برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

مشاهده : 4892 , پاسخ ها : 21
موضوع: کسب درآمد با دوربین

کسب درآمد با دوربین

سلام دوستان خسته نباشید

یه راهنمایی ازتون میخواستم راجعبه شروع کار

واقعیتش من حدود 20-25 تومن سرمایه تونستم بعد چند سال جمع کنم .

فوق لیسانس نرم افزار دارم میخونم اما یجوری زده شدم از رشتم ... برای همین علاقه شدیدی به عکاسی و کلیپ سازی پیدا کردم ..

توو ذهنم بود یه دوربین و لنز بخرم . و با تبلیغات زیاد توی اینترنت و شبکه های اجتماعی ، بزنم توو کار عکاسی توو فضای باز .

مثله عکسای hgf که میتونید تووی این صفحه ببینید منظورم چجوریه https://instagram.com/shakibaamirak/?hl=en

و همچنین یکمی هم کلیپ سازی . من پریمیر رو در حد 90% بلدم اما افتر افکت رو در حد 30-40 درصد یاد گرفتم که الان 1-2 ساله دارم

توی video-effects آموزشارو کامل یاد میگیرم. و اینم بگم که فیلم چندتا از مجلس عروسیارو میکس کردم . عکاسی هم در حد متوسط و

نه حرفه ای بلدم ..دوربین نداشتم ولی چند باری کرایه گرفتم و یه سر رشته ای دارم ...

خودم علاقه ی شدیدی به دوربین canon 5d mark III دارم ..تا حدی که شبا خوابشو میبینم ...

لنز 200-70 رو هم یکم باهاش کار کردم بی نظیر بود و دوس دارم این دوتارو بخرم و کار رو شروع کنم ...

خواستم نظرو راهنماییتون رو بدونم . بابت این دوربین و لنزی که انتخاب کردم و اینکه نظرتون برای کسب درامد

با این چیزایی ک بلدم و میخوام بخرم چیه ... خودم دوس ندارم توو اتلیه های دیگه ای کار کنم چون بنا به کاری ک از آدم میگیرن واقعا پول کمی میدن.

و در اخر اینم بگم که کارای بعضی از عکاسای معروف مثه : شکیبا امیرک - فربد رستمی و اشکان هاشمی رو زیر نظر گرفتم .

که عکساشون رو از مدلشون معمولا در فضای باز میگیرن ولی اگه کسی عکس اتلیه بخواد ، یه اتلیه رو به مدت یه ساعت با هزینه

خوده مشتری کرایه میگیرن !!!

ببخشید سوالم طولانی شد . اگرم خواستید نمونه کار عکاسیمم میزارم . فک کنم خیلیا مثه من دوس دارن که بدونن چطوری میشه از دوربین عکاسی

درامد کسب کرد ..با تشکر

من خودم حدود 3 سال پیش شروع کردم به کار و هنوز اینقدر دست تو کار نبود.البته من فیلم و ادیت انجام میدادم نه عکاسی ولی تا حدودی در جریان هستم.اینقدر این بازار بد شده که حد نداره.من با وجود پول خوبی که در میاوردم ولی چون با آدما و طرز تفکر سطحی که داشتن نمیتونستم کنار بیام بیخیال این شغل شدم..هر کی رسیده همین 5d III خرید فکر کرده عکاس شده.الان به ازای هر نفر ما 2تا عکاس داریمنمیگم نرو تو این کار.ولی ببین اگه واقعا علاقه داری یه حرف تازه داری یه ایده نو داری برو.مثلا من الان دیدم شما از عکاسهای ایرانی اسم بردی.نمیگم بدن ولی وقتی الگوت ایرانی باشه یعنی چیزی از دنیا اطرافت نمیدونی.رفتی تو نت 4 تا عکس خوب از اینا دیدی حالا بخوای ازشون تقلید کنی در صورتی که بهترین عکاس های ایران مطمئن باش از نمونه خارجی تقلید کردن که شدن این.تو همین سایت خیلی ها دیدم که یک شبه گفتن میخوایم یاد بگیریم بعد فردا از نظر خودشون شدن استاد زودم کلیپ و عکس...ولی یکی از یکی افتضاح تر.هنر کلیپ سازی ایرانی شده پارتیکل و نور اماده.همین....
    حالا این همه حرف زدم بگم که این کار هم خوبه هم پول خوبی توش داره ولی به شرطی که استعداد داشته باشی واقعا.وگرنه بهترین دوربین و بهترین لنز و حتی بهترین تحصیلات آکادمیک هم نمیتونه یه آدم بی ذوق رو عکاس کنه.اگه داری برو تو کارش اگه نداری و رفتی,نهایتش میشی مثل 99 درصد بقیه که اومدن تو این کار .از 4 تا دختر ظاهر پلاستیکی عکس میگیری اونا حس مدل بودن بهشون دست میده تو هم 4تا عکس تو اینستا میذاری فکر میکنی شدی خدای این کار ولی بعد چند ماه میبینی شدی عکاس مجانی از 4 تا دختر و تبلیغ مانتو روسری دست ساز.این دیگه رک و راست قضیه

