برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

مشاهده : 4534 , پاسخ ها : 12
موضوع: کدوم دوربین بهتره

کدوم دوربین بهتره

سلام
    خسته نباشید
    کدوم دوربین بهتره؟

soni sybershat HX100
    https://www.digikala.com/Product/DKP...#!/tab-review/

یا

1200D
    https://www.digikala.com/Product/DKP.../keyword-1200d

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    برای چه مصرفی میخواهید؟

اگه برای ویدیو میخواهید، اون مدل سونی که لینک کردید خیلی بهتر از اون مدل کانن هست که دارید برای مقایسه میگزارید.

اگه برای عکس میخواهید، اصلاً سمتِ اون سونی نرید، شما حتماً و حتماً به امکان عکس برداری raw که در کانن وجود داره نیاز خواهید داشت.

اگه نوع استفاده رو مشخص کنید بهتر میشه گفت کدوم رو انتخاب کنید. ولی اگه مصرف عمده شما بین یکی از دو مورد بالا (ویدیو/عکس) باشه، سونی رو برای ویدیو، کانن رو برای عکس انتخاب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejii نمایش پست ها
    برای چه مصرفی میخواهید؟

اگه برای ویدیو میخواهید، اون مدل سونی که لینک کردید خیلی بهتر از اون مدل کانن هست که دارید برای مقایسه میگزارید.

اگه برای عکس میخواهید، اصلاً سمتِ اون سونی نرید، شما حتماً و حتماً به امکان عکس برداری raw که در کانن وجود داره نیاز خواهید داشت.

اگه نوع استفاده رو مشخص کنید بهتر میشه گفت کدوم رو انتخاب کنید. ولی اگه مصرف عمده شما بین یکی از دو مورد بالا (ویدیو/عکس) باشه، سونی رو برای ویدیو، کانن رو برای عکس انتخاب کنید.
    برای فیلم
    بین Sony NX70 و Cannon 5d mark iii چی

mohsen_dalir آنلاین نیست.
    Moderator

شماره کاربری
    1365
    نقل قول نوشته اصلی توسط SINA-H نمایش پست ها
    برای فیلم
    با اینکه cannon بیشتر برای کارهای عکاسی استفاده میشه ولی Cannon 5d دوربین های خیلی خوبی هستن که هم برای فیلم و هم عکس استفاده میشه

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط SINA-H نمایش پست ها
    برای فیلم
    دارید اشتباه مقایسه میکنید، 5D برای عکاسی بهینه شده. درسته که امکانات فیلم برداری هم درش جای داده شده ولی اکثر امکاناتِ اون و هزینه ای که شما دارید پرداخت میکنید برای امکاناتِ عکس برداری است.

ولی بازهم، Sony NX70 یکی از کاستی هایی که داره نسبت به همون 5D Mark III فیکس بودن یک لنز واید هست و سنسور کوچک که باعث میشه شما پشت صحنه مات و ویدیوی سینمایی رو نتونید به سادگی باهاش ضبط کنید.

اما وقتی به امکاناتی نظیر فوکوس خودکار در حین فیلم برداری و راحتی کار کردن میرسیم، سونی NX70 در شرایط بسیاری نظیر فیلم برداری مجالس/عروسی از 5D Mark III بهتر عمل میکنه.

بهتون پیشنهاد میکنم اگه از امکاناتِ عکاسی 5D Mark III استفاده نمیکنید، سونی را تهیه کنید.
    ولی بازهم بیشتر تحقیق کنید، نمونه ویدیوهای تولید شده رو مقایسه کنید.
    امکاناتِ دوربین ها رو مقایسه کنید.

و در مورد نوع فیلم برداریتون هم بیشتر توضیح بدید، برای چه کاری میخواهید دوربین تهیه کنید؟
    برای همه کارها نمیتونید صرفاً یک دوربین رو مورد استفاده قرار بدید. اول مشخص کنید که استفاده شما چیه.
    اگه رنجِ متفاوت استایل و کاربردهای بیشتری از دوربین میخواهید باید دوربینی تهیه کنید که لنز قابل تعویض داشته باشه.
    اگه صحنه های سریع و اکشن فیلم برداری میکنید به دوربینی نیاز خواهید داشت که شاتر فیزیکی در حالت فیلم برداری داشته باشه.
    اگه صحنه های کم نور و یا با نورپردازی محیطی فیلم برداری میکنید نیاز به دوربینی با سنسور بزرگ و لنز سریع خواهید داشت.
    اگه استایل سینمایی مد نظرتون باشه نیاز به دوربینی با رنجِ دینامیک بالا و فرمت ذخیره سازی غیر فشرده و یا با فشردگی کم رو نیاز دارید.
    .......

آپشن ها و شرایط به قدری متفاوت و زیاد هستند که واقعاً نمیشه یک دوربین دقیق رو انتخاب کرد تا اینکه دقیقاً یک نوع مصرف خاص رو مشخص کنید.
    بیشتر از یک نوع مصرف دارید؟ پیشنهاد میکنم اصلاً دوربین خریداری نکنید و به سمت اجاره دوربین برید.

ببینید من اون مدل سونی که گفتم میخوام بفروشم و یک 1200d یا 1100d بخرم به نظر شما این کار رو بکنم؟
    برای عکاسی هم نیاز دارم و از عکاسی با سونی راضی نیستم.
    اگه بخوام 1100d بخرم چی؟ بازم برای عکاسی بهتره؟ آخه 12مگاپیکسله
    نیکون چطوره؟ تو عکس خوبه یا فیلم؟ مثلا d5100 خوبه؟
    ویرایش توسط mt14 : 11-21-16 در ساعت 19:51

دارید اشتباه مقایسه میکنید، 5D برای عکاسی بهینه شده. درسته که امکانات فیلم برداری هم درش جای داده شده ولی اکثر امکاناتِ اون و هزینه ای که شما دارید پرداخت میکنید برای امکاناتِ عکس برداری است.

ولی بازهم، Sony NX70 یکی از کاستی هایی که داره نسبت به همون 5D Mark III فیکس بودن یک لنز واید هست و سنسور کوچک که باعث میشه شما پشت صحنه مات و ویدیوی سینمایی رو نتونید به سادگی باهاش ضبط کنید.

اما وقتی به امکاناتی نظیر فوکوس خودکار در حین فیلم برداری و راحتی کار کردن میرسیم، سونی NX70 در شرایط بسیاری نظیر فیلم برداری مجالس/عروسی از 5D Mark III بهتر عمل میکنه.

بهتون پیشنهاد میکنم اگه از امکاناتِ عکاسی 5D Mark III استفاده نمیکنید، سونی را تهیه کنید.
    ولی بازهم بیشتر تحقیق کنید، نمونه ویدیوهای تولید شده رو مقایسه کنید.
    امکاناتِ دوربین ها رو مقایسه کنید.

و در مورد نوع فیلم برداریتون هم بیشتر توضیح بدید، برای چه کاری میخواهید دوربین تهیه کنید؟
    برای همه کارها نمیتونید صرفاً یک دوربین رو مورد استفاده قرار بدید. اول مشخص کنید که استفاده شما چیه.
    اگه رنجِ متفاوت استایل و کاربردهای بیشتری از دوربین میخواهید باید دوربینی تهیه کنید که لنز قابل تعویض داشته باشه.
    اگه صحنه های سریع و اکشن فیلم برداری میکنید به دوربینی نیاز خواهید داشت که شاتر فیزیکی در حالت فیلم برداری داشته باشه.
    اگه صحنه های کم نور و یا با نورپردازی محیطی فیلم برداری میکنید نیاز به دوربینی با سنسور بزرگ و لنز سریع خواهید داشت.
    اگه استایل سینمایی مد نظرتون باشه نیاز به دوربینی با رنجِ دینامیک بالا و فرمت ذخیره سازی غیر فشرده و یا با فشردگی کم رو نیاز دارید.
    .......

آپشن ها و شرایط به قدری متفاوت و زیاد هستند که واقعاً نمیشه یک دوربین دقیق رو انتخاب کرد تا اینکه دقیقاً یک نوع مصرف خاص رو مشخص کنید.
    بیشتر از یک نوع مصرف دارید؟ پیشنهاد میکنم اصلاً دوربین خریداری نکنید و به سمت اجاره دوربین برید.
    والا واقعیتش من تا حالا سه چهار تا مستند ساختم و روندم از مستند به طرف مستندفیلم بوده
    مستندام در مورد دفاع مقدس بوده و یه صحنه هایی رو بازسازی کردم
    چندتا فیلم کوتاه هم ساختم و تو اینا از دوربینهای زیر استفاده کردم:
    Sony NX 3
    Sony NX70
    Cannon 1200D
    Cannon 70D
    Cannon 5D Mark III

از ان ایکس هفتاد بالاترین رضایت رو داشتم بین اینها ولی فوکوسش زیاد جالب نبود
    تو این مستند آخری بدبختی که کشیدم این بود که هرجا رفتم ان ایکس هفتاد برای کرایه گیر نیاوردم و مجبور شدم ان ایکس تری اجاره بگیرم که روزی صد وده به علاوه هاش اف هزینه خیلی بالایی رو ازم گرفت البته خوشبختانه تهیه کننده و حامی مالی داشتم ولی خب تو کار بعدی که به مراتب بزرگتره حامی مالی ندارم
    هرجا از هرکی پرسیدم بین ان ایکس هفتاد و کنون فایو دی ؛ دومی رو پیشنهاد دادن از لحاظ رزولیشن و غیره
    یه سایتی بود برای فروش دوربین ؛ زنگ زدم پشتیبانیش یه صحبتهایی کردم رو کنون فایو دی خیلی بیشتر توصیه کرد تا ان ایکس هفتاد
    ولی از طرفی همه سایتها این نکته رو بولد کردن که : «این دوربین عکاسی هست پس انتظار زیادی از فیلمش نداشته باشید»
    اتفاقا اینو بهش گفتم و جوابمو اینطوری داد که شهرزاد و رسوایی و اخراجی های 2 رو با این دوربین ساختن
    اصلا گیج شدم

استفاده ام تقریبا میشه گفت سینماییه
    صحنه های اکشن بعید میدونم باشه ؛ بیشتر صحنه های حساس رو مایلم بصورت اسلوموشن کار کنم ولی خب امکان داره صحنه های اکشن هم باشه
    فضای نور پردازیم زیاد خوب نیست چون از نور طبیعی تو کوه و بیابون و کوچه و اینجور جاها استفاده میکنم
    با این دوربین به هیچ وجه فیلمبرداری مجالس عروسی و چیزی شبیه اون نخواهد شد

مهمترین چیزی که برام مهمه اینه که تصویرم با جزئیات کافی باشه تا بقیه چیزا رو خودم تو تدوین درست کنم ؛ مهمترین نارضایتی که از ان ایکس تری داشتم همین بود که تصویر خیلی بی کیفیت و با جزئیات خیلی پایین و رنگ پردازی افتضاح بود بطوریکه تو اصلاح رنگ خیلی به مشکل برخوردم
    فایو دی هم با لنز 15-24 تقریبا همین مشکلو داشتم ولی لنز 125 نسبتا خوب بود
    فوکوس مهمه برام
    ویرایش توسط SINA-H : 11-21-16 در ساعت 21:58

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط mt14 نمایش پست ها
    ببینید من اون مدل سونی که گفتم میخوام بفروشم و یک 1200d یا 1100d بخرم به نظر شما این کار رو بکنم؟
    برای عکاسی هم نیاز دارم و از عکاسی با سونی راضی نیستم.
    اگه بخوام 1100d بخرم چی؟ بازم برای عکاسی بهتره؟ آخه 12مگاپیکسله
    نیکون چطوره؟ تو عکس خوبه یا فیلم؟ مثلا d5100 خوبه؟
    بین 1200d و d5100 من من Nikon D5100 رو پیشنهاد میکنم به دلیل نویز کمتر در iso بالا و سنسور بزرگتر، ولی یه مساله مهمی رو توجه داشته باشید، این آخرین دوربین شما نخواهد بود و تا زمان تغییر بدنه ممکنه چندین لنز جدید خریداری کنید. با هر برندی که پیش برید، مشکل همخوانی لنزش رو با برند دیگه خواهید داشت.

اگه دوستان و آشنایانی دارید که دوربین های DSLR استفاده میکنند، پیشنهاد میکنم برندی رو خریداری کنید که امکان قرض کردن لنز برای آزمایش و استفاده از دوستان و نزدیکان داشته باشید.

pejii آنلاین نیست.
    Accountable and help

شماره کاربری
    26845
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina-h نمایش پست ها
    والا واقعیتش من تا حالا سه چهار تا مستند ساختم و روندم از مستند به طرف مستندفیلم بوده
    مستندام در مورد دفاع مقدس بوده و یه صحنه هایی رو بازسازی کردم
    چندتا فیلم کوتاه هم ساختم و تو اینا از دوربینهای زیر استفاده کردم:
    Sony nx 3
    sony nx70
    cannon 1200d
    cannon 70d
    cannon 5d mark iii

از ان ایکس هفتاد بالاترین رضایت رو داشتم بین اینها ولی فوکوسش زیاد جالب نبود.

خوب شما که تجربه کردید کار کردن با این دوربین ها رو باید حدوداً دستتون اومده باشه کدوم و در چه مواردی بهتر عمل میکنند.
    اگه تو فوکوس دستی راه افتادید و میتونید خوب فوکوس رو ببندید و تغییر بدید، میتونید روی کانن هم حساب باز کنید.
    نمیدونم چرا با nx70 مشکل فوکوس داشتید، البته من هم به شخصه لنز های زیادی رو استفاده نکردم که بتونم بگم اصلاً نیست لنزی که فوکوس بهتری بشه باهاش بست ولی با سونی هم مشکل نداشتم (فقط یه پروژه باهاش کار کردم و بهترین تجربه ام بود نسبت به همه DSLR هایی که استفاده کردم).

یه سایتی بود برای فروش دوربین ؛ زنگ زدم پشتیبانیش یه صحبتهایی کردم رو کنون فایو دی خیلی بیشتر توصیه کرد تا ان ایکس هفتاد
    ولی از طرفی همه سایتها این نکته رو بولد کردن که : «این دوربین عکاسی هست پس انتظار زیادی از فیلمش نداشته باشید»
    اتفاقا اینو بهش گفتم و جوابمو اینطوری داد که شهرزاد و رسوایی و اخراجی های 2 رو با این دوربین ساختن
    اصلا گیج شدم
    فیلم های زیادی با دوربین های خیلی زیادی تولید شدند، بحث ما این نیست که نمیشه ساخت، بحث اینه که امکاناتِ ویدیویی sony NX70 خیلی بیشتر از Canon 5D Mark III هستند و در نهایت سر ضبط همین امکانات میتونند زمان زیادی رو از صرف کردن و انتظار در لوکیشن بکاهند.

استفاده ام تقریبا میشه گفت سینماییه
    صحنه های اکشن بعید میدونم باشه ؛ بیشتر صحنه های حساس رو مایلم بصورت اسلوموشن کار کنم ولی خب امکان داره صحنه های اکشن هم باشه
    فضای نور پردازیم زیاد خوب نیست چون از نور طبیعی تو کوه و بیابون و کوچه و اینجور جاها استفاده میکنم
    با این دوربین به هیچ وجه فیلمبرداری مجالس عروسی و چیزی شبیه اون نخواهد شد

مهمترین چیزی که برام مهمه اینه که تصویرم با جزئیات کافی باشه تا بقیه چیزا رو خودم تو تدوین درست کنم ؛ مهمترین نارضایتی که از ان ایکس تری داشتم همین بود که تصویر خیلی بی کیفیت و با جزئیات خیلی پایین و رنگ پردازی افتضاح بود بطوریکه تو اصلاح رنگ خیلی به مشکل برخوردم
    فایو دی هم با لنز 15-24 تقریبا همین مشکلو داشتم ولی لنز 125 نسبتا خوب بود
    فوکوس مهمه برام
    توی اسلوموشن که sony nx70 تا 60 فریم 1080p تحویل میده، ولی تا اونجا که من اطلاع دارم canon 5d mark iii (بدون هک کردنش با magiclantern) بالای 30 فریم رو بهتون نمیده.

اگه نورپردازی استودیویی ندارید، خوب canon 5d mark iii بهتره، توی ایزوی بالاتری میتونه تصویر کم نویزتری رو بهتون بده ولی تفاوت چندانی با سونی داره یا نه رو باید مقایسه کرد کنار همدیگه. با سونی توی نورپردازی محیطی اگه از زوم اپتیکالش استفاده نکنید، بازهم تصویر نسبتاً خوبی میده.

و اینکه با فوکوس سونی مشکل داشتید، امکان این بوده که مشکل از استهلاک دوربین استفاده شده بوده باشه؟ از اونجا که فوکوس براتون مهمه حتماً بیشتر روی این مساله تحقیق کنید قبل از خرید.

خوب شما که تجربه کردید کار کردن با این دوربین ها رو باید حدوداً دستتون اومده باشه کدوم و در چه مواردی بهتر عمل میکنند.
    اگه تو فوکوس دستی راه افتادید و میتونید خوب فوکوس رو ببندید و تغییر بدید، میتونید روی کانن هم حساب باز کنید.
    نمیدونم چرا با nx70 مشکل فوکوس داشتید، البته من هم به شخصه لنز های زیادی رو استفاده نکردم که بتونم بگم اصلاً نیست لنزی که فوکوس بهتری بشه باهاش بست ولی با سونی هم مشکل نداشتم (فقط یه پروژه باهاش کار کردم و بهترین تجربه ام بود نسبت به همه DSLR هایی که استفاده کردم).

فیلم های زیادی با دوربین های خیلی زیادی تولید شدند، بحث ما این نیست که نمیشه ساخت، بحث اینه که امکاناتِ ویدیویی sony NX70 خیلی بیشتر از Canon 5D Mark III هستند و در نهایت سر ضبط همین امکانات میتونند زمان زیادی رو از صرف کردن و انتظار در لوکیشن بکاهند.

توی اسلوموشن که sony nx70 تا 60 فریم 1080p تحویل میده، ولی تا اونجا که من اطلاع دارم canon 5d mark iii (بدون هک کردنش با magiclantern) بالای 30 فریم رو بهتون نمیده.

اگه نورپردازی استودیویی ندارید، خوب canon 5d mark iii بهتره، توی ایزوی بالاتری میتونه تصویر کم نویزتری رو بهتون بده ولی تفاوت چندانی با سونی داره یا نه رو باید مقایسه کرد کنار همدیگه. با سونی توی نورپردازی محیطی اگه از زوم اپتیکالش استفاده نکنید، بازهم تصویر نسبتاً خوبی میده.

و اینکه با فوکوس سونی مشکل داشتید، امکان این بوده که مشکل از استهلاک دوربین استفاده شده بوده باشه؟ از اونجا که فوکوس براتون مهمه حتماً بیشتر روی این مساله تحقیق کنید قبل از خرید.
    فوکوس که فقظ دستی ...
    اون دقت و کیفیتی که فوکوس دستی داره فوکوس اتوماتیک اصلا قابل مقایسه نیست باهاش
    اصلا از فوکوس اتوماتیک استفاده نمیکنم

از کی بپرسم از کجا تحقیق کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع