برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

بررسی قانون فیزیکی Inverse Square در عکاسی و فیلمبرداری

اگر بخوایم به زبون ساده بیان کنیم، قانون Inverse Square بیانگر این امره:

"اثرات تابش یک جسم بر اجسام دیگر مبنی بر گرما و نور مساویست با عکس فاصله ی آن جسم از منبع، به توان دو." علت این امر اینه که انرژی به توان دو پخش میشه، پس شدتش میشه برعکس اون:

امیدوارم گیج نشده باشید. خیلی ساده ست. فرض کنید یک لامپ در فاصله ی دو متری من قرار داره. فرض کنیم این لامپ 12 واحد انرژی از خودش تشعشع میکنه. بر اساس این قانون تابش نور روی من یک چهارم، یک 3 هست.

وقتی تابش ما فوتونی، یعنی نوری هست به این امر falloff نور میگن.

فکر میکنم متوجه شده باشید که با دونستن این قانون ساده چقدر دیدتون نسبت به نورپردازی تغییر کرده --- مخصوصا اگر فیلمبردار باشید.

درین تاپیک با کمک دوستان میخوایم بررسی کنیم که چطور نورهامون رو، از فلش گرفته، تا تنگستن، تا کینو حتی (اگر اونقدر خوششانس باشیم که با این نورها کار کنیم) طوری نسبت به رفلکتورهای طبیعی (مثل سقف) و مصنوعی (مثل آکاستیف) تنظیم کنیم تا یک تصویر خوب در بیاد.

اگر سوالی دارید بپرسید. سوال من: چطوری یک صفحه ی سبز رو با دو تا نور تنگستن 800 وات در یک محیط 3 در 4 نورپردازی کنیم؟

عالیه...ممنون واقعا...من که لذت بردم...

توضیحات تکمیلی (شاید ربطی به موضوع تاپیک نداشته باشه)

همانطور که میدانید میزان مصرف انرژی تجهیزات را با واحد وات ساعت یا کیلو وات ساعت که 1000 برابر وات ساعت است می سنجند بنابراین یک لامپ 100 وات در یک ساعت 100 وات ساعت انرژی مصرف میکند و در 24 ساعت 4/2 کیلو وات ساعت مصرف برق دارد. در مورد هیتر 2000 وات در یک ساعت 2 کیلو وات ساعت مصرف برق دارد.
    ویرایش توسط BigJake : 11-06-15 در ساعت 19:58

نقل قول نوشته اصلی توسط BigJake نمایش پست ها
    عالیه...ممنون واقعا...من که لذت بردم...

توضیحات تکمیلی (شاید ربطی به موضوع تاپیک نداشته باشه)

همانطور که میدانید میزان مصرف انرژی تجهیزات را با واحد وات ساعت یا کیلو وات ساعت که 1000 برابر وات ساعت است می سنجند بنابراین یک لامپ 100 وات در یک ساعت 100 وات ساعت انرژی مصرف میکند و در 24 ساعت 4/2 کیلو وات ساعت مصرف برق دارد. در مورد هیتر 2000 وات در یک ساعت 2 کیلو وات ساعت مصرف برق دارد.
    دقیقا. من دو تا نور تنگستن 800 وات دارم. علت اینکه نور 800 وات خریدم این بود که میشه مستقیم به برق شهری وصلشون کرد و با یک فیلتر آبی، زردیشون رو خنثی کرد.

نور من Open-Faced هست یعنی فرزنل نداره. نورهای 1000 به بالا دیگه صورت باز نیستن و فرزنل دارن. نورهای Open-Faced خیلی ارزون هستن --- من دو تا نور با پایه رو خریدم 350 تومن.

از وسایل دیگه ای که دارم یک استیبلایزر هست که 280 خریدم اما به سختی بالانس میشه. از خریدم به شدت ناراضیم. ایشالا یک روز بتونم با دوربینهای بهتر و تجهیزات بهتر کار کنم.

fench آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20737
    منظرتون از دوازده واحد انرژی چیه یعنی چه پارامتری رو برای قدرت تشعشع در نظر گرفتید؟؟
    ????? ????? ????? ? ????? ? ???? ? ???? ??????? ????
    ????? ???? ???? ???? ??? ???? ??? ????? 09196916427

نقل قول نوشته اصلی توسط fench نمایش پست ها
    منظرتون از دوازده واحد انرژی چیه یعنی چه پارامتری رو برای قدرت تشعشع در نظر گرفتید؟؟
    اسم برآیند فتومتریک هست. یکی از واحداش ژوله.
    ویرایش توسط Chubak : 01-12-16 در ساعت 06:44

fench آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20737
    چه طوری میفهمیم که برآیند فوتومتریک یک رد لایتی که روش فقط نوشته 800وات چیه
    ????? ????? ????? ? ????? ? ???? ? ???? ??????? ????
    ????? ???? ???? ???? ??? ???? ??? ????? 09196916427

کلمات کلیدی این موضوع