برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

مشاهده : 4918 , پاسخ ها : 29
موضوع: اساتید خواهشن کمک(در مورد دوربین)

اساتید خواهشن کمک(در مورد دوربین)

سلام دوستان خواهشن اگه کسی اطلاعاتی در مورد دوربین داره ممنون میشم کمکم کنه
    من میخوام یه دوربین بخرم برای کار کلیپ سازی ولی نمیدونم چی بخرم؟ مثلاً در مدلهای
    canon :
    60d - 700d - 650d -
    nikon:
    d3200 - d5200 -
    این مدلها فیلمبرداریشونو فول اچ دی نوشته
    سوال: فرقشون تو فیلمبرداری چیه ؟آیا از لحاظ کیفیت همشون یکی هستن؟؟؟
    سوال: کدومشونو پیشنهاد میکنین؟چه لنزی برای فیلمبرداری خوبه؟
    مرسی دوستان

سلام دوست عزیز. دوربینهایی که شما در نظر دارید از نوع دوربینهای DSLR هستن و بهترین نمونه ی اون که امتحانش رو پس داده Canon 5D Mark II و Mark III هست. البته برای کارکرد بهترشون باید از مت باکس شولدر هم استفاده کنید تا کنترل بیشتری برای دوربین روی دست و همچنین فکوس کشی داشته باشد. تو تجربه ای که تو کارکردن با 60D و 6D و 5D بدست آوردم 5D رو بیشتر قبول دارم. درضمن اگه تجربه کارکردن با دوربین های فیلمبرداری (دوربین های سینمایی که داخلشون فیلم نگاتیو استفاده می شه) رو ندارید این دوربین ها رو بهتون پیشنهاد نمی کنم. چون اتوفکوس نیستن و با نصب برنامه اتوفکوس روی دوربین هم با سرعت پائین فکوس کشی عذاب آوره. دوربین60D هم دوربین خوبیه و می شه گفت خوصوصیاتش در حد دوربین های7Dهست با این تفاوت که بدنه 7D کروم هست ولی 60D پلاستیک ضد ضربه.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

محمد جان مرسی از راهنمایی خوبت
    میخوام بدونم این مدل دوربینها که نوشته فیلمبرداری full hd همشون یه کیفیت دارن؟؟؟؟؟یعنی مدلها باهم از لحاظ فیلمبرداری فرق نمیکنن؟؟؟؟

shahin_hich آنلاین نیست.
    Active Member

شماره کاربری
    3991
    خوب در کل کنون برای فیلمبرداری بهتر جواب میده چوت تصویرش گرم هست و بیشتر بدل میشینه
    پیشنهاد من کنون 70dقیمت با لنز کیت 28-135 4800000تومانه.
    70d به دلیل اینکه سنسور کاملا جدیدی در بین DSLRهای همرده خودش داره
    قابلیت فکوس اتوماتیک در فیلمبرداری
    میکروفن های استریو
    صفحه نمایش لمسی چرخان(لرای فیلم گرفتن عالیه.چیزی ک 5D mark ii نداره)
    قابلیت اتصال وای فای که میتونی با گوشی که وای فای داره از دور تصویرشو ببینی و کنترلش کنی
    قابلیت عکاسی پیاپی تا 7 فرم در ثانیه
    70dهم برای عکاسی و هم برای فیلمبرداری مناسبه
    با سنسور جدید و امکانات دیگه ای که داره میتونه در اینده یک دوربین انقلابی بشه
    حتی بهتر از 5D mark 2

بین دوربینایی که خودت گذاشتی 700 دی بهتره

کلا برای کلیپ و فیلم از کانن استفاده میشه و برای عکس از نیکون

اما برای کار فیلمبرداری ( کلیپ سازی ) باید تجهیزات داشته باشیا
    مت باکس
    شولدر
    فیگ ریگ
    دالی
    کرین
    سافت باکس
    رفلکتور

یه فکری برای اینا هم بکن :d:d:d:d

البته گفته های جناب آقای "shahin_hich" کاملاً درسته ولی چیزهای مثل دوام سنسور و سوختن پیکسل تو 5D کمتره و همچنین قابلیتهای جانبی مثل صفحه گردان تو کار حرفه ای معنای خاصی نداره. چون باید از ابزار مناسب مثل مت باکس شولدر و یک مانیتور HD برای تصویربرداری اسفاده کرد و برای صفحه ی نمایش هم از یک Viewfinder. اگر توی گارانتی دقت کنید سوختن پیکسل در 5Dتا 3 با به صورت رایگان انجام می شه ولی در 70D مادام العمره. چون ایراد این دوربین همین هست و این رو شرکت کنون پشتیبانی می کنه. تا به اونجایی که من اطلاع دارم تجهیزاتی هایی که من ازشون تجهیزات می گیرم حتی یک بار هم 5D رو به تعمیر نفرستادن ولی دوربینهای 6D, 60D و امسال اونها حداقل یک بار به تعمیرگاه رفتن. ولی در کل خودم تجربه ی کار با 70D رو ندارم و هر چی نوشتم تجربه ی همکارانم بوده.

آره خوب. کیفیتها هم فرق می کنه. بستگی داره به سنسور دوربین مورد نظر.

دوستان به جز 5دی این مدلهایی که نوشتم کدومو پیشنهاد میکنین؟؟؟بهترین از لحاظ فیلمبرداری اونم تو روز؟؟؟

در کل نیکون رو ول کن ....
    تو اینا که برا کنون نوشتی 60d بهتره از همس

فاضل جان خودت 60دی داری؟؟؟؟ فیلمبرداریش خوبه؟؟؟ نمونه فیلمشو داری؟؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع