با سلام
من چند ماه هست که در حال یادگیری نرم افزار های سه بعدی مثل سینما فوردی و تری دی مکس به صورت خود آموز هستم و به نظرم به سطح قوی رسیدم تو یادگیریشون و به خصوص با ویری و آرنولد هم برای رندر آشنایی کامل دارم و از نظر متریال سازی و متریال دهی و آنرپ کردن مشکلی ندارم. اما می خوام کارم رو روی شبیه سازی معماری و شبیه سازی نمای داخلی پیبگیرم .
حالا مشکل من اینجاست که چون رشته خودم معماری نیست نقشه ساختمان و محیط داخلی ساختمان رو خودم نمی تونم تو اتوکد بسازیم. از کجا می تونم فایل ها و نقشه های اتوکد برای ساختمان، چه فضای داخلی و چه فضای خارجی رو تهیه کنم؟؟؟؟
مثلا فلان برج خارجی یا یک ساختمان رو من توی یک پکیج آموزشی میبینم که مدل سازی میکنند . این نقشه رو از کجا میارند؟
این همه هنرجو که کار ارائه میدن مثلا برای پکیج هایی که آموزش گرفتن فایل ها و نقشه های ساختمان های مختلف رو از کجا دانلود میکنند؟؟؟ مرجع اینها کجاست؟؟
منظورم فقط نقشه های ساختمانی و نماهای داخلی ساختمان ها است نه مدل مثل مبل و تخت خواب.
الان اگر من بخوام یک برج میلاد یا برج خلیفه امارات رو مدلش رو بسازم نقشه بیرونی رو از کجا بیاد بیارم ؟؟؟؟

خواهش میکنم دوستان اگر می تونن راهنمایی جامع بکنند .