من الان این لینکی که گذاشتی رفتم نگاه کردم اقا حرف من دقیقا همینه.به خدا این عکسا خیلی بدن.از بد هم اونطرف تر..یعین هر جای دنیا این عکسا رو ببینن به آدم میخندن.اگه واقعا قصد داری همچین عکاسی بشی که هیچی.این همه نوشتم الکی بود به دیوار گفتم
    ولی خدایی برو تو این لینک کارای این آدم با اینایی که اسم بردی مقایسه کن.
    http://www.joeyl.com/overview/category/quick-portfolio
    عکاسی یعنی این.نورپردازی داره علنا باهات حرف میزنه نه اینکه ضعف نورپردازی رو بخوای با سیاه سفید کردن تصویر بپوشونی
    هر عکسی که گرفته یه داستان داره یه روایت داره نه اینکه یلخی بگه لخت شو هیکل بگیر تا عکس بگیرم.
    البته شاید هیچ وقت ماها به این اندازه نشیم ولی میگم الگوت رو بزار امثال جویی لارنس نه اینا که اسم بردی.مثل این میمونه که بخوای فوتبالیست بشی بعد مسی و رونالدو رو ول کنی از خانزاده الگو بگیری

چقدر من حرف میزنم.اه
    ویرایش توسط hamidbarca : 07-24-15 در ساعت 14:20

ممنونم از حرفای قشنگت ..

والا توومملکت ما ک داریم زندگی میکنیم یکی که اسمش ‍ورد زبون بشه نونش توو روغنه . یعنی همین عکاسا ک لینکشو واست گذاشتم اولا بخوای عکس بندازی ۲-۳ هفته قبلش باید وقت بگیری ... بعدشم هر فریم عکس رو حداقل ۱۰۰ ازت میگیرن !!! برای همینه ک میگم چون یکم از خواننده ها عکس انداختن مشهور شدن ...اونوقت من یه اگهی توی برنامه دیوار دیدم ..طرف نوشته بود هر تعداد عکس که بخواید میندازم فقط ۵۰ هزار تومان !!!
    الان ب قول خودت همه خیلی حس مدل بودن بهشون دس میده. یعنی بیشتر خونواده ها هم که میخوان حتی یه جشن تولد برن اولش میگن بریم یه چنتا عکس تو اتلیه بندازیم .
    من سرمایم همین اندازس و فعلا میتونم همینکار رو شروع کنم . کلی هم ایده برای ساختن کلیب عروس دوماد توو ذهنم دارم .
    حالا با این حرفایی که زدیم ب نظرت چیکار کنم که کارم بیشتر بگیره ؟
    راستی اینم دوتا نمونه کارم هستن که از دوستم عکس انداختم

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده   

چه بحث خوبی شده...دوستان ادامه بدید...در حال استفاده ایم...اوهوم اوهوم...

