برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشاهده : 1161 , پاسخ ها : 3
موضوع: سخت ابزار جهت طراحی

محمد رضا مهرنیان آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    45340

سخت ابزار جهت طراحی

با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان عزیز
    دوستان گرامی من بسیار بسیار تازه‌کار هستم و یا بهتر بگم من هیچی بلد نیستم هیچی و تازه دیروز آموزشهای خوب استاد گرامی رو سفارش دادم ممنون میشم از تمامی شما عزیزان دل اگر بنده را در خصوص یادگیری این هنر و علم یاری کنید . بچها میخواستم بدونم برای طراحی کارکترها در هر برنامه ای فرق نداره ایلوستریتور باشه یا فتو شاپ احتیاج به ابزار خاصی برای طراحی داریم منظورم اون قلمهاست که بجای موس استفاده میشه و من اسم اونارو یادم رفته آیا به این ابزار احتیاج هست یا خیر همینطوری هم میشه ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید پاینده باشید و خدانگهدار

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    بستگی به استایلی داره که میخواهید کار کنید، برای طراحی های وکتوری و استایل فلت، پیکسل آرت و .... خیلی از کارهای دیگه، یک ماوس معمولی هم کافیه (ماوس دقیق بهتره البته).

برای نقاشی های دیجیتالی، روتوش، استایل های فانتزی، ....... و خیلی از کارهای دیگه داشتن یک قلم نوری لازمه است!

برای شروع البته هزینه نکنید، به جای قلم نوری از کاغذ و قلم استفاده کنید و طرح هاتون رو اسکن کنید، بعد دیجیتالی trace کنید و رنگ آمیزی انجام بدید بهتره (مخصوصاً با قیمت های فعلی تبلت/قلم های نوری در بازار).
    ویرایش توسط pejii : 08-13-18 در ساعت 17:13

سلام
    ببخشید
    (بعد دیجیتالی trace کنید)یعنی چی؟

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Phoenix7 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید
    (بعد دیجیتالی trace کنید)یعنی چی؟
    به پروسه کپی برداری از یک طرح با انجام طراحی مجدد روی آن، trace کردن میگن. روش دستی اش استفاده از یک ورق باریک یا کاغذ تریس هست، روش دیجیتالی اش هم میتونه به همون سادگی باشه ولی با وجود ابزارهای متفاوتی که در دست شما هست و وسعت کارهای دیجیتالی که میتونید انجام بدید، عمل تریس کردن میتونه کاملاً متفاوت باشه.

پروسه trace در نرم افزارهای زیادی به صورت اتوماتیک و با استفاده از فرمول های ریاضی متفاوتی قابل انجامه که معمولاً این پروسه برای تولید خطوط و تصویری استفاده میشه که باید قابلیت ویرایش و تغییر با ابزارهای دیجیتالی را داشته باشه.
    برای مثال: در Illustrator وقتی یک لایه تصویری را در انتخاب دارید، دکمه Image Trace و آپشن های آن مستقیماً در لیست ابزارهای کار با تصویر به شما داده میشه که با استفاده از آن میتوانید از تصویر اسکن شده و پیکسلی، یک تصویر وکتوری بسازید.

البته نحوه trace کردن دیجیتالی از یک اثر طراحی شده کاملاً بستکی به سبک و نیاز خروجی داره، برای مثال شما میتونید یک نقاشی را با استفاده از اشیاء اولیه (دایره/مکعب/....) تریس و بازسازی کنید، یا با استفاده از براش های دیجیتالی روی تصویر اسکن شده ترسیم را انجام بدید.