برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

مشاهده : 3473 , پاسخ ها : 12
موضوع: سیستم پیشنهادی برای موشن گرافیک

سیستم پیشنهادی برای موشن گرافیک

سلام . بی زحمت سیستم پیشنهادی برای موشن گرافیک میخواستم معرفی کنید.حالا یا بصورت اسمبل شده یا جدا جدا.
    90درصد کارام با افترافکته در زمینه موشن گرافیک دوبعدی هست. با پریمیر هم کارای تدوین ساده.در افترافکت با پروژه های آماده موشن گرافیک هم کار میکنم.
    بودجه 15میلیون
    ممنون

سلام
    در لینک زیر ، سیستم معرفی کردم . الان با این قیمت 15 تومن ، به سختی میشه سیستم برای کارتون تهیه کرد . یه تک قلم مادربرد بالای 5.5 تومن شده .

مادربرد :
    ASUS ROG STRIX B365-G GAMING
    5.25

پردازنده :
    i3 9100F
    1.48

رم :
    Gskill Ripjaws V 32GB 16GBx2 3200Mhz CL16 DDR4
    4.75

پاور :
    GREEN GP550A-UK Plus Gaming
    1.6

هارد :
    WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB Buffer
    1.03

کیس :
    GREEN PARS EVO
    639

-------------------------------------

1) کارت گرافیک GT 730 قبلی تون را به این سیستم وصل کنید . اگه در هر صورت کارت گرافیک ندارید ، یه کارت گرافیک دست دوم GT 710 به قیمت حدودا 700 تا 800 تومن بگیرید . اگه بودجه ندارید ، میتونید GT 210 1GB با قیمت 300 تومن حدودا بگیرید (اما اگه میتونید ، پایین تر از GT 710 ، نگیرید). اما کارت گرافیک توی افترافکت چندان کاربردی نداره بجز برای پلاگین های خاص مثل element 3d که در این صورت حداقل GT 1030 پیشنهاد میشه .
    البته حتما باید کارت گرافیک داشته باشید برای تصویر گرفتن چون پردازنده تون گرافیک مجتمع نداره .

2) اگه پاور ارزونتری میخواید ، پیشنهادم
    GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 924 تومن هست .

3) بعدا ssd بگیرید .

4) اگه مادربرد Asus PRIME B365M-A که قبلا بهتون معرفی کرده بودم را پایین تر از قیمت 4.4 تومن تونستین پیدا کنین ، تهیه کنین و ارزش خرید داره وگرنه اون مادربردی که در لیست معرفی کردم را تهیه کنید .

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    عجب با پونزده تومن، شش ماه پیش می‌شد یه سیستم با ryzen 5 2600x و با کارت rtx 2060 بست الان ببین چی میشه میشه خرید
    واقعا که ایران سرزمین عجایبه
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????

با 15 میلیون میشد خفن ترین سیستم روبست 2080 gtx
    پارسال اول گرونی هم باز میشد خرید زد. همه فکر کردنبهتر میشه . بعد بدتر شد و بازم بدتر
    از اون موقع من دائم میرم و نگاه هارد توی صفحه اول یه سایت میکنم مثل سمبل بدبختی ماست اول که 200 بود بعد 400 بعد 600 بعد 800 بعد 600 بعد 650 بعد 800 بعد 900 .......
    اون موقع بخدا من میرفتم کارگری ساده قنادی ماهی 700. تهران هم میرفتم 700 پیک . همه کامپیوتر 5 میشد به خودم میگفتم من برم حقوق یه سال رو بدم pc . ندادم بعد یهو گرافیک سه برابر شد ما گفتیم ارزون میشه دلار رفت بالا ؟! دیگه مثل رویا میمونه . منم آخرش رفتم یه 3770 استوک گرفتم 1200 با یه مادربرد ... الان همون هم گرون شده 2 م
    تا وقتی مزه گرون کردن دلار توی دهن اینا مونده . همین وضع رو داریم . من که دیگه نمی تونم بخرم .تموم شد
    میتونی با این پول دسته دوم تو دیوار و شیپور یا استوک بخری اگه بخای قوی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط magak نمایش پست ها
    عجب با پونزده تومن، شش ماه پیش می‌شد یه سیستم با ryzen 5 2600x و با کارت rtx 2060 بست الان ببین چی میشه میشه خرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط magak نمایش پست ها
    واقعا که ایران سرزمین عجایبه
    سلام
    بله . متاسفانه مثل خیلی از بقیه ی وسائل ، قطعات کامپیوتر مخصوصا در 4 ماه اخیر و بعد از عید ، گرون شدن که دلیل عمده اش بخاطر چاپ پول بدون پشتوانه هست که باعث کم کردن ارزش ریال میشه که این کار را هم بانک ها و مخصوصا بانک مرکزی انجام میدن .

البته این سیستم که برای افترافکت معرفی کردم در حد همین 15 تومن ، سیستم خوبی به شمار میره . فقط کافی هه بعدا یه ssd ببندن و حدودا هم بهتر هه که بعدا پردازنده ی 6 هسته ای بگیرن تا کارایی بالاتری در افترافکت داشته باشه .

اگه سیستمی که بیش از 50 میلیون قیمت داره (حتی تا 100 میلیون) را در افترافکت (مخصوصا برای موشن گرافیک) ، امتیاز 5 از 5 را داشته باشه ، امتیاز این سیستم (بدون اینکه الان ssd داره) ، حداقل 4 از 5 هست .

اگه بعدا یه ssd nvme 500gb (جنس خوب) و در صورت داشتن بودجه ی بیشتر ، یه پردازنده ی i5 9400f و باز هم در صورت داشتن بودجه ی بیشتر یه gt 1030 2gb بتونن بخرن (البته تا جایی که رم کم نیارن که معمولا برای موشن گرافیک در ریزولیشن FHD و عمق رنگِ 8 بیت بر هر کانال و پلی کردنِ 30 ثانیه ، 32 گیگ رم کافی هه و نهایتا 64 گیگ رم که زیاده) ، این امتیاز در نرم افزار افترافکت تا 4.5 از 5 حداقل افزایش پیدا میکنه (البته اگه از پلاگین های element 3d یا پلاگین cinema 4d در افترافکت استفاده ی زیادی و حرفه ای نکنن که معمولا موشن گرافیست ها نمیکنن وگرنه گرافیک و پردازنده ی قویتری میخواد) .

نقل قول نوشته اصلی توسط zagros نمایش پست ها
    با 15 میلیون میشد خفن ترین سیستم روبست 2080 gtx
    پارسال اول گرونی هم باز میشد خرید زد. همه فکر کردنبهتر میشه . بعد بدتر شد و بازم بدتر
    از اون موقع من دائم میرم و نگاه هارد توی صفحه اول یه سایت میکنم مثل سمبل بدبختی ماست اول که 200 بود بعد 400 بعد 600 بعد 800 بعد 600 بعد 650 بعد 800 بعد 900 .......
    اون موقع بخدا من میرفتم کارگری ساده قنادی ماهی 700. تهران هم میرفتم 700 پیک . همه کامپیوتر 5 میشد به خودم میگفتم من برم حقوق یه سال رو بدم pc . ندادم بعد یهو گرافیک سه برابر شد ما گفتیم ارزون میشه دلار رفت بالا ؟! دیگه مثل رویا میمونه . منم آخرش رفتم یه 3770 استوک گرفتم 1200 با یه مادربرد ... الان همون هم گرون شده 2 م
    تا وقتی مزه گرون کردن دلار توی دهن اینا مونده . همین وضع رو داریم . من که دیگه نمی تونم بخرم .تموم شد

میتونی با این پول دسته دوم تو دیوار و شیپور یا استوک بخری اگه بخای قوی باشه

سلام
    وقتی بدون پشتوانه پول را چاپ کنن ، ریال ارزشش پایین میاد (نه اینکه اونها دل بخواهی دارن دلار را گرون میکنن بلکه دل بخواهی دارن پولِ بدون پشتوانه چاپ میکنن که نتیجه اش کم ارزش شدن ریال و گرونیِ بقیه ی کالا از جمله دلار و طلا و ... میشه) .

اگه میخواین سیستم بگیرین ، تا حالا که صبر کردین . به نظر شخصی ام که 2 تا 3 سال دیگه صبر کنید . ان شاء ا... قدرت خرید مردم افزایش پیدا خواهد کرد .
    البته پردازنده ی 3770 کاملا برای کار با افترافکت کافی هه (اگه فقط با افترافکت کار میکنین) و بیشتر توی افترافکت رم مهم هه . اگه میزان رم تون کمه و در افترافکت احساس کندی میکنید ، رم تهیه کنید و نیاز به ارتقاء نیست (البته اگه مادربردتون پشتیبانی کنه) .

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها

سلام
    بله . متاسفانه مثل خیلی از بقیه ی وسائل ، قطعات کامپیوتر مخصوصا در 4 ماه اخیر و بعد از عید ، گرون شدن که دلیل عمده اش بخاطر چاپ پول بدون پشتوانه هست که باعث کم کردن ارزش ریال میشه که این کار را هم بانک ها و مخصوصا بانک مرکزی انجام میدن .

البته این سیستم که برای افترافکت معرفی کردم در حد همین 15 تومن ، سیستم خوبی به شمار میره . فقط کافی هه بعدا یه ssd ببندن و حدودا هم بهتر هه که بعدا پردازنده ی 6 هسته ای بگیرن تا کارایی بالاتری در افترافکت داشته باشه .

اگه سیستمی که بیش از 50 میلیون قیمت داره (حتی تا 100 میلیون) را در افترافکت (مخصوصا برای موشن گرافیک) ، امتیاز 5 از 5 را داشته باشه ، امتیاز این سیستم (بدون اینکه الان ssd داره) ، حداقل 4 از 5 هست .

اگه بعدا یه ssd nvme 500gb (جنس خوب) و در صورت داشتن بودجه ی بیشتر ، یه پردازنده ی i5 9400f و باز هم در صورت داشتن بودجه ی بیشتر یه gt 1030 2gb بتونن بخرن (البته تا جایی که رم کم نیارن که معمولا برای موشن گرافیک در ریزولیشن FHD و عمق رنگِ 8 بیت بر هر کانال و پلی کردنِ 30 ثانیه ، 32 گیگ رم کافی هه و نهایتا 64 گیگ رم که زیاده) ، این امتیاز در نرم افزار افترافکت تا 4.5 از 5 حداقل افزایش پیدا میکنه (البته اگه از پلاگین های element 3d یا پلاگین cinema 4d در افترافکت استفاده ی زیادی و حرفه ای نکنن که معمولا موشن گرافیست ها نمیکنن وگرنه گرافیک و پردازنده ی قویتری میخواد) .

سلام
    وقتی بدون پشتوانه پول را چاپ کنن ، ریال ارزشش پایین میاد (نه اینکه اونها دل بخواهی دارن دلار را گرون میکنن بلکه دل بخواهی دارن پولِ بدون پشتوانه چاپ میکنن که نتیجه اش کم ارزش شدن ریال و گرونیِ بقیه ی کالا از جمله دلار و طلا و ... میشه) .

اگه میخواین سیستم بگیرین ، تا حالا که صبر کردین . به نظر شخصی ام که 2 تا 3 سال دیگه صبر کنید . ان شاء ا... قدرت خرید مردم افزایش پیدا خواهد کرد .
    البته پردازنده ی 3770 کاملا برای کار با افترافکت کافی هه (اگه فقط با افترافکت کار میکنین) و بیشتر توی افترافکت رم مهم هه . اگه میزان رم تون کمه و در افترافکت احساس کندی میکنید ، رم تهیه کنید و نیاز به ارتقاء نیست (البته اگه مادربردتون پشتیبانی کنه) .

ممنون از راهنماییتون.بله برای سیستم خودم قصد دارم فعلا فقط رم رو تا 16 ارتقا بدم چون مادربورد هم تا همین مقدار ساپورت میکنه و همچنین هارد ssd evo860 سامسونگ نیز روش بندازم.فقط نمیدونم پردازنده i39100f رو این مادربوردم ساپورت میکنه در حال حاضر یا خیر؟؟اگه ساپورت نمیکنه که فقط همون یه 8گیگ دیگه رم بندازم بشه 16 و هارد ssd ای که گفتم

البته یه سیستم دیگه هم برای شرکتی که هستم میخوام براشون تا 30تومن ببندم.اینجا هم کاراییش مثل خودم برای موشن گرافیکه 2بعدی با افترافکته فقط

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_68 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.بله برای سیستم خودم قصد دارم فعلا فقط رم رو تا 16 ارتقا بدم چون مادربورد هم تا همین مقدار ساپورت میکنه و همچنین هارد ssd evo860 سامسونگ نیز روش بندازم.فقط نمیدونم پردازنده i39100f رو این مادربوردم ساپورت میکنه در حال حاضر یا خیر؟؟اگه ساپورت نمیکنه که فقط همون یه 8گیگ دیگه رم بندازم بشه 16 و هارد ssd ای که گفتم
    سیستمی که معرفی کردم ، برای ارتقاء نبود . ربطی به ارتقاء نداشت . شما سیستم جدیدی خواسته بودین که معرفی کردم .
    اگه میخواین ارتقاء بدین ، مشخصات سیستم فعلی تون را بگین (همه ی قطعات ، مخصوصا مادربرد و پاور)

البته یه سیستم دیگه هم برای شرکتی که هستم میخوام براشون تا 30تومن ببندم.اینجا هم کاراییش مثل خودم برای موشن گرافیکه 2بعدی با افترافکته فقط
    یعنی میگید سیستم 30 تومنی برای کار موشن گرافیک 2 بعدی در افترافکت معرفی کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadkhati نمایش پست ها
    سیستمی که معرفی کردم ، برای ارتقاء نبود . ربطی به ارتقاء نداشت . شما سیستم جدیدی خواسته بودین که معرفی کردم .
    اگه میخواین ارتقاء بدین ، مشخصات سیستم فعلی تون را بگین (همه ی قطعات ، مخصوصا مادربرد و پاور)

یعنی میگید سیستم 30 تومنی برای کار موشن گرافیک 2 بعدی در افترافکت معرفی کنم؟
    بله بی زحمت.
    اینPDF مشخصات سیستم خودم هست که آپلود کردم.هاردم هم HDD 1T هست.نظرم فعلا این هست که فقط رم رو برسونم 16 و هارد ssd هم بگیرم . پردازنده i3 9100f فکر نکنم روی این مادربوردم جواب بده.

برای شرکت هم که کلا از نو هست همه چی تا سقف 30تومن
    ویرایش توسط sajjad_68 : 07-02-20 در ساعت 01:14

بله بی زحمت.
    اینPDF مشخصات سیستم خودم هست که آپلود کردم.هاردم هم HDD 1T هست.نظرم فعلا این هست که فقط رم رو برسونم 16 و هارد ssd هم بگیرم . پردازنده i3 9100f فکر نکنم روی این مادربوردم جواب بده.
    سلامی مجدد
    پس چرا همون اول نگفتید میخواید ارتقاء بدین!
    با همین بودجه ی 15 تومن دیگه؟

حداقل یه پردازنده ی i5 4670 با قیمت 1.35 تومن بگیرید . اگه بودجه ی بیشتری دارین ، میتونین i7 4790 با قیمت 3.1 تومن بگیرین ولی ارزش خریدش نسبت به i5 4790 ، برای کارتون کمتر هه . فقط توصیه میکنم در صورتی i5 4790 را بگیرین که میزان هزینه براتون مهم نباشه . اگه ارزش خرید براتون در الویت هست ، همون i5 4670 با قیمت 1.35 تومن ، بهترین گزینه هست .
    نکته اینکه قبل از خرید پردازنده ، بایوس مادربردتون را همین الان به آخرین نسخه (ی پایدار . یعنی نسخه ی بتا نباشه) ، به روزرسانی کنید .

رمِ نوی DDR3 ی خوب ، زیاد موجود نیست . توصیه میکنم یه رمِ 8 گیگابایتِ هم برند و هم باس با فرکانس رم فعلی تون ، بصورت دست دوم تهیه کنید .
    اگه نتونستید در بازار دست دوم گیر بیارید ، رم Kingston Value 8GB 1600Mhz DDR3 را با قیمت 720 تومن تهیه کنید .
    قبل از نصب رم ، تنظیمات بایوس مادربردتون را روی حالت پیش فرض (default) بذارید .

یه اس اس دی Samsung 860 EVO 500GB SSD با قیمت 2.55 تومن تهیه کنید .
    طبق نیازتون اگه میخواین هزینه ی کمتری کنین ، 250 گیگ اش را بردارین اما 500 گیگ مخصوصا برای کسایی که افترافکت را حرفه ای تر استفاده میکنن ، مورد نیازه (حتی گاها تا 1 ترابایت هم مورد نیاز میشه واسه ی فوق حرفه ای های افترافکت) .

پاورتون نه کیفیت اش خوبه و نه توان اش . شاید جواب کارتون را بده اما شخصا این پاور را توصیه نمیکنم . اگه بودجه دارین ، توصیه ام اینه که پاورتون را تعویض کنید .
    اگه میخواین پاور را تعویض کنید ، حداقل پاور GREEN GP430A-EUD 80Plus Bronze با قیمت 924 تومن را توصیه میکنم . اگه کیفیت خیلی بالاتر بخواین ، پاور GREEN GP550A-UK Plus Gaming با قیمت 1.6 تومن را پیشنهاد میکنم .

این مدل هایی از قطعات که گفتم ، همین الان در لیون کامپیوتر با همین قیمت موجودن . معلوم نیست حتی تا 1 روزِ دیگه این قطعات اصلا موجود باشن یا نه و اگه باشن ، با چه قیمتی باشن .

برای شرکت هم که کلا از نو هست همه چی تا سقف 30تومن
    اگه واقعا میخواین تا حداکثر 3 روز دیگه سیستم خرید کنین ، بگین .
    مثل این قضیه ی سیستم 15 تومنی نشه .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع