برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 3015 , پاسخ ها : 5
موضوع: نرم افزاری برای نوشتن خط ثلث

نرم افزاری برای نوشتن خط ثلث

سلام به همه دوستان گرامی.
    برنامه یا پلاگینی وجود داره که بشه بوسیله اون خط ثلث و اعراب‌های مخصوص اون مثل تصویر بالا رو نوشت؟

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    یکسری نرم افزاری برای طراحی به این شکل هست ولی این یکی که شما نشان دادید با دست طراحی شده به نظرم
    https://www.google.com/search?q=%D8%...t=firefox-b-ab
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

abbaskarimi78 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    3615
    با نرم افزار میر عماد تا حدودی میشه این رو نوشت اما اون فرو رفتگی ها که خودشون زدن/ اما با فونت نبی هم میشه یک کارهای کرد/ با فونتهای مریم هم که باید بخرید میشه نردیک به این رو زد
    ????? ?? ????? ???? ??? ?? ?????? ???? ?? ????? ?? ????? ???? ????

ممنون از پاسخگویی دوستان. اما من منظورم تایپو گرافی و استایل دهی به نوشته نیست. منظورم نوشتن خود این خط هست. خط ثلث میرعماد و فونت نبی هم یه مقدار با چیزی که مدنظرمه متفاوته و عین ثلثی که در کتیبه ها و آیه نگاری استفاده میشه رو نمیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط ameen نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگویی دوستان. اما من منظورم تایپو گرافی و استایل دهی به نوشته نیست. منظورم نوشتن خود این خط هست. خط ثلث میرعماد و فونت نبی هم یه مقدار با چیزی که مدنظرمه متفاوته و عین ثلثی که در کتیبه ها و آیه نگاری استفاده میشه رو نمیده.
    سلام دوست عزیز
    به طور کلی به این نوع خوش نویسی ها نمیگن تایپوگرافی!
    خوشنویسی و خطاطی کالی گرافی محسوب میشه
    شما اگه راجب کالی گرافی دیجیتالی یکم تحقیق کنید متوجه میشید هیچ نرم افزاری این کارو آماده انجام نمیده
    تعدادی از عزیزان اینارو با فتوشاپ انجام میدن یعنی با یه فونت نزدیک بهش مینویسن و بعد کش و قوس میدن بهش
    تعدادی با نرم افزار های وکتور مثل کورل درا یا ایلاستریتور
    و تعدادی هم با نرم افزارهای خوشنویسی مثل کلک اینکارو میکنن (از نظر من بهترین گزینه ترکیب کلک و فتوشاپ هست)
    هیچکدومشون آماده نیست بلکه خطاط با توجه به هنری که داره و اصولی که از خطاطی میدونه این کالی گرافی هارو به یکی از روش هایی که گفتم انجام میده
    در واقع نباید دغدغه نرم افزاری داشته باشید باید دغدغه بدست اوردن هنر و اصولش رو داشته باشید (هنرش یه چیز تو مایه های خطاطی روی کاغذ هست و اجراش توی نرم افزار مثل تصویر سازی میمونه)

امیدوارم بهتون کمکی کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa Eradi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به طور کلی به این نوع خوش نویسی ها نمیگن تایپوگرافی!
    خوشنویسی و خطاطی کالی گرافی محسوب میشه
    شما اگه راجب کالی گرافی دیجیتالی یکم تحقیق کنید متوجه میشید هیچ نرم افزاری این کارو آماده انجام نمیده
    تعدادی از عزیزان اینارو با فتوشاپ انجام میدن یعنی با یه فونت نزدیک بهش مینویسن و بعد کش و قوس میدن بهش
    تعدادی با نرم افزار های وکتور مثل کورل درا یا ایلاستریتور
    و تعدادی هم با نرم افزارهای خوشنویسی مثل کلک اینکارو میکنن (از نظر من بهترین گزینه ترکیب کلک و فتوشاپ هست)
    هیچکدومشون آماده نیست بلکه خطاط با توجه به هنری که داره و اصولی که از خطاطی میدونه این کالی گرافی هارو به یکی از روش هایی که گفتم انجام میده
    در واقع نباید دغدغه نرم افزاری داشته باشید باید دغدغه بدست اوردن هنر و اصولش رو داشته باشید (هنرش یه چیز تو مایه های خطاطی روی کاغذ هست و اجراش توی نرم افزار مثل تصویر سازی میمونه)

امیدوارم بهتون کمکی کرده باشم
    ممنون از توضیحات ارزشمندتون دوست عزیز. فرمایشاتون رو هم قبول دارم هم به اونها واقفم. مواردی که ذکر کردین مربوط به قوانین ترکیب‌بندی و سطرنویسی در خوشنویسی هست و مسلما بنده از یه نرم افزار توقع ندارم که از عهده این موارد بربیاد. در واقع دغدغه اصلی من وجود نرم‌افزار یا فونتی هست که جدای از بحث ترکیب‌بندی و سطرنویسی یا به قول شما هنر و اصول خطاطی بتونه حروف رو عینا به شکل خط ثلث بنویسه، در حالی که بعضی از این نرم‌افزارها این خط رو نزدیک به شکل اصلیش و با کمی اختلاف مینویسن. تقریبا مثل اختلاف نستعلیق فارسی با نستعلیق اردو.
    فعلا با این سایت می‌تونم کارم رو راه بندازم. فقط اشکالی که داره اینه که بعضی از حروف در خط ثلث دارای شکل دوم و سوم هستن که این سایت از اون‌ها پشتیبانی نمی‌کنه.
    ویرایش توسط ameen : 02-05-18 در ساعت 16:12