برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

مشاهده : 4526 , پاسخ ها : 11
موضوع: سوال درمورد hdri

سوال درمورد hdri

سلام
    میخواستم بدونم میشه فقط با یک عکس hdri و مدل اصلی یه صحنه رو بگیرم که هم سایه هاو...باشه وهم طبیعی تر رندر شه؟؟؟
    اینکه با فتوشاپ و پست پرو مدلو داخل عکس بذارم زیاد خوب نمیشه وهمیشه یه نقصی داره....

یه سوال دیگه هم دارم
    رندرهای من با مکس 2015 99%اوقات یا رندر تاره و هیچ جزییاتی نداره یا انعکاسها و... مثل بازیهای کامپیوتری میشه و اصلا خوب درنمیاد
    اینو باید چیکار کنم؟؟؟

ghias آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19492
    سلام
    من با 2013 کار ميکنم
    اگه درست متوجه شده باشم يه چيزي تو مايه هاي عکس پيوست ميخواي
    1- HDRI که تو Emvironment قرار میگیره و تو ویو پورت قابل مشاهده میشه
    2- دوربین تنظیم میشه تو زاویه ای که میخوایم
    3- یه پلن لایت میره جای پنجره ( نامرئی و بدون انعکاس ) ( ممکنه اچ دی آر آی چند تا منبع نور داشته باشه که متناسب با اون باید نور گذاشته شه )
    4- یه پلن زیر مدل
    5- اچ دی آر آی با V-Ray Mtl Wrapper به پلن زیر مدل داده میشه و گزینه شادو تیک میخوره
    تنظیمات نور و دوربین و متریال که گفتنی نیست
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

نقل قول نوشته اصلی توسط ghias نمایش پست ها
    سلام
    من با 2013 کار ميکنم
    اگه درست متوجه شده باشم يه چيزي تو مايه هاي عکس پيوست ميخواي
    1- HDRI که تو Emvironment قرار میگیره و تو ویو پورت قابل مشاهده میشه
    2- دوربین تنظیم میشه تو زاویه ای که میخوایم
    3- یه پلن لایت میره جای پنجره ( نامرئی و بدون انعکاس ) ( ممکنه اچ دی آر آی چند تا منبع نور داشته باشه که متناسب با اون باید نور گذاشته شه )
    4- یه پلن زیر مدل
    5- اچ دی آر آی با V-Ray Mtl Wrapper به پلن زیر مدل داده میشه و گزینه شادو تیک میخوره
    تنظیمات نور و دوربین و متریال که گفتنی نیست
    ممنون
    فقط یه سوال دیگه
    اینکه رندرام مثل بازیهای کامپیوتری میشه هم از hdri؟؟؟یا دلیل دیگه داره؟؟؟
    مثلااین رندرم هم جزییات تصویر خیلی پایینه (بااینکه رزولوشنش 1920*1080 بود)هم رندرش اصلا طبیعی نشده
    تنظیمات مختلف رندروهم استفاده کردم ولی بازم نشد

نام: 20 (3).jpg نمایش: 132 اندازه: 320.0 کیلو بایت

MILAD MK آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    12710
    نقل قول نوشته اصلی توسط msssh نمایش پست ها
    ممنون
    فقط یه سوال دیگه
    اینکه رندرام مثل بازیهای کامپیوتری میشه هم از hdri؟؟؟یا دلیل دیگه داره؟؟؟
    مثلااین رندرم هم جزییات تصویر خیلی پایینه (بااینکه رزولوشنش 1920*1080 بود)هم رندرش اصلا طبیعی نشده
    تنظیمات مختلف رندروهم استفاده کردم ولی بازم نشد

نام: 20 (3).jpg نمایش: 132 اندازه: 320.0 کیلو بایت
    سلام دوست گرامی وقتت بخیر
    اول اینکه خسته نباشی کارت زیبا شده
    مرسی از پاسخ دوست گرامیم بابت پاسخ و راهنمایی درستشون،
    دوست عزیز اگر ممکنه یک عکس از تنظیمات مختلف پلاگین وی ری تون بگذارین + کدوم ورژن از پلاگین وی ری؟
    شاید بتونم کمکتون کنم و تنظیمات بهتری رو بهتون پیشنهاد بدم اگر کار ساز نشد حتی دوست داشتین و اگر مشکلی نبود صحنه تون بدین تا با تنظیمات Optimise خودم یک رندر بگیرم شاید فهمیدیم مشکل از کجاست قصدم راهنمایی هستش
    امیدوارم که بتونم پاسخ و راهنمایی درست و کار گشاهی رو بهتون بدم
    ?? ??????? ??? ?? ???? ?????? ???? ???? ?????? ???
    ????? ???????
    You never fail until you stop trying
    Albert Einstein

MILAD MK آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    12710
    درود مجدد
    برای دوستای خوبم یک ویدیو کوتاه از یوتیوب که با استفاده Noise reduce در فتوشاپ نویز تصویز رو کم میکنه ویدیوشو کم حجم کردم برایتون آپلود کردم.
    با اجازتون روی تصویر شما کار کردم میخواستم ببینم در کل نویز بر طر میشه یا نه

تنظیمات ردیوس نویز پلاگین پیش فرض فتوشاپ

برای بهتر کار کردن با Reduce Noise در فتوشاپ حتما ویدیو زیر رو دانلود کنین.
    حجم ویدیو با کیفیت خوب و حجم بسیار کم: 3.7 مگابایته
    کد:
    http://www.mediafire.com/download/yp0ln5473v8qf8e/How_to_Reduce_Noise_in_Photoshop.zip
    با استفاده از این آموزش میتونین نویز کارهای رندرتون یا به طور کلی تصاویر همراه با نویز رو از بین ببرید

توضیحات اضافی:
    اول از همه سعی کنین خروجی با نویز کم بگیرید حتی اگه زمان رندرتون کمی بیشتر از حد معمول بشه اما ارزش داره!
    0-قبل از خروجی گرفتن از پلاگین وی ری همه ی تنظیمات رو چک کنین از تکسچر و کیفیت متریال ها و نور ها گرفته تا تنظیمات GI و فیلترینگ و ... و ...
    حواستون باشه که با چه فرمتی در نهایت خروجیتون رو به نمایش میگذارید jpg ، png یا ... !!!
    1-از المانهای رندر(Render Elements) استفاده کنید!
    2-کمتر سنتی عمل کنین! مگر در مواقعی که مجبور باشید! اینکه یک رندر تک لایه بدون هیچ المنت و چیزی بگیرید و بر روی اون کار کنین پست پرو انجام بدین و غیره ، اینجوری علاوه بر پرتی زیاد وقتتون، کیفیت کارتون کمتر میشه، در صورت یک اشتباه کوچیک کامل کارتون رو خراب میکنین!
    3-در مورد تکنیک های مختلف پست پروداکشن بیشتر تحقیق کنید و اون تکنیک ها رو در کارهاتون بکار ببرید.
    4-اگر Noise reduce خود فتوشاپ میخوایین نویز کارتون رو برطرف کنین حتما حتما بعد از نویز دایی نسبی معمولا جزییات کار ممکنه کم بشه پس حواستون باشه برای همین میتونین یک کپی یا Duplicate layer بگیرین و روی اون عملیات شارپ کردن رو انجام بدین و (البته توصیه نمیشه باید حرفه ای ماسک کنین تا کار رو خراب نکنه!) قسمت هایی رو که نمیخواین تصویر لایه نویز گیری شده تون بر روی اونها بیوفته رو ماسک کنید.
    ????? ???????
    Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط MILAD MK نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی وقتت بخیر
    اول اینکه خسته نباشی کارت زیبا شده
    مرسی از پاسخ دوست گرامیم بابت پاسخ و راهنمایی درستشون،
    دوست عزیز اگر ممکنه یک عکس از تنظیمات مختلف پلاگین وی ری تون بگذارین + کدوم ورژن از پلاگین وی ری؟
    شاید بتونم کمکتون کنم و تنظیمات بهتری رو بهتون پیشنهاد بدم اگر کار ساز نشد حتی دوست داشتین و اگر مشکلی نبود صحنه تون بدین تا با تنظیمات Optimise خودم یک رندر بگیرم شاید فهمیدیم مشکل از کجاست قصدم راهنمایی هستش
    امیدوارم که بتونم پاسخ و راهنمایی درست و کار گشاهی رو بهتون بدم

در مورد وی ری نسخه 3.20 و رندرش با مکس 2016 گرفتم
    تنظیمات رندرم اینه:
    http://www.upsara.com/images/l7l_untitled-1.jpg
    به خاطر محدودیت ابعاد مجبور شدم اینجا اپلودش کنم
    اگر این نتم جواب بده فایل اصلیشو آپلود میکنم لینک میفرستم

با سلام خدمت دوستان
    در رندرهای قرار داده شده تا آنجا که من متوجه شدم از یک نورپردازی برای کل محیط استفاده شده که اگر اینطور باشه اگر تنظیمات به نحو احسن انجام شده باشه یک رندر با نور نامتوازن در محیط ایجاد میشه که دارای بازتاب ها و سایه های بسیار بی کیفیت میشه هر چند هم که محیط ما کوچک باشد. من برای چنین مشکلاتی از نورهای sphere که بسیار دقیق و به جا تنظیم شده باشند می توان استفاده کرد تا هم بتوان سایه های با کیفیتی ایجاد کرد و هم بازتاب تکسچرها را به خوبی مشاهده نمود تا نیازی به فتوشاپ هم احساس نگردد.تصویر پیوست یک نمونه رندر با نور sphere می باشد.نام: 08.jpg نمایش: 113 اندازه: 353.7 کیلو بایت

MILAD MK آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    12710
    آقا من چند وقت پیش حسابی به وفور تست کردم تا مطمعن بشم
    مشکل از فایل کرک نسخه های 3 به بعده!
    بنده از وقتی نسخه 3.0 اومد تا الان 3.2 روی ورژن های مختلف مکس همشون رو تست و استفاده کردم متاسفانه نتونستم از قابلیت های این پلاگین به خوبی استفاده کنم
    توصیه:
    همون بهتره که با ورژن های 2.4 یا 2.5 کار کنین اول 2.4 بعد در درجه دوم ورژن 2.5 اگر همین پروژه ای رو که با ورژن 3.2 کارش کردین این دفعه اونو با 2.5 یا 2.4 خروجی تست بزنین مطمعنا نظرتون عوض میشه!

سرگذشت بنده با نسخه های کرک شده پلاگین ها در اینجا به طور کل VRAY!!!

من چون ضربشو دو بار خوردم گفتم یک بار یه پروژه خوب رو از دست دادم که واقعا عذاب آور بود برام.
    یه بار دیگه هم تمام زحمتی رو که واسه ی یک خونه ویلایی که همه شو ساخته بودم و به صورت تمام کمال متریال دهی و تکسچر، چیدمان وسیله ها و... داده بودم رو به کل پاک کردم انقد رفت رو اعصابم بنده فکر میکردم خودم ضعیف شدم یا بلد نیستم یه رندرخوب بگیرم آخه چطور یهو اینجوری شد!
    چقدر افت کردم آخه چطور ممکنه و کلی سوالای دیگه تو ذهنتون نقش میبنده ؟؟؟!؟؟؟!؟؟؟
    یعنی پیش خودتون میگید من اینقد سطح ام پایین اومده که نمیتونم حتی یه رندر تست چشم نواز برای دل خودم بگیرم!
    اما بعدا خیلی دیرتر فهمیدم مشکل از اینجاست (استفاده از کرک ناسالم پلاگین)
    --------------------------------------------------------------------------
    تازه از نظر سرعت رندر و کیفیت به دلیل اینکه اینو خوب کرک یا پچ شدن بهتر جواب میدن منظورم ورژن قدیمی 2.4 هستش! اشتباه نکنین! فقط در این صورت این قضیه صادقه! اگه برام مقدور بود حتما از ورژن اصلی رو با لایسنس خریداری میکردم طبیعتا 180 درجه اوضاع فرق میکرد با جدید ترین و آپدیت ترین نسخه+ پشتیبانی شرکت رو هم داشتم!

توی ورژن 3 دوربین Expuos اش دست میخورد هر دفعه رندر میگرفتم یه بار نور هایی که تو صحنه داشتم رو سفید یه بار نور ها به زردی میل میکردن جوری که اگر دو تا خروجی رندر رو کنار هم میزاشتین انگار رنگ نور هاتون رو عوض کردین در این حد! یا وقتی سال میلادی نو شد کرک پلاگین روی سیستم از کار میوفتاد برای همین مجبور میشدیم تاریخ ویندوز سیستم رو همیشه قبل از سال میلادی 2015 بگذاریم! و دیگر دل خونی هااا!
    توی ورژن 3.2 کرک شده ای که ماها استفاده میکنیم الارقم تغییرات و آپدیت خوب و رفع باگ و بهتر شدن و اضافه شدن امکانات بیشتر مثل همین یکی شدن دوربین فیزیکال وی ری با دوربین FREE مکس , ارتباط بهتر با دیگر پلاگین های همین شرکت chavos gp مثل پلاگین فونیکس وغیره و ...
    و موارد دیگه ای که خود دوستان به خوبی مطلع شون هستن جوری که از بهترین ویژگی مثل یکی شدن دوربین فیزیکال با دوربین خود مکس، حالا برای من تبدیل شده بود به منفور ترین ویژگی این پلاگین
    بار ها بار ها هر چی لینک برای ورژن های جدید وی ری بود گشتم دانلود کردم نصب کردم بازم همین بود هیچ کرک درست حسابی پیدا نکردم خلاصه دست از پا درازتر باز به سراغ ورژن های قدیمی تر مثل همین 2.4 ، 2.5 رفتم.
    شاید خنده دار به نظرتون بیاد اما اگر ورژن 2.4 برای مکس 2016 بیاد یا باشه حتما حتما دانلود میکنم و اونو نصب میکنم
    ????? ???????
    Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط MILAD MK نمایش پست ها
    آقا من چند وقت پیش حسابی به وفور تست کردم تا مطمعن بشم
    مشکل از فایل کرک نسخه های 3 به بعده!
    بنده از وقتی نسخه 3.0 اومد تا الان 3.2 روی ورژن های مختلف مکس همشون رو تست و استفاده کردم متاسفانه نتونستم از قابلیت های این پلاگین به خوبی استفاده کنم
    توصیه:
    همون بهتره که با ورژن های 2.4 یا 2.5 کار کنین اول 2.4 بعد در درجه دوم ورژن 2.5 اگر همین پروژه ای رو که با ورژن 3.2 کارش کردین این دفعه اونو با 2.5 یا 2.4 خروجی تست بزنین مطمعنا نظرتون عوض میشه!

سرگذشت بنده با نسخه های کرک شده پلاگین ها در اینجا به طور کل VRAY!!!

من چون ضربشو دو بار خوردم گفتم یک بار یه پروژه خوب رو از دست دادم که واقعا عذاب آور بود برام.
    یه بار دیگه هم تمام زحمتی رو که واسه ی یک خونه ویلایی که همه شو ساخته بودم و به صورت تمام کمال متریال دهی و تکسچر، چیدمان وسیله ها و... داده بودم رو به کل پاک کردم انقد رفت رو اعصابم بنده فکر میکردم خودم ضعیف شدم یا بلد نیستم یه رندرخوب بگیرم آخه چطور یهو اینجوری شد!
    چقدر افت کردم آخه چطور ممکنه و کلی سوالای دیگه تو ذهنتون نقش میبنده ؟؟؟!؟؟؟!؟؟؟
    یعنی پیش خودتون میگید من اینقد سطح ام پایین اومده که نمیتونم حتی یه رندر تست چشم نواز برای دل خودم بگیرم!
    اما بعدا خیلی دیرتر فهمیدم مشکل از اینجاست (استفاده از کرک ناسالم پلاگین)
    --------------------------------------------------------------------------
    تازه از نظر سرعت رندر و کیفیت به دلیل اینکه اینو خوب کرک یا پچ شدن بهتر جواب میدن منظورم ورژن قدیمی 2.4 هستش! اشتباه نکنین! فقط در این صورت این قضیه صادقه! اگه برام مقدور بود حتما از ورژن اصلی رو با لایسنس خریداری میکردم طبیعتا 180 درجه اوضاع فرق میکرد با جدید ترین و آپدیت ترین نسخه+ پشتیبانی شرکت رو هم داشتم!

توی ورژن 3 دوربین Expuos اش دست میخورد هر دفعه رندر میگرفتم یه بار نور هایی که تو صحنه داشتم رو سفید یه بار نور ها به زردی میل میکردن جوری که اگر دو تا خروجی رندر رو کنار هم میزاشتین انگار رنگ نور هاتون رو عوض کردین در این حد! یا وقتی سال میلادی نو شد کرک پلاگین روی سیستم از کار میوفتاد برای همین مجبور میشدیم تاریخ ویندوز سیستم رو همیشه قبل از سال میلادی 2015 بگذاریم! و دیگر دل خونی هااا!
    توی ورژن 3.2 کرک شده ای که ماها استفاده میکنیم الارقم تغییرات و آپدیت خوب و رفع باگ و بهتر شدن و اضافه شدن امکانات بیشتر مثل همین یکی شدن دوربین فیزیکال وی ری با دوربین FREE مکس , ارتباط بهتر با دیگر پلاگین های همین شرکت chavos gp مثل پلاگین فونیکس وغیره و ...
    و موارد دیگه ای که خود دوستان به خوبی مطلع شون هستن جوری که از بهترین ویژگی مثل یکی شدن دوربین فیزیکال با دوربین خود مکس، حالا برای من تبدیل شده بود به منفور ترین ویژگی این پلاگین
    بار ها بار ها هر چی لینک برای ورژن های جدید وی ری بود گشتم دانلود کردم نصب کردم بازم همین بود هیچ کرک درست حسابی پیدا نکردم خلاصه دست از پا درازتر باز به سراغ ورژن های قدیمی تر مثل همین 2.4 ، 2.5 رفتم.
    شاید خنده دار به نظرتون بیاد اما اگر ورژن 2.4 برای مکس 2016 بیاد یا باشه حتما حتما دانلود میکنم و اونو نصب میکنم

ممنون از توضیحتون
    منم دقیقا همین مشکلو با وی ری 3.2 دارم
    فکر میکردم مکسو فراموش کردم یا تنظیماتشو یادم رفته
    الان تازه فهمیدم چه خبره

اینم لینک وی ری 2.5 برای مکس 2015
    شاید به کارتون بیاد
    http://www.dl.imanvfx.com/2014/augus...Max%202015.rar
    ویرایش توسط msssh : 12-12-15 در ساعت 22:05

MILAD MK آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    12710
    نقل قول نوشته اصلی توسط msssh نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون
    منم دقیقا همین مشکلو با وی ری 3.2 دارم
    فکر میکردم مکسو فراموش کردم یا تنظیماتشو یادم رفته
    الان تازه فهمیدم چه خبره

اینم لینک وی ری 2.5 برای مکس 2015
    شاید به کارتون بیاد
    http://www.dl.imanvfx.com/2014/augus...Max%202015.rar
    خواهش میکنم ، وی ری 2.50.1 برای مکس 2015 رو دارم الان نصب رو سیستمم ، در هر صورت ممنون
    ????? ???????
    Albert Einstein

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین