برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 2051 , پاسخ ها : 6
موضوع: علت حذف نشدن کی فرم ها

علت حذف نشدن کی فرم ها

سلام
    کی فرم های پروژه من در هیچ شرایطی پاک نمیشپوند علت چیست؟و چرا کارکتر تو کادر قرار نداره
    http://s8.picofile.com/file/8342382668/4.moho.html
    ویرایش توسط leilirastegar : 12-07-18 در ساعت 07:12

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    مشکل اول، حذف نشدن بعضی از کی فریم ها دلیلش اینه که property ای که میخواهید کی فریم اش را حذف کنید در فریم 0 فاقد کی فری هست (برای مثال Layer Transform برای Layer 19 کی فریم اصلی اش که موقعیت ساخت آن لایه را مشخص میکند از فریم 0 جابجا شده و در حال حاضر در فریم 144 قرار دارد)

همه خصیصه هایی که انیمیت میشوند باید یک کی فریم در فریم 0 داشته باشند، اگر آنها را توسط Motion Graph و یا در خط زمان جابجا میکنید، حتماً یک کی فریم در فریم 0 براشون بسازید، بعدش میتونید تمام کی فریم های بعد از فریم 0 را بدون مشکل پاک کنید.

دلیل این قانون هم نحوه عملکرد اکشن ها و کی فریم ها است، اولین کی فریم (در فریم 0) مشخص میکنه که کجا/به چه میزان/به چه رنگ/..... یک خصیصه ساخته شده و کی فریم های بعدی مشخص میکنند که به چه میزان/به چه نحوی/به چه رنگی/..... این خصیصه باید تغییر پیدا کنه، اگه کی فریم 0 وجود نداشته باشه، یک خصیصه هم نمیتونه خودش رو توجیه کنه.

مشکل دول رو به چشم ندیدم، تمام لایه هایی که در پروژه داشتید در طی انیمیشن اتان در کادر قرار گرفتند، فقط 2 لایه را نتونستم بررسی کنم آنهم به خاطر اینکه فایل های آنها را همراه پروژه ارسال نکرده بودید، لایه های images.jpeg و Shee-painting-10 وجود نداشتند.
    ویرایش توسط pejii : 12-07-18 در ساعت 09:58

http://s9.picofile.com/file/83449720...pan8.moho.html
    فک کنم اشتباه شد فایل هم نام قبلی رو پیکو فایل گرفته توی این فایل عکس نداره میشه لطف کنید بگید چرا تو کادر نیست و فقط هنگام روتیت دیده میشه؟
    کی فرم ها رو راهی داره حالا حذف کنم حالا که در فرم یک کی فرم نزدم

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilirastegar نمایش پست ها
    http://s9.picofile.com/file/83449720...pan8.moho.html
    فک کنم اشتباه شد فایل هم نام قبلی رو پیکو فایل گرفته توی این فایل عکس نداره میشه لطف کنید بگید چرا تو کادر نیست و فقط هنگام روتیت دیده میشه؟
    کی فرم ها رو راهی داره حالا حذف کنم حالا که در فرم یک کی فرم نزدم
    توی این فایل (chopan8) دوربین رو دست زدید، الان چوپان پشتِ دوربینه. دوربین رو توی فریم 0 ریست کنید درست میشه (یا مقدار Z مختصات دوربین را بیش از 0.3 تنظیم کنید)

نام: mohoCameraIssue.jpg نمایش: 73 اندازه: 98.9 کیلو بایت

توی فایل قبلی/مشکل کی فریم ها. بعله میتونید کی فریم های یک یا چند property رو کامل ریست کنید.
    از کنارِ خط زمان روی آیکنِ یکی از property ها یک بار کلیک کنید، همه کی فریم های آن property انتخاب میشه.
    حالا اگه delete رو بزنید، آن property ریست میشه و همه کی فریم هاش پاک میشه و اتوماتیک دفعه بعدی که براش انیمیشنی بسازید خود موهو در فریم 0 اطلاعاتِ مورد نیاز رو بازنویسی میکنه.

نام: mohoSelectAllKeys.jpg نمایش: 74 اندازه: 16.1 کیلو بایت

* اگر در هنگام انتخاب کی فریم ها به این روش یا روشی دیگر کلید Shift را فشرده نگه دارید، انتخاب های جدید به لیست انتخاب اضافه میشوند و اگر کی فریمی را انتخاب کنید که قبلاً در انتخاب بوده، از انتخاب خارج میشوند.

متاسفانه دلیت نمیشه . از قبل هم امتحان کرده بودم دلیت نمیشه . عجیبه.......کی فرم های مربوط به اکشن رو بادلیت کردن اکشن،از بین رفت ولی کی فرم هی دیگه باقی مانده البته مزاحمتی نداره چون خدا رو شکر حرکتی با اون کی فرم ها انجام نمیشه ولی معما باقی مونده که چرا پاک نمیشن
    http://s9.picofile.com/file/83451906...pan9.moho.html
    ویرایش توسط leilirastegar : 12-09-18 در ساعت 12:43

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilirastegar نمایش پست ها
    متاسفانه دلیت نمیشه . از قبل هم امتحان کرده بودم دلیت نمیشه . عجیبه.......کی فرم های مربوط به اکشن رو بادلیت کردن اکشن،از بین رفت ولی کی فرم هی دیگه باقی مانده البته مزاحمتی نداره چون خدا رو شکر حرکتی با اون کی فرم ها انجام نمیشه ولی معما باقی مونده که چرا پاک نمیشن
    http://s9.picofile.com/file/83451906...pan9.moho.html
    دقیقاً نمیدونم چه کاری کرده بودید که این کاراکتر به این وضع افتاده بود، ولی به احتمال زیاد حدث میزنم به دلیل کارهایی بوده که با Sequencer انجام داده بودید.
    سعی کنید اصلاً Sequencer رو استفاده نکنید، دردسرهاش خیلی بیشتر از امکاناتی هست که بهتون میده، به جاش تا زمانیکه به موهو تسلط بیشتری پیدا نکردید بیایید و کی فریم ها رو در خط زمان جابجا کنید.

توی این پروژه که لینک کردید چندیدن استخوان فاقد کی فریم 0 برای Bone Scale و Bone Angle بودند، به دلیل اینکه Bone Scale همه استخوان ها یکی بود، حذفشون زیاد سخت نبود و میتوانستید/میتونید برای همشون به یکباره کی فریم بسازید و به فریم 0 منتقل کنید، سپس آنها را حذف کنید.
    برای Bone Angle استخوان ها به دلیل تفاوت آنها با یکدیگر باید برای هر یک به تنهایی کی فریم بسازید، به فریم 0 منتقل کنید و در انتها همه را پاک کنید.

* از آنجاییکه فریم 0 توسط برنامه کنترل میشه و برای ساخت استفاده میشه شما باید ابتدا از طریق Sequencer انیمیشن را 1 فریم (یا چند فریم) به جلو منتقل کنید، سپس کی فریم ها را به 0+میزان فاصله انیمیشن منتقل کنید و بعد با Sequencer مجدداً انیمیشن را به محل پیش فرض اش برگردانده، کی فریم ها را حذف کنید.

یک ویدیوی کوتاه از انجام این کار.

بابت ویدیو خیلی ممنونم .اگه ویدیو نبود اصلا متوجه اشتباه نمیشدم ،الان کاملا متوجه شدم .خیلی لطف کردید