آقا لنز رو برو یه چی ارزون بگیر به جاش پولش رو بده چندتا خواننده ازشون عکس بگیر.راحت...نه دیگه میخواد کارت خوب باشه نه زحمتی داره
    شما ذهنت رو درگیر اینا نکن که جای هنر پول دارن چندین برابر درامد الانشون فقط خرج تجهیزات و پول دادن به آدمای معروف کردن که فقط اسم در کنن.شما واقعا کارت خوب باشه مشتری هم میاد.کار خوبم یعنی نمونه کار خوب که الان شما نداری.این عکسا خیلی معمولی هست.تو بحث فنی رو نور و پوز مدل و پست پرداکت کار بخیلی بیشتر کار کن ولی بحث هنری خدایی یه لباس خوب تن مدلت کن.یا اون ریش تو عکس دوم.الان کارت در همین حد هست که یه نفر از دوستش تو خیابون عکس گرفته.خوب کسی که نمیاد پول بده همون عکسی رو که دوستش میتونه ازش بگییره بده شما ازش بگیری.
    تنها نصیحت من باز هم همونه.فقط بیشن آموزشها و نمونه کارهای خوب خارجی ببین.بعد یه مدت که ذهنت با ایده های خوب و قوی شکل بگیره خودت دیگه ایده های خوب وقوی میدی و احتیاجی هم به ایده گرفتن از هیچ عکاس داخلی و خارجی نداری.

بابا اینام دیگه انقدا کارشون بد نیست ! الان بیشتر کارای خواننده هارو اینا + ۲-۳ نفر دیگه انجام میدن. و بیشتر تیزر آلبوم ها هم دست همیناس .
    اما خب بهر حال در آمد یک روزشون فک کنم ب اندازه ی ۱ ماهه خیلی از ادمایی هست که تازه اتلیه باز کردن .
    ی سوال .. بین این لنز 200-70 کنن و لنز 200-70 تامرون خیلی اختلاف وجود داره ؟!
    لنز تامرون سرعت فوکوسش حرف نداره و ۲-۳ تومن ارزونتره

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinsh94 نمایش پست ها
    بابا اینام دیگه انقدا کارشون بد نیست ! الان بیشتر کارای خواننده هارو اینا + ۲-۳ نفر دیگه انجام میدن. و بیشتر تیزر آلبوم ها هم دست همیناس .
    اما خب بهر حال در آمد یک روزشون فک کنم ب اندازه ی ۱ ماهه خیلی از ادمایی هست که تازه اتلیه باز کردن .
    ی سوال .. بین این لنز 200-70 کنن و لنز 200-70 تامرون خیلی اختلاف وجود داره ؟!
    لنز تامرون سرعت فوکوسش حرف نداره و ۲-۳ تومن ارزونتره
    دیگه هر کس نظر خودش رو داره.من این کارها رو قبول ندارم ولی شما خوشت میاد.دیگه سلیقه رو نمیشه کاریش کرد و قاطعانه هم نمیشه بگی حق با کیه

تامرون هم من دوستم خرید ولی 70-300 بود فکر کنم استابلایزر هم نداشت.خودش که میگفت بد نیست ولی خوب در حد قیمتش وگرنه تفاوت از زمین تا آسمون هست.همن 70-200 یه درجه f میاد پایین 1-2 تومن میره رو قیمت لنز.الکی که نیست این قیمتا

سلام این روزها فقط نون تو کار عروسی و کلیپ آتلیه و آلبوم هست که البته کم هم نیستن و پیج های زیادی که برای تبلیغات تو اینستگرام وجود داره
    https://instagram.com/aroos_mahshar/

بله واقعا اونایی که جا افتادن نونشون توو روغنه .. یعنی بعضی جاهای تهران پکیج 20 میلیون تومنی هم دارن واسه عروس و دوماد که کلیپش فقط 7 میلیونه !

عکاسی و اتلیه یه شغلی هست که اگه خودتو ثابت کنی دیگه همیشه درامدت رو داری و یه کاریم هست که ادم هیچوقت ازش زده نمیشه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع