برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26

مشاهده : 8819 , پاسخ ها : 25
موضوع: سوال در مورد کیفیت hd

سوال در مورد کیفیت hd

سلام خدمت شما دوستان بزرگوار همچنین آقای هادی پور عزیز.
    اساتید بزرگوار من چند وقتی هست یادگیری انیمیشن رو شروع کردم و راجع به کیفیت های انیمیشن ها خیلی دچار سردرگمی هستم
    حالا سوال بنده رو توجه بفرمایید و دوستانی که وارد هستن ما تازه وارد ها رو هم راهنمایی کنن تا راه بیفتیم :
    توی انیمیشن های دو بعدی به روش کات اوت ، فرض کنید انیمیشن رو میخواهیم با کیفیت معمولی یا اچ دی یا فول اچ دی تهیه کنیم و نرم افزاری که قراره توش کاراکتر رو بسازیم فتوشاپ باشه :
    1- آیا اندازه صفحه ای که توی فتوشاپ باز میکنیم که توش کاراکتر رو بسازیم باید فرق کنه؟(یعنی اندازه سند فتوشاپ برای ساخت کاراکتری که توی یه انیمیشن با کیفیت معمولی استفاده میشه با اندازش برای ساخت و استفادش توی یه انیمیشن اچ دی یا فول اچ دی فرق باید بکنه؟)
    2- آیا براشی که توی ساخت کاراکتر توی فتوشاب ازش برای ساخت کاراکتر استفاده میشه پیکسلش برای استفاده کاراکتر در اس دی با اندازه براش برای کاراکتری که توی اچ دی استفاده میشه فرق میکنه یا نه؟
    3-به طور کلی یه توضیح اجمالی در مورد کیفیت های معمولی و اچ دی و فول اچ دی و تفاوت در المان هایی که توی ساخت ازش استفاده میشه (به عنول نمونه سوال 1 و 2)لطف بفرمایید.
    بی صبرانه منتظر جواب کارشناسی شما دوستان بزرگوار و همچنین استاد هادی پور هستم
    باتشکر از حوصله شما

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    سلام
    جواب سوال اول
    شما میخواین یک فیلم HD با سایز 1280 در 720 بسازید پس بهتره در فتوشاپ داخل یک برگه همین اندازه کاراکتر خودتون رو بسازید تا وقتی فایل PSD رو وارد Moho میبرید کیفیت کم نشه. بعد سایز فتوشاپ دیگه روی سایز برگه MOHO تاثیری نمیزاره و سایز اون رو تغییر نمیده

جواب سوال دوم : نخیر عزیز

شما هر اندازه میخواین کیفیت فیلمتون باشه کاراکتر و محیطتون رو که در فتوشاپ طراحی میکنید به همون اندازه باشه تا کیفیت کم نشه - شاید شما بخواین کاراکترتون سایزش زیاد بشه مثل یک غول داخل فیلم پس باید لایه رو بزرگ کنید و اگه لایه کوچیک طراحی شده باشه و شما بزرگش کنید کیفیتش کم میشه
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

سلام مجدد خدمت شما استاد هادی پور تشکر از پاسختون
    1-اگه اندازه سند با اندازه خود انیمیشن برابرباشه اونوقت توی زوم در حین انیمیشن تا حد زوم زیاد روی صورت ،کیفیت کاراکتر حفظ میشه؟(فرض برای یه کار حرفه ای و دقیقه)
    2-با این حساب ساختمان های چند طبقه دوبعدی ای که بخوایم توی یه انیمیشن hd استفاده کنیم که اندازش مثلا پنج شش برابر یه آدمه باید توی یه سند به چه اندازه ای باشه؟اگه اندازش بزرگ باشه توی استفاده از براش محدود نمیشیم؟(چون فکر کنم اگه سند هر چه بزرگتر باشه براشی که توش استفاده میکنیم بزرگتر باشه . برای این مشکل چه راه حلی هست؟)
    3-استاد توی طراحی کاراکتر توی فتوشاپ و استفاده از براش : براش هایی که مثلا تا پیکسل 500 داره ، آیا توی استفاده از این براش نباید پیکسل رو از این بشتر کرد؟اگه بکنیم کیفیت پایین میاد؟ کوچکتر بکنیم که توی پایین اومدن کیفیت براش تاثیر نداره؟
    4- براش هایی که استفاده میکنم با اینکه اندازه پیکسلش زیاده (2500) ولی باز هم اون کیفیت که میخوام نمیشه منظورم اینه که وقتی که کاراکتر میکشم توی فتوشاپ (با همون اندازه سند اچ دی در موهو) باز هم کیفیتی که میخوام نیست و حس میکنم توی کار استفاده کنم کیفیت اچ دی نمیده . استاد و دوستان گرامی فکر میکنید دلیلش چیه؟
    باتشکر از وقت گذاشتن همه دوستان به خصوص هادی پور عزیز

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    تا وقتی که کل کار بر پایه pixel اجرا بشه، مشکلات زیادی با تغییر ابعاد خواهید داشت.
    هر چیزی به همان شکل و اندازه ای که برای استفاده لازم هست باید طراحی و اجرا بشه.

حالا اگر در یک صحنه به close up صورت کاراکتر نیاز بود، صورت کاراکتر را باید به صورت close up طراحی کنید، اگر در صحنه دیگری کاراکتر به ابعاد بزرگ نیاز بود (نصف صحنه) باید در همان ابعاد طراحی بشه.....

اگر بزرگتر طراحی کنید، در هنگام کوچک تر شدن، براش های شما تغییر فرم میدهند و دیگه کل detail خودشان را نخواهند داشت، اگر هم کوچک طراحی کنید و در هنگام استفاده بزرگنمایی بشند (zoom بشند) که کیفیت پایین میاد.

این یکی از مشکلات اجرای کار بر پایه pixel هست و تا زمانیکه بخواهید از براش های پیکسلی و بافت های پیکسلی استفاده کنید، راه چاره ای هم به جز طراحی بر پایه استوری بورد نداره، یعنی هر جایی که به سایز متفاوتی از کاراکتر/ساختمان/اشیاء دیگر در انیمیشن باشه، باید طراحی مجدد و در همان ابعاد انجام بشه و در هر مورد هم ابعاد براش طبیعتاً باید با سایز شیء همخوانی داشته باشه.

* راه حل هایی که طراحان و انیماتورها برای پایین آوردن این مشکلات استفاده میکنند:
    1- کاراکتر/شیء را به قدری ساده کنید که تغییر سایز آن (از بزرگ به کوچک) تفاوت چندانی در ظاهر طراحی نشان ندهد.
    2- تا حد امکان از texture های پیچیده استفاده نکنید.
    3- کاراکتر/اشیاء را در ضریبی (تا 10 برابر) بزرگتر طراحی کنید که برای کلیه مصارف قابل ریسایز و استفاده باشند و فقط نیاز به یک بار طراحی داشته باشند.
    4- براش زنی و texture ها را پس از طراحی اولیه و در هنگام ریگ بندی/بازسازی کاراکتر در محیط انیمیشن سازی و توسط خود براش ها و تکستچرهای نرم افزار انیمیشن سازی اجرا کنید تا ساپورت بهتر/انعطاف پذیری بالاتری با نرم افزار انیمیشن سازی داشته باشند.

تشکر از شما pejii عزیز از وقتی که گذاشتید.
    استاتید لطف کنید سوال 3 و 4 پست قبلیم رو هم پاسخ بدید.
    pejii عزیز در مورد پاسخی که دادید بند و سه و چهار پاسختون رو میشه بیشتر توضیح بدید؟

از دوستان و اساتید گرامی و همچنین جناب هادی پور عزیز خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارید ما رو هم بهره مندکنید تشکر

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1990 نمایش پست ها
    تشکر از شما pejii عزیز از وقتی که گذاشتید.
    استاتید لطف کنید سوال 3 و 4 پست قبلیم رو هم پاسخ بدید.
    pejii عزیز در مورد پاسخی که دادید بند و سه و چهار پاسختون رو میشه بیشتر توضیح بدید؟
    بند 3 که واضحه، مثلاً اگه ابعاد کاراکتر شما برای قرار گرفتن در یک فریم HD حدوداً 300 پیکسل در 720 پیکسل هست و قراره که روی صورت این کاراکتر زوم بشه، این کاراکتر را در ابعاد 3000 در 7200 طراحی کنید، حالا اگه در صحنه ای نیاز باشه که روی بخشی از کاراکتر زوم بشه کیفیت کافی رو برای زوم خواهید داشت، در هنگامی هم که به صورت کوچکتر استفاده بشه فقط پیکسل های اضافه در هنگام کوچک سازی حذف میشه و افت کیفیت ندارید.

فقط در مواردی که نیاز به چنین استفاده ای دارند این کار رو انجام بدید تا پروژه دچار کندی در هنگام ساخت انیمیشن نشه.

بند 4 منظورم این بود که کاراکتر رو که طراحی کردید، حالا افزودن detail و texture رو برید و داخل موهو و توسط ابزارهای داخلی آن انجام بدید، اینجوری مشکل عدم همخوانی و یا تفاوت بین آنچه که میکشید با آنچه که در کار میبینید رو ندارید.

* یه تصویر از تفاوت کیفیت و مشکلی که دارید از فتوشاپ و موهو قرار بدید دقیق تر مشخص بشه که مشکل شما چیه. چیزی که در فتوشاپ طراحی شده را اگه به صورت فایل پیکسلی به موهو ببرید نباید هیچ تفاوت کیفیتی دیده بشه. اطمینان دارید که افکت خاصی روی لایه های شما نیست؟ حتماً افکت ها را قبل از بردن فایل به موهو تبدیل به پیکسل رندر شده کنید.

سلام و عرض تشکر خدمت شما pejii
    مطلب * رو امتحان میکنم مشکلی بود از شما میپرسم.
    بابت راهنماییتون متشکرم
    دوست عزیز توی زوم کردن ها حتی توی انیمیشن های حرفه ای همچون شکرستان هم حتی دقت نکردن (حالا دقت نکردن یا چیز دیگه ای هست من نمیدونم) وقتی روی کاراکتری زوم میشه کیفیت کاراکتر حفظه ولی پس زمینه به شدت افت کیفیت داره و همه براش ها چون زوم شده مات شده میشه یه توضیحی بدی چرا اینا دقت نکردن و اینکه راه حل چیه ( خیلی راه حل برام مهمه).
    یا توی کاراکتر (البته کلمه کاراکتر درست نیست) کشتی وقتی روی عرشه (البته یا ارشه) زوم میشه و کاراکتر ها رو نشون میده به شکل عجیبی کیفیت کشتی افت میکنه.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1990 نمایش پست ها
    دوست عزیز توی زوم کردن ها حتی توی انیمیشن های حرفه ای همچون شکرستان هم حتی دقت نکردن (حالا دقت نکردن یا چیز دیگه ای هست من نمیدونم) وقتی روی کاراکتری زوم میشه کیفیت کاراکتر حفظه ولی پس زمینه به شدت افت کیفیت داره و همه براش ها چون زوم شده مات شده میشه یه توضیحی بدی چرا اینا دقت نکردن و اینکه راه حل چیه ( خیلی راه حل برام مهمه).
    یا توی کاراکتر (البته کلمه کاراکتر درست نیست) کشتی وقتی روی عرشه (البته یا ارشه) زوم میشه و کاراکتر ها رو نشون میده به شکل عجیبی کیفیت کشتی افت میکنه.
    من تصورم از کاری که شما میخواستید انجام بدید چیز دیگه ای بود، یه چیزی تو این مایه ها:

http://s8.picofile.com/file/83116277...tacea.MP4.html

در مورد دلیل افت کیفیت بعضی از asset ها توی شکرستان دقیق نمیتونم توصیف کنم، ولی از اونجایی که اجرای اینگونه کارها (سریالی) معمولاً دارای زمان اجرای محدودی هستند، تصور من اینه که احتمالاً هنگام سناریو نویسی و یا استوری بورد اولیه اون صحنه قرار نبوده زوم بشه و پشت صحنه رو برای تسریع در اجرا در همون ابعاد مورد درخواست تولید کردند، بعداً نظر کارگردان عوض شده و برای روشن تر کردن یه موضوعی و یا جلب نظر مخاطب اومده و زوم رو به صحنه اضافه کرده ولی دیگه زمان بازسازی پشت صحنه رو نداشتند و همونجوری رندرش کردند که به پخش برسه.

اگه شما زمان اجرا و توان تولید asset ها رو با کیفیت بالاتر دارید، دریغ نکنید.

تشکر که هر دفعه لطف میکنید و تجربتون رو در اختیار ما میذارید
    1- منظورتون رو از انیمیشن متوجه نشدم (البته ببخشید).
    2- یه جایی گفتید [حالا اگر در یک صحنه به close up صورت کاراکتر نیاز بود، صورت کاراکتر را باید به صورت close up طراحی کنید، اگر در صحنه دیگری کاراکتر به ابعاد بزرگ نیاز بود (نصف صحنه) باید در همان ابعاد طراحی بشه.....] و همینطور پست قبلیتون ، اگه براتون امکان داره میشه یه نمونه کار از یه شخصیت در حالت زوم و در حالت عادی برام بذارید تا اندازه ها رو مقایسه کنم و فرمایشات شما رو به طور عینی ببینم (همینکار رو اگه در مورد یه شئی بزرگ مثل ساختمان برام انجام بدید واقعا ازتون ممنون میشم ، اگه امکانش هست این نمونه ها رو بذارید عالی میشه)
    »» در ضمن شما جواب این پست رو لطف کنید بعد من راجع به انیمیشنی که آپلود کردید هم سوال دارم
    تشکر ازشما دوست عزیز

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع