برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

مشاهده : 1583 , پاسخ ها : 2
موضوع: معرفی نرم افزار stingray

Agent 47 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20445

معرفی نرم افزار stingray

به نام خدا
    سلام خدمت تمام دوستان و اساتید سایت video effects

چند ماه پیش یکی از دوستان راجب به نرم افزار stingray یه مطلبی نوشت که من امروز قراره کاملش کنم و یه سری توضیحاتی راجب به طوفان جدید کمپانی autodesk قرار بدم.

تاریخچه Stingray

خرداد سال پیش کمپانی بزرگ Autodesk با خرید عجیبش همه رو متعجب کرد.شرکت Autodesk گیم انجین گمنامی به نام Bitsquid رو خریداری کرد تا بتونه خودش رو تو زمینه ی بازی سازی هم به خوبی نشون بده.زمانی که Autodesk بیتسگوید رو خرید قرار بود به عنوان 3D Visualization ازش استفاده بشه نه یک انجین بازی سازی.
    بالاخره بعد از چند ماه توی رویداد Game Developers Conference 2015 توی اسفند ماه Autodesk به همه اعلام کرد که قراره انجین بازی سازی جدیدش رو که به عنوان Stingray هستش رو وارد بازار کنه و ترس شدیدی رو توی دل unity و cry و unreal ایجاد کرد.
    نهایتا در 19 آگوست کمپانی Autodesk رسما Stingray رو منتشر کرد و نشون داد که انجین های موجود باید منتظر یک رقیب جدی و سرسخت باشن. رقیبی که پشتیبان قدرتمندی مثل Autodesk رو داره و این قطعا کار رو برای بقیه کمی سخت و دشوار میکنه.

گرافیکstingray
    گرافیک این نرم افزار همون اول خیلی عالی عمل کرده. شاید در اولین ویژگی که توی بخش گرافیک میشه بهش اشاره داشت فیزیکال بودن تمامی شیدرها باشه. چیزی که امروزه با نام Physically Base Shading توی خیلی از موتورهای بازی سازی به چشم میخوره و بشدت روی گرافیک بازی ها تاثیر گذاره.

در بخش نورپردازی Stingray بسیار خوب عمل کرده. ابزاری با نام Beast برای نورپردازی بصورت فوق العاده واقع گرایانه و همینطور ویژگی GI بصورت ریل تایم و امکان Baking Light & Shadow و البته امکان تنظیم Post Effect های مختلف همچون DOF، MB، AO، Lens Distortion، Bloom و ... از دیگر ویژگی های شاخص و اصلی بخش گرافیک انجین Stingray بحساب میان.

برنامه نویسی در Stingray
    مهم ترین بخش یک نرم افزار بازی سازی ، بخش برنامه نویسی اون هستش.
    از اونجایی که کمپانی Autodesk در این چند سال اخیر نشون داده که علاقه خاصی به سیستم های Graph و Node Base داره، برای این انجین هم توی بخش برنامه نویسی باز هم از سیستم node base استفاده کرده

درسته که Autodesk از سیستم Node Based Scripting برای برنامه نویسی استفده کرده ولی باز هم نمیشه که کاملا از سیستم سنتی کد نویسی به صورت کامل صرف نظر کرد.به همین منظور Autodesk از زبان Lua Scripting برای کد نویسی سنتیش استفاده کرده ولی تا حد ممکن کد نویسی به صورت دستی رو کم کرده.

ارتباط مستقیم با سایر نرم افزار های Autodesk

مهم ترین بخش نرم افزار stingray ارتباط مستقیمش با دیگر نرم افزار های کمپانی Autodesk هستش که الان به صورت کامل براتون توضیح میدم..

س از انتشار Stingray مشخص شد که این انجین بخوبی میتونه با سه تا از نرم افزار های کمپانی Autodesk ارتباط مستقیم داشته باشه.نرم افزار هایی مثل 3ds max و maya و maya lt.
    شما بصورت کاملا زنده و Live میتونید تمامی تغییراتی که در نرم افزار 3D خودتون اعمال میکنید رو در موتور Stingray نیز بصورت همزمان و آنی مشاهده کنید. حتی امکان لینک هردو Viewport نرم افزارها نیز میسر شده تا تجربه جالب و شگفت انگیزی از ساخت یک بازی رو تجربه کنید. بدون شک اینها ویژگی هایی هستن که غول های بازی سازی امروز یعنی یونیتی و آنریل نمیتونن ازشون بهرمند باشن. فراموش نکنید که این تعامل صرفا به جا به جا کردن مدلها و نمای ویوپرت ها خلاصه نمیشه. بخش ShaderFX نرم افزارهای کمپانی اتودسک رو فراموش نکنید که این بخش هم از این ویژگی بخوبی تونسته بهرمند بشه و تمامی شیدرهایی که با این بخش طراحی شده باشن بخوبی در Stingray قابل شناسایی خواهند بود.

از نظر من Stingray میتونه موفقیت خیلی چشم گیری رو توی عرصه ی بازی سازی داشته باشه. من خودم با unity 3d کار میکنم اما چه قدر خوبه که با تجربه ی پیشین از کار با نرم افزار های Autodesk دارم وارد این انجین قدرت مند باشم.راستش رو هم بگم خیلی وقته هم منتظر همچین انجینی از جانب Autodesk بودم. واسه همین این خبر منو خیلی خوشحال کرد.
    بهتون قول میدم تا سال دیگه مهم ترین نرم افزار بازی سازی Stingray میشه چرا که خیلی از کاربرای Autodesk به سمتش جذب میشن.مثل خودم.نرم افزاری که بزرگترین کمپانی cg رو پشتوان خودش داره..

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده    
    ?? ??? ????? ?????? ???? ?? ?? ????? ???? ????? ?? ???? ????...

salmanm آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20476
    اموزشی هم برای این نرم افزار وجود داره؟