برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 1536 , پاسخ ها : 5
موضوع: مشکل درباره element 3d در قسمت model و texture

مشکل درباره element 3d در قسمت model و texture

سلام
    بعضی از مدلهای داخل پلاگین element 3d که نصب کردم و مدلهای پیش فرض، وقتی import میشن، texture اونها هم بصورت خودکار همراه با مدل import میشه. و حتا قبل از استفاده texture اونها بر روی مدل به نمایش در میاد.
    من امروز پکیج ابزار و لوازم ورزشی از videocopilot رو دانلود و نصب کردم. ولی texture ابزارهای ورزشی بصورت خودکار بر روی مدل اعمال نمیشه و بعد از وارد کردن، مدل کاملا سفید و بدون texture هست و من مجبورم جداگانه اونها رو بر روی مدل قرار بدم.
    برای اینکه نرم‌افزار بتونه texture مربوط به مدل رو بصورت خودکار بر روی مدل اعمال کنه باید چکار کنم؟

با تشکر

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    بله لعضی وقتها مدل ها به این شکل هستند
    شما از منوی File پلاگین گزینه Relink Scene file رو بزنید بعد گزینه Select Folder بزنید بزنید و پوشه ای که مدل ها داخل اون هست رو انتخاب و اوکی بزنید تا تمام تکسچرهایی که در این مدل استفاده شده وارد بشن
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

بعد از وارد کردن مدل، از طریق
    Relink Scene file و انتخاب پوشه مدلها، سعی در وارد کردن texture بر روی اون کردم ولی با پیغام "هیچ مدل و texture" یافت نشد مواجه شدم.
    برای امتحان یک پوشه جدید ایجاد کردم و مدل و texture مربوطه رو داخلش کپی کردم و باز هم با همین پیغام مواجه شدم.
    نرم‌افزار رو بستم و دوباره اجرا کردم، ولی باز هم مدلها بدون texture نمایش داده میشن و باید بصورت دستی وارد بشه.
    یک جای کار من اشتباه هست دقیقا نمیدونم کجا رو اشتباه میزنم. ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezatorabi نمایش پست ها
    بعد از وارد کردن مدل، از طریق
    Relink Scene file و انتخاب پوشه مدلها، سعی در وارد کردن texture بر روی اون کردم ولی با پیغام "هیچ مدل و texture" یافت نشد مواجه شدم.
    برای امتحان یک پوشه جدید ایجاد کردم و مدل و texture مربوطه رو داخلش کپی کردم و باز هم با همین پیغام مواجه شدم.
    نرم‌افزار رو بستم و دوباره اجرا کردم، ولی باز هم مدلها بدون texture نمایش داده میشن و باید بصورت دستی وارد بشه.
    یک جای کار من اشتباه هست دقیقا نمیدونم کجا رو اشتباه میزنم. ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی
    حتما مدل هایی که وارد کردید بدون تنظیم بودن
    ببینید یک بار مدل هارو بزارید داخل یک پوشه و تمام تکسچر های اون رو بزارید داخل یک پوشه داخل همان پوشه به نام Texture
    حالا کل پوشه رو ببرید داخل پوشه اصلی پلاگین ها یعنی قسمت Documents\VideoCopilot\Models
    حالا برید دوباره به صورت دستی همه رو وارد کنید و اگه بخواین دیگه برای همیشه این تنظیمات ذخیره بشه یک پریست برای هر مدل بازید و کنار همون مدل اصلی ذخیره کنید. این پریست کنار مدل اصلی با پسوند .E3D ذخیره میشه
    برای ذخیره روی مدل کلید راست کنید و گزینه Save Preset رو بزنید
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

من همین کارو کردم و بعد از اعمال کردن پلاگین روی solid وقتی میخوام روی "Scene Setup" کلیک کنم نرم‌افزار هنگ میکنه. چندین بار تلاش کردم از اول نصب کنم ولی باز هم هنگ میکنه مجبور میشم افترافکت رو کلا ببندم. یک لحظه در حد نیم ثانیه وارد محیط پلاگین میشه و بعد برمیگرده و محیط افترافکت و بعد هنگ میکنه. :|

kkhodaey آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    12739
    با سلام ؛
    دوست من ، اگر پک دانلودی شما بصورت یک فایل ستاپ است و اتوماتیک نصب میشود پس ایراد در نصب پک مورد نظر وجود دارد . اما اگر پک دانلودی شما بگونه ای است که خود شما ناچار باید المانهای پک مورد نظر را درون پوشه های المنت تری دی کپی پیس کنید مطمئن باشید که هرگز بصورت اتوماتیک تکسچرها تخصیص داده نمیشوند . همانطور که استاد هادی پور فرمودند اگر به ازای هر مدل تری دی در پک مورد نظر شما یک فایل " e3d " وجود دارد بایستی تکسچر به مدل تخصیص داده شود ( یعنی برای هر مدل باید شما یک عکس " jpeg" و یک فایل " obj" و یک فایل " e3d" و یک فایل " dds دایرکت دراوو سورفیس " داشته باشید )ولی اگر پک شما به ازای هر مدل ، یک فایل " e3d " کم دارد بایستی همانطوریکه استاد هادی پور فرمودند شخصا خودتان بعد از اعمال تکسچر به هر یک از مدلها برای آن مدل یک پریست " e3d" ذخیره کنید تا مشکلاتتان پایان یابد . موفق باشید .