برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492

سوال در مورد ویژگیهای منحصر به فرد نرم افزارهای سه بعدی

سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
    راستش برام سوالی پیش اومده که ممکنه واسه دیگران هم به وجود اومده باشه
    من بیشتر با تری دی مکس کار کردم و با کارایی زیبراش هم تا حدودی آشنا شدم ولی از کارایی خاص نرم افزار های دیگه اطلاعی ندارم
    از دوستان و بزرگواران تقاضا میکنم ویژگیهای بارز و منحصر به فرد نرم افزار تخصصی شونو بیان کنن
    و اگه در چند نرم افزار تخصص دارن کمبودهای هر کدوم که باعث میشه برای جبرانش به نرم افزار دیگه مراجعه کنیم هم بیان بشه
    سپاسگذارم

- ویژگیهای منحصر به فرد
    - کمبودها

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    سلام دوست من
    تری دی مکس یه نرم افزار خوب مدلسازی هست و شاید خیلی قابلیت های خوب دیگه هم داشته باشه .اما منظم بودن تمامی ابزارهاش برای مدلسازی واقعا عالیه . یعنی دسترسی به ابزارهای مدلسازیش خیلی راحت و خوبه . یه چیدمان خیلی خوب رو رعایت کرده .
    نرم افزار مایا هم میتونی مدلسازی کنی .ولی یکمی درد سر داری. یعنی هر جایی کلیک کنی یه منوی ابزاری برات باز میشه و باز ابزارها متفاوته . ولی گراف ادیتورش واقعا عالیه و برای انیمیت مایا حرف نداره و بخوبی میتونی انیمیت بزنی ولی برای انیمیت یه مقداری مکس اذیت میکنه ..
    برای پارتیکل ها ویوپورت مایا عالیه ولی توی مکس باز هم برای سیمولیت به مشکل میخوری .یعنی دیرتر انجام میشه
    البته با سینما فوردی که برای پارتیکل ها عالیه .البته این بستگی به نوع کاری داره که میخای انجامش بدی .
    خب زیبراش هم که دیگه برای مدلسازی خیلی خاصه . اگه بخای یه مدل با دیتیل خیلی بالا بزنی و فوق خفن باشه که از زیبراش استفاده کنی خیلی خوبه .
    بازم اگه جایی اشتباه میگم امیدوارم دوستان اصلاح کنند. چون طبیعتا من همه چی رو نمی دونم و خوشحال میشم از تجربه دوستان استفاده کنم .
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

سلام
    منم باهمه نرم افزارها کار نکردم
    RealFlow که برای ساخت مایعات خیلی عالیه
    میشه فایلهاشم توی مکس و.. هم برد
    SpeedTree Modeler Cinema این یکی مخصوص طراحی درختو.. است میتونی باد بذاری و... اینم به عنوان نرم افزار کمکی خیلی عالیه
    مایا وزیبراش و راینو و اسکچ آپ و لومیون وچندتا دیگه هم هستن که من باهاشون زیاد کار نکردم و نمیتونم نظری بدم
    ویرایش توسط msssh : 10-04-15 در ساعت 02:06

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدکمیل نمایش پست ها
    سلام دوست من
    تری دی مکس یه نرم افزار خوب مدلسازی هست و شاید خیلی قابلیت های خوب دیگه هم داشته باشه .اما منظم بودن تمامی ابزارهاش برای مدلسازی واقعا عالیه . یعنی دسترسی به ابزارهای مدلسازیش خیلی راحت و خوبه . یه چیدمان خیلی خوب رو رعایت کرده .
    نرم افزار مایا هم میتونی مدلسازی کنی .ولی یکمی درد سر داری. یعنی هر جایی کلیک کنی یه منوی ابزاری برات باز میشه و باز ابزارها متفاوته . ولی گراف ادیتورش واقعا عالیه و برای انیمیت مایا حرف نداره و بخوبی میتونی انیمیت بزنی ولی برای انیمیت یه مقداری مکس اذیت میکنه ..
    برای پارتیکل ها ویوپورت مایا عالیه ولی توی مکس باز هم برای سیمولیت به مشکل میخوری .یعنی دیرتر انجام میشه
    البته با سینما فوردی که برای پارتیکل ها عالیه .البته این بستگی به نوع کاری داره که میخای انجامش بدی .
    خب زیبراش هم که دیگه برای مدلسازی خیلی خاصه . اگه بخای یه مدل با دیتیل خیلی بالا بزنی و فوق خفن باشه که از زیبراش استفاده کنی خیلی خوبه .
    بازم اگه جایی اشتباه میگم امیدوارم دوستان اصلاح کنند. چون طبیعتا من همه چی رو نمی دونم و خوشحال میشم از تجربه دوستان استفاده کنم .
    ممنونم از راهنمایی شما
    در ادامه نظرات ارزشمند دوستان میخوام به این نتیجه برسیم که با استفاده نکردن از نرم افزار های دیگه چه چیزی رو از دست میدیم
    و آیا الزامی به یادگیری بقیه هم هست یا تمرکز برای تسلط کامل و بالا بردن تجربه در نرم افزار فعلی در اولویت قرار بگیره؟
    برای ساخت کل موضوعات موجود در دنیا : طبیعت و جانداران ، انسان و زندگی شهری + انیمشن کامل هر کدوم
    و البته برای اینکه به درد بقیه دوستان هم بخوره استفاده تنها از هر کدوم از نرم افزارهای دیگه رو هم در موضوع آوردم
    متشکرم

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghias نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمایی شما
    در ادامه نظرات ارزشمند دوستان میخوام به این نتیجه برسیم که با استفاده نکردن از نرم افزار های دیگه چه چیزی رو از دست میدیم
    و آیا الزامی به یادگیری بقیه هم هست یا تمرکز برای تسلط کامل و بالا بردن تجربه در نرم افزار فعلی در اولویت قرار بگیره؟
    برای ساخت کل موضوعات موجود در دنیا : طبیعت و جانداران ، انسان و زندگی شهری + انیمشن کامل هر کدوم
    و البته برای اینکه به درد بقیه دوستان هم بخوره استفاده تنها از هر کدوم از نرم افزارهای دیگه رو هم در موضوع آوردم
    متشکرم
    خب حرفت درسته ghias جان
    اما این طبیعیه که بعضی از نرم افزارها میشه یه بازوی کمکی خیلی خوب.مثلا این بهم ریختگی ابزارهای مدلسازی مایا رو که میگم . و یا سیستم انیمیتش. من یکی از دوستانم پروژه های زیادی رو با مکس انیمیت زده بود . بعد توی یه پروژه ای اومد که همه مون داشتیم با مایا کار میکردیم برای انیمیت . اول گارد گرفت و شروع کرد به تعریف کردن از مکس. بعد خودش شروع به کار کرد و کلا سیستم انیمیتش رو عوض کرد .
    خب یه قابلیت هایی برخی نرم افزارها داره که نمیشه روی یه نرم افزار خاص متمرکز شد . مثلا همین speed tree برای انیمیت درختان و رشد و نموشون عالیه در حالیکه توی برخی دیگه نمیشه اینکارارو انجام داد.
    تصور عام مردم به اینکه وقتی میگی انیمیشن سازم همون اول میگند با تری دی مکس؟!!!
    در حالیکه نرم افزارهای زیادی در تشکیل یه انیمیشن دخالت دارند . و تری دی مکس هم ممکنه یکیش باشه . شما حسابشو بکن سیستم پارتیکلی و مایعات ، چی بهتر از real flow .خب توی این رشته و البته هنر نمیشه گفت که باید روی یه نرم افزار متمرکز شد .خب این خیلی خوبه که بتونی یه نرم افزار رو کامل یاد بگیری ولی بنظر من شاید به یادگیری کاملش نیازی نباشه . چون اینقدر هستند نرم افزارهای کمکی و بهتری که میتونه در موضوعات مختلف کمک بهتری باشند.
    من خودم به شخصه مدلسازی رو توی مکس بخوبی یاد گرفتم . بعد دیدم سیستم انیمیت مایا خیلی بهتره رفتم سراغ انیمیت در مایا در حالیکه ابزارهای مدلسازی رو در مایا خیلی کم میدونم
    به هر حال ghias جان امیدوارم از حرفام خسته نشده باشی دوست من
    ??? ???? ?? ??????? ?????? ????? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ??????? ????? ?? ???? ?? ??? ?????? ? ??? ?? ??? ?? ????? ?????? ??? ?? ?????? ????? ????.

محمدکمیل آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    17306
    راستی پست خیلی خوبی ایجاد کردی که میتونه برای خیلی از دوستانمون که علاقه مند هستند به این هنر خیلی مفید و مثمر ثمر باشه .ازت متشکرم دوست من

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدکمیل نمایش پست ها
    راستی پست خیلی خوبی ایجاد کردی که میتونه برای خیلی از دوستانمون که علاقه مند هستند به این هنر خیلی مفید و مثمر ثمر باشه .ازت متشکرم دوست من

آقا محمد کميل عزيز به هيچ وجه قصد مخالفت ندارم
    هدفم از اين پست هم همين بود که با مزايا و کمبودهاي نرم افزار ها آشنا شيم
    و دوس دارم دوستان دیگه هم بیان سوالاشونو بپرسن که دیگه هیچ حرف ناگفته ای نمونه .
    خودم حس کردم مکس تو قسمت IK کاراکتر و cloth کمبود داره و بعضي جاها بايد باهاش کلنجار رفت
    ولي تو مدل سازي خيلي راحتم .
    با اسپيد تري و مارولوس ديزاينر و زيبراش يه مقدار کار کردم
    ولي با ريل فلو و مايا و سينما فور دي و بقيه آشنايي ندارم و پست ایجاد کردم چون خواستم کمبودهای مکس رو با نرم افزار های دیگه جبران کنم .
    نتيجه صحبت هاي رد و بدل شده اینه ؟؟؟
    1- از مکس براي مدل سازي استفاده کنیم
    2- و در مايا ايمپورت و انيميت کنیم و خروجي ويدئو بگيریم
    مایا خروجی ریل فلو رو ایمپورت میکنه ؟

کلمات کلیدی این موضوع