برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

مشاهده : 1805 , پاسخ ها : 5
موضوع: مدلینگ کاراکتر

مدلینگ کاراکتر

سلام دوستانمن میتونم هر چی رو مدل کنم به جز کاراکتر یعنی وقتی میخاهم کاراکتر مدل بسازم یه ترسی دارم نمیدم چی کار کنم تا الان اصلا کاراکتر مدل نکردم

ممنون اقای هادی پور اموزش هستش ولی نمیدم چرا نمیتونم کاراکتر مدل بزنم

Hadipour آنلاین نیست.
    مدیر کل وبسایت

شماره کاربری
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Stylized نمایش پست ها
    ممنون اقای هادی پور اموزش هستش ولی نمیدم چرا نمیتونم کاراکتر مدل بزنم
    مدلسازی خیلی حوصله میخواد
    باید با دقت مدلسازی رو یاد بگیری که همیشه به یادت بمونه و بتونی هر مدلی رو با کمک تکنیک خودتون بسازید.
    Download and Plugin
    http://www.video-plugins.ir

3D ArtisT آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    19432
    درود بر شما
    متاسفانه برای مدلسازی سه بعدی کاراکتر مفاهیم رو خوب یاد نمیدن.البته در آموزش های ایرانی و ایران
    من راهنمایی هایی به شما میکنم.امیدوارم در ساخت کاراکتر کمکتون کنه.
    برای مدلسازی سه بعدی هر نوع شیء باید سه رکن اساسی رو در نظر گرفت و به ترتیب به اون ها رسید :
    1) تسلط به ابزارهای مورد نیاز
    2) تسلط به مفاهیم مورد نیاز
    3) تسلط بر تکنیک های مورد نیاز
    توضیح مورد 1 : قبل از هر چیزی شما باید بتوانید با ابزارهای مدلسازی سه بعدی موجود در نرم افزار مورد نظرتون به خوبی کار کنید.تا در حین مدلسازی به مشکل فراموشی و خرابی و به دنبال اون درست کردن خراب کاری نشید که وقت و فرصت و حوصلتونو از بین نبره.
    توضیح مورد 2 : باید مفاهیم مدلسازی رو بنا به نوع مدل مورد نظر خوب درک کنید.مثلا برای مدلسازی کاراکتر باید دید کاراکتر ماهیچه ایه یا رباتی و اگر ماهیچه ایه حیوانه یا انسان و اگر انسانه باید آناتومی بدن اعم از استخان بندی و ماهیچه ها و ... رو خوب شناخت.ویدیوهای آناتومی پزشکی و کالبد شکافی در این رابطه بسیار مهم هستن.هر نوع کاراکتری ساختار خودشو داره که باید اول این ساختار رو خوب درک کرد.مثلا مفاهیم تاپولوژی 50 درصد مدلسازی کاراکتر رو تشکیل میدن که باید برای شناختش ابتدا آناتومی و بعد طراحی دستی تاپولوژی رو شروع کرد و ... .
    توضیح مورد 3 : حالا باید تکنیک های مورد نیاز برای مدلسازی رو یاد بگیرید.مثلا برای ساختن صورت انسان حداقل 3 روش وجود داره.یا برای ساخت اتومبیل حداقل دو روش وجود داره.این روش ها رو شما حتی خودتونم میتونید خلق کنین.روش مدلسازی خیالی مهمه چون در سرعت و راحتی مدلسازی شما و نهایتا بازدهیتون تاثیر داره.

در کل هر کاری راهی داره.اگه در هر کاری آدم به مشکل بر بخوره شک نباید کرد که از راه درستش نرفته.شما سه رکن اساسی رو هم زمان باهم پیش برید و اللخصوص بحث مفاهیم و نهایتا مورد 3

برای مدلسازی سه بعدی نرم افزارهای زیادی هست ک من پیشنهاداتی در مورد استفادشون بهتون میدم :
    مدلسازی سه بعدی در هر زمینه ای : Autodesk Maya
    اسکالپت : ZBrush ( یا نرم افزار Autodesk Mudbox) : عده ای هستند که خودشونو مدلساز میدونن ولی میگن که اسکالپ نمیکنن.خب در مدلسازی جدید طراحی بامپ مپ ها و خیلی از جزییات به عهده مدلساز هست نه کمپوزیت کار.پس اسکالپ هم جزیی از مدلسازی جدید محسوب میشه.
    گرفتن یو وی : Unfold 3D : گرفتن یو وی همیشه به عهده مدلسازه.
    ریتاپولوژی : TopoGun : با این نرم افزار شما با سرعتی بیشتر و با راحتی بیشتر نسبت به نرم افزار مایا و زیبراش و .. میتونید تاپولوژیتونو بازسازی کنین که این خودش در مدلسازی گیم بسییییاااااااار تاثیر داره.
    مدلسازی محیط های شهری یک تکه و طبیعی : City Engine , Speed Tree , Vue XStreem , ...

نکات خیلی زیادن ولی همین ها فعلا برای شما کافیه.
    پیروز و سربلند باشید.

mo-hammad آنلاین نیست.
    Banned

شماره کاربری
    12606
    احتماالا سایر مدلهایی رو که میفرمایید میتونید - فرم های بسیار نزدیو و کمتر دفورم شده به شکل های هندسی دