برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 1609 , پاسخ ها : 5
موضوع: مشاوره برای مدل سازی

Question مشاوره برای مدل سازی

با سلام

دوستان من میخوام مدل سازی سه بعدی و و به صورت حرفه ای شروع کنم اما یه مسله ذهن منو درگیر کرده که از دوستان میخوام تو این زمینه منو یاری بدن

آیا برای مدل سازی سه بعدی باید لزوما به طراحی اشیا و محیط مسلط بود ؟؟؟ا به زبان ساده تر باید طراحی با مداد را بلد باشیم؟؟؟

چون واقعا این موضوع ذهنمو درگیر کرده و مانعی شده برای اینکه من به سمت مدل سازی و کار با برنامه های 3d بروم

نه احتیاجی نیست که دست به قلمت هم خوب باشه.چون کار مدل سازی سه بعدی کلا فرق داره.معمولا از بلو پرینت استفاده میکنن.مثلا میخوای ماشین طراحی کنی میری بلو پرینتش رو دانلود میکنی(بلو پرینت در اصل همون نقشه های کاغذی آبی هست که با رنگ سفید طرح رو روش میزنن ولی اینجا به عکسی که از 4 طرف شی باشه هم گفته میشه)حالا شما باید علم اینو داشته باشی که از روی این نقشه مدل رو بسازی
    ولی این که طراحی رو هم بلد باشی معلومه که کمتک میکنه.مثلا میخوای یه چیزی خودت خلق کنی که وجود خارجی نداره.خوب اینجا اگه اول بتونی رو کاغذ طرح بزنی خیلی بهتره ولی بازم میگم اینکه طراحی رو کاغذ بلد نباشی هیچ دلیلی برای اینکه مدلینگ سه بعدی نتونی بکنی نیست.برو بزن تو کارش که دنیایی داره

اگه میخوای مدلسازی رو انجام بدی مخصوصا مدل سازی یک کارکتر مثل انسان باید با آناتومی انسان آشنایی کاملو داشته باشید.مثلا توی مدل سازی edge loopباید طوری مدلسازی انجام بدی تا تمامی حالات احساسیو توی چهره انسان دربیاری پس نتیجه میگیریم توی هر گرایشی از مدلسازی باید یه پیش مقدماتی هم بلد بود!

Elka Eydipor آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4564
    با درود فراوان خدمت اساتیدی که جواب دادن شرمنده که دخالت میکنم.

ولی به نظر من مثل دو که مادر همه ورزشهاست طراحی که هم مادر همه هنرهاست

شما هر رشته هنری رو که توی دانشگاه بخواید ادامه بدید مثلا یه ترمی حداقل طراحی رو میگذرونی!

مثل تمرین میمونه طراحی یه علمه برای ارتباط بین ذهن و دست و فقط صرفا" این نیست که شما بتونی

آسون توی نرم افزار یه مدل رو طراحی کنی از دیدگاه من وقتی شما بلد باشی طراحی کنی که کار سختی هم

نیست (البته خوب به نوبه خودش همچین آسونم نیست) هر طرحی که توی ذهنت بیاد رو راحت میتونی پیاده کنی!

پس بهتره یه کاغذو قلم برداری و تمرین کنی
    ????? ?? ????? ?? ??? ???? ?? ???? ???????
    ?? ??? ????? ??????!
    ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?? ??? ?????? ?? ???

?????? ?? ??????? ??? ????? ????!????? ?? ?? ??? ??? ....
    ??? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?? ??? ??...

ممنون از همه دوستان

جناب hamidbarca دقیقا منم دنبال رسیدن به توانایی طراحی و کشیدن بلو پرینت و طرحی از 4 طرف شی هستم

چون با اطلاعاتی که درباره مدل سازی 3 بعدی بدست آوردم از این راه برای مدل سازی استفاده میشه

سوال اینجاست که از چه تکنیکی استفاده میشه که اندازه طرح 2 بعدی در 4 ویو که از شی کشیده میشه دقیق باشه

اگه با طراحی دستی باشه با مشکل مواجه نمیشه؟؟ برای طراحی خودرو امثال آن که این 4 نما با استفاده از نرم افزار تهیه میشه

اما برای طراحی این 4 نما برای شخصیت یا شی که خودمون می خوام خلق کنیم چطور این 4 نمارو دقیق بکشیم؟؟؟

استاد کلاغک فک میکنم شما در طراحی های 2بعدی مهارت دارید,به نظر شما طراحی 2بعدی رو از کجا شرو کنم ؟؟ نه بطور حرفه ای فقط تا اندازه ای که بتونم طرح تو ذهنمو به 4 نمای 2 بعدی با مقیاس دقیق تبدیل کنم و بعد به 3بعدی

Elka Eydipor آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    4564
    نقل قول نوشته اصلی توسط roox نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان

جناب hamidbarca دقیقا منم دنبال رسیدن به توانایی طراحی و کشیدن بلو پرینت و طرحی از 4 طرف شی هستم

چون با اطلاعاتی که درباره مدل سازی 3 بعدی بدست آوردم از این راه برای مدل سازی استفاده میشه

سوال اینجاست که از چه تکنیکی استفاده میشه که اندازه طرح 2 بعدی در 4 ویو که از شی کشیده میشه دقیق باشه

اگه با طراحی دستی باشه با مشکل مواجه نمیشه؟؟ برای طراحی خودرو امثال آن که این 4 نما با استفاده از نرم افزار تهیه میشه

اما برای طراحی این 4 نما برای شخصیت یا شی که خودمون می خوام خلق کنیم چطور این 4 نمارو دقیق بکشیم؟؟؟

استاد کلاغک فک میکنم شما در طراحی های 2بعدی مهارت دارید,به نظر شما طراحی 2بعدی رو از کجا شرو کنم ؟؟ نه بطور حرفه ای فقط تا اندازه ای که بتونم طرح تو ذهنمو به 4 نمای 2 بعدی با مقیاس دقیق تبدیل کنم و بعد به 3بعدی
    درود بر شما من از 13 سالگی طراحی رو (اسکیس یا همون طراحی سریع) رو شروع کردم و حدودا 27 سال میشه که طراحی میکنم

گاهی.

ولی هنوز خودمو یه آماتور میدونم چون اونجور که باید بهش نپرداختم و لی خوب میدونم که توی حتی کمپانی های بزرگ

قبل از اینکه یه طرحی رو پیاده کنند و مدل رو سه بعدی سازی کنند شخصیت یا کارکتر و یا مدل رو اول با طراحی دستی

تمام حرکتهاشو میکشن بعد مدل رو میسازن چون راحت تره سخته ولی خوب کارت رو راحت میکنه!از سردرگمی

در میایید!

ببینید طراحی رو باید از خط خطی ها شروع کنید و بعد خط های صاف و منحتی و بعد احجام و ترکیباتشون

بعد برید سراغ طبیعت و مدلهای طبیعی و اشیاء . کتابهای طراحی توی بازار هست اگه ببینید و کار کنید بهتره

و طراحی اصلش اینه که شما دیدتون رو وسیع کنید نسبت به اطراف و تمرین زیاد بکنید. که به اصطلاح میگن دست

گرمی تو طراحی بخش اول آموزش طراحی تو توی این صفحه گذاشتم ببینید بد نیست...

http://forum.video-effects.ir/thread...html#post25800

این فکر کنم شروع خوبی باشه.موفق باشید.بازم سوالی داشتید بپرسید.
    ????? ?? ????? ?? ??? ???? ?? ???? ???????
    ?? ??? ????? ??????!
    ????? ?? ?? ?? ??????? ??? ?? ??? ?????? ?? ???

?????? ?? ??????? ??? ????? ????!????? ?? ?? ??? ??? ....
    ??? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?? ??? ??...

کلمات کلیدی این موضوع