برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 2262 , پاسخ ها : 6
موضوع: انیمیشنم باید چند فریم باشد ؟

انیمیشنم باید چند فریم باشد ؟

سلام دوستان ، من با نرم افزار بلندر یک انیمیشنی رو ساختم و الان باید رندر بگیرم ، منتها نمیدونم باید چند فریم رندر بگیرم ؟؟ اصلا تفاوت فریم ها در چیه و چه تفاوت هایی داره ؟؟ و اینکه معمولا یک انیمیشن سه بعدی رو چند فریم خروجی میگیرن ؟؟ خواهشا بهم بگید ، بهترین فریمی که باید رندر بگیرم ، چند فریمه ؟ و علتش رو هم بگید خواهشا .... ممنون.

سلام

اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم:

ببینید . فریم ، یعنی قاب یا همون عکس . فیلم از پخش تعداد زیادی عکس (فریم) پشت سر هم بوجود میاد.

به طور معمول فیلم ها 30 فریم خروجی گرفته میشن .30fps یعنی در هر ثانیه 30 تا عکس از جلوی چشم شما رد میشه، چراکه چشم انسان تعداد فریم بالاتر از 30 فریم در ثانیه رو عملا براش تفاوتی نمیکنه

حالا ممکنه بعضی کلیپ ها 29 یا حتی 24 فریم هم خروجی گرفته بشن . هرچی از 30 تا پایین تر بیایم فیلم گیر دار تر میشه یا مثلا اگر 10 فریم بر ثانیه خروجی بگیریم فیلم حالت بد و کند و تیکه تیکه پیدا میکنه.

نمیدونم چقد متوجه شدین

در پناه حق...

Trust is like an eraser

The more you use it , the shorter it becomes

سلام ، ممنون از پاسختون برادر ، متوجه شدم کاملا ، حالا میخوام بدونم یعنی 30 فریم بهترین حالت ممکنه ؟؟؟ آخه بعضی جاها شنیدم که فیلمهایی که روی پرده سینما میرن حتما باید 24 فریم باشن و...
    میشه توضیح بدید اگه 30 فریم بهترین حالت ممکنه ، پس چرا خیلی ها فیلمهاشون رو 24 یا 25 فریم خروجی میگیرن؟؟؟؟

Agent 47 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20445
    ببین رفیق برای ساخت یک اینیمیشن به صورت نرمال و معمولی 24fps استفاده میکنن.
    یعنی تو هر یک ثانیه ما 24 تا عکس از جلو چشممون رد میشه.
    این حالت نرمال.
    بعضی از دوربین ها هست که حتی تا 200fps هم میرسه.به اون دوربینا میگم دوربین فرا سرعت.که باهاش میشه فیلم رو به صورت اسلو موشن گرفت.
    بعضی از دوربین ها 30fps هستش.که فیلم رو نرمال تر نشون میده.
    من خودم شخصا برای کارام از 24 استفاده میکنم.
    یعنی بین 24 تا 30 اونقدرا هم که فکر میکنی تفاوتی نداره.
    ولی اگر بخوای تئوری بری جلو و بخوای به یکی یاد بدن معمولا 24 فرم رو پیشنهاد میکنن.
    بیشتر فیلم سینمایی هایی که ما میبینیم 24 هستش.ولی بیشتر سریال های تلوزیونی مثل نظم و قانون 30 فریمه. خودتم دقت کنی فیلم های سینمایی یکم کند تر فیلم میره جلو یعنی یه حالت خیلی خیلی کم لگ داره..ولی سریال ها زیاد فرقش نیست.
    شما اگه فیلم paranormal activity رو ببینی متوجه میشی کل منظور چیه.

حالا اگه بازم متوجه نشدی بگو تا یه کلیپ کوتاه برات بسازم فرقاشونو کامل ببینی

نه کاملا متوجه شدم برادر ، حالا شما خودت برای یک کار انیمیشن سه بعدی ، 30 فریم رو بهتر میدونی یا 24 فریم ؟؟

لطفا همه جواب بدون 30 فریم آخرش بگیرم یا 24 فریم ؟؟ شما بگید ....

Agent 47 آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    20445
    دیفالت خود نرم افزارا 30 تاس.
    شما هم همون 30 تا رو بگیر.

کلمات کلیدی این موضوع