برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

معرفی منابع آموزشی جامع و کامل برای یادگیری مایا

با سلام خدمت دوستان و آقای هادی پور
    مایانرم افزار بسیار قدرتمندی است، من تاکنون خیلی از مباحث مایا رو تمرین کردم بخصوص اموزش های خوب این سایت، ولی منابع فارسی آموزشی مایا بسیار اندک هست، درحالیکه اموزش های افتر افکت و سینمافوردی به وفور یافت می شود.دوستان و آقای هادی پور، چه پیشنهادی برای یادگیری سریع مایا دارید؟ نسبت به تلاش و تمرینم سرعت یادگیری متوسطی دارم. چه فیلم ها و منابعی برای حرفه ای شدن پیشنهاد میکنید، به شدت هدفمند و با انگیزه هستم ولی منابع درستی در اختیارم نیست.

سلام
    من شدیدا یادگیری به زبون انگلیسی رو توصیه میکنم
    تفهیم مایا به خاطر پلتفورمش یکم سخت تره نسبت به افتر یا فوردی
    پس زیاد انتظاری از مدرسین ایرانی نداشته باشید این ها مایا رو جوری یاد میدن انگار مکسه و شما متوجه تفاوتش با مکس نمیشید

نمونه کارهاتون رو شیر کنید ببینیم در چه سطحی هستید تا بهتر بتونیم منبع معرفی کنیم
    و بگید توی چه زمینه ای از سه بعدی میخوایید فعالیت کنید؟

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    سلام
    من شدیدا یادگیری به زبون انگلیسی رو توصیه میکنم
    تفهیم مایا به خاطر پلتفورمش یکم سخت تره نسبت به افتر یا فوردی
    پس زیاد انتظاری از مدرسین ایرانی نداشته باشید این ها مایا رو جوری یاد میدن انگار مکسه و شما متوجه تفاوتش با مکس نمیشید

نمونه کارهاتون رو شیر کنید ببینیم در چه سطحی هستید تا بهتر بتونیم منبع معرفی کنیم
    و بگید توی چه زمینه ای از سه بعدی میخوایید فعالیت کنید؟
    سلام فرق مایا با مکس چیه
    آخه من مشتاق یادگیری انیمیشن 3d ام مدلینگم هم بد نیست کاراکتر در حد ساده ای میتونم بسازم :/
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????

نقل قول نوشته اصلی توسط magak نمایش پست ها
    سلام فرق مایا با مکس چیه
    آخه من مشتاق یادگیری انیمیشن 3d ام مدلینگم هم بد نیست کاراکتر در حد ساده ای میتونم بسازم :/
    سلام
    تفاوت زیادی داره
    مایا نود بیس هست و تمام اتفاقات از ارتباط بین این نود ها شکل میگیرند چه مدلینگ چه ریگینگ چه هر بخش دیگه ای
    اما میشه طوری کار کرد که هیچوقت چشمتون به نود ها نیوفته و در این حالت یکم شبیه مکس میشه
    به طور کلی
    مایا بسیار تعاملی تر هست (اینتراکتیو تر و سریع تر)
    ابزار های بهینه شده مدلینگ (ابزار های کمتر با قابلیت بیشتر)
    یو وی کردن بسیار سریع و راحت و حرفه ای
    قابلیت حجاری در حد مادباکس توی خوده مایا وجود داره
    ریگینگ پیشرفته تر
    انطباق بالای مایا با برنامه نویسی (به همین دلیل هست که بعضی از انیمیشن های پیکسار و دیزنی با مایا ریگ و انیمیت شدن چون اونها اسکریپت و پلاگین مختص پروژه در حال تولیدشون مینویسن)
    انیمیت راحت و کاربرپسند
    داینامیک بسیار قوی (نسبت به مکس اما هودینی از مایا هم بهتره)
    رندرینگ هم برمیگرده به انجین رندر که خیلی ربطی به نرم افزار نداره
    ایزار های موشن گرافی خیلی خوب
    انطباق خوب مایا با نرم افزار های تکسچرینگ و حجاری و کامپوزیت (مثل نوک و افترافکت)
    و ...
    یاد گیری مایا تقریبا سه برابر بیشتر از مکس زمان میبره اما در نهایت سرعت کار بالا تره

اما برتری های مکس
    ترسیمات دوبعدی (Line) خیلی خوب (در عوضش مایا با ایلاستریتور ارتباط فوق العاده ای داره در حدی که وکتور رو از ایلاستریتور کپی میکنید توی مایا لود میکنید)
    ارتباط خوب با اتوکد (مناسب مهندسی و معماری)
    انطباق خوب با انجین های رندرینگ از جمله ویری

شدیدا برای یادگیری حرفه ای انیمیشن های داستانی و گرافیکی مایا رو توصیه میکنم
    البته اگه معمار باشید و بخوایید مدل آماده بذارید و پلان از اتوکد بیارید و فقط یه رندر خوب بگیرید مکس بیشتر به کارتون میاد

magak آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    33514
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت زیادی داره
    مایا نود بیس هست و تمام اتفاقات از ارتباط بین این نود ها شکل میگیرند چه مدلینگ چه ریگینگ چه هر بخش دیگه ای
    اما میشه طوری کار کرد که هیچوقت چشمتون به نود ها نیوفته و در این حالت یکم شبیه مکس میشه
    به طور کلی
    مایا بسیار تعاملی تر هست (اینتراکتیو تر و سریع تر)
    ابزار های بهینه شده مدلینگ (ابزار های کمتر با قابلیت بیشتر)
    یو وی کردن بسیار سریع و راحت و حرفه ای
    قابلیت حجاری در حد مادباکس توی خوده مایا وجود داره
    ریگینگ پیشرفته تر
    انطباق بالای مایا با برنامه نویسی (به همین دلیل هست که بعضی از انیمیشن های پیکسار و دیزنی با مایا ریگ و انیمیت شدن چون اونها اسکریپت و پلاگین مختص پروژه در حال تولیدشون مینویسن)
    انیمیت راحت و کاربرپسند
    داینامیک بسیار قوی (نسبت به مکس اما هودینی از مایا هم بهتره)
    رندرینگ هم برمیگرده به انجین رندر که خیلی ربطی به نرم افزار نداره
    ایزار های موشن گرافی خیلی خوب
    انطباق خوب مایا با نرم افزار های تکسچرینگ و حجاری و کامپوزیت (مثل نوک و افترافکت)
    و ...
    یاد گیری مایا تقریبا سه برابر بیشتر از مکس زمان میبره اما در نهایت سرعت کار بالا تره

اما برتری های مکس
    ترسیمات دوبعدی (Line) خیلی خوب (در عوضش مایا با ایلاستریتور ارتباط فوق العاده ای داره در حدی که وکتور رو از ایلاستریتور کپی میکنید توی مایا لود میکنید)
    ارتباط خوب با اتوکد (مناسب مهندسی و معماری)
    انطباق خوب با انجین های رندرینگ از جمله ویری

شدیدا برای یادگیری حرفه ای انیمیشن های داستانی و گرافیکی مایا رو توصیه میکنم
    البته اگه معمار باشید و بخوایید مدل آماده بذارید و پلان از اتوکد بیارید و فقط یه رندر خوب بگیرید مکس بیشتر به کارتون میاد
    بسیار ممنون بله مایا خیلی قویه و یه کاری که خیلی خوب انجام میده ساختن مو عه تو بیشتر کاراکتر ها برای ساختن پرز و مو از مایا استفاده میکنن .. متاسفانه من از محیطی نودی متنفرم
    به نظرم بهتره اول سینما فوردی قسمت کاراکتر رو کامل یاد بگیرم بعد برم سراغ مایا تا درک بهتری از استخوان بندی داشته باشم در کل ممنون
    ویرایش توسط magak : 12-12-18 در ساعت 13:04
    ??? ?? ?????? ??? ?????? ***** ?? ???? ????? ??? ?? ??????

نقل قول نوشته اصلی توسط magak نمایش پست ها
    بسیار ممنون بله مایا خیلی قویه و یه کاری که خیلی خوب انجام میده ساختن مو عه تو بیشتر کاراکتر ها برای ساختن پرز و مو از مایا استفاده میکنن .. متاسفانه من از محیطی نودی متنفرم
    به نظرم بهتره اول سینما فوردی قسمت کاراکتر رو کامل یاد بگیرم بعد برم سراغ مایا تا درک بهتری از استخوان بندی داشته باشم در کل ممنون
    برعکس نوک که برای هر کاری باید دستی نود بسازید بیشتره اتفاقات مربوط به نود توی مایا پشت صحنه هست و تا وقتی نخوایید نودی رو نمیبینید
    به نظر من وقت و انرژیتون رو هدر ندید و مایا رو شروع کنید
    موفق باشید

سلام بسیار ممنون از راهنمایی تان
    من مایلم از نظرات افراد باتجربه استفاده کنم. من بیشتر نرم افزارهای گرافیک دوبعدی رو مسلطم، برای سه بعدی هم مایا را تا حد قابل قبولی کار کرده ام، ولی دنیای مایا بسیار گسترده است. و دغدغه اصلی من بازار کار مایاست، که به چندگانگی میرسم برای انتخاب بین مایا یا سینما فوردی و.... . آیا به نظر شما مایا را مسلط بودن بهتر است یا به همه نرم افزارها اشراف داشتن؟
    درصمن، برای مایا از سطح متوسط رو به بالا برخوردارم ولی فکر میکنم در جایی شاغل بودن باعث میشود خیلی سریع حرفه ای شد.