه؟ (بزرگ بودنِ قطرِ لنز؟ فاصله ی لنز تا سنسور؟)

سلام
    تو شب های قدر که از شبکه 1 مراسم رو از حرم امام رضا (ع) پخش می کردند، شما میدونید از چه امکاناتی برای فیلمبرداری هوایی استفاده کردند؟
    کواد کوپتر بود یا اسپایدر؟
    دوم اینکه مزیت دوربین های فیلمبرداری به فیلمبرداری با دوربین های اس ال آر چیه؟ (بزرگ بودنِ قطرِ لنز؟ فاصله ی لنز تا سنسور؟)
    والا من این برنامه ها رو ندیدم... ولیکن اسپایدرکم کمی دردسر داره و معمولاً به صرفه نیست... مگر این که قرار باشه برای چندین ماه یک جا نصب باشه...
    ببینید دوربینهای dslr سنسورشون برای عکاسی و تصویربرداری کوتاه مدت ساخته شده... توی تایم های بالا سنسور داغ می کنه... و تصویربرداری با این دوربین ها باعث می شه پیکسلها عمرشون کمتر بشه... لنز... دیگه نسل لنزها واقعاً پیشرفته شده... برای هر نوع دوربینی هر نوع لنزی هست... نه فاصله ی کانونی مطرح نیست... چرا که وقتی می گیم یک سنسور فول فریم هست لنز باید بتونه تمام سطح سنسور رو با نور دریافتی پوشش بده... و این باید برابری کنه وا توضیحات روی لنز...
    برای مثال تو دوربین های آنالوگ (slr) یک سری آدابتور بود که با نصبشون در انتهای لنز و قرار دادن لنز بر روی دوربین لنز نرمال تبدیل می شد به لنز مایکرو و این فقط با ایجاد فاصله بین سطح حساس به نور که تو دوربینهای دیجیتال همون سنسور هست اتفاق می افتاد... نمی دونم تونستم منظورم رو درست انتقال بدم یا نه...

?? ???? ??? ????? ???

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    بله، خیلی متشکر. ولی اگر الان به شبکه 1 دسترسی داشتید ممنون میشدم یه نگاهی بندازید...

بله، خیلی متشکر. ولی اگر الان به شبکه 1 دسترسی داشتید ممنون میشدم یه نگاهی بندازید...
    درود بر شما... هیچ کدوم نبود...
    کرین بود... تو یه زاویه ی دیگه هم کلاً کرین دیده شد....

?? ???? ??? ????? ???

ahmad_v آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    970
    وافعا ممنون که وقت گذاشتید. منم یه سایه ای دیدم ولی باورم نمیشه، مگه یه کرین چقدر میتونه بزرگ باشه؟! کلّی میرفت میچرخید و خیلی فاصله میگرفت. گاهی هم خیلی به مردم نزدیک میشد. خیلی هم خوب دورِ خودش میچرخید...
    باز هم ممنون

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 5678 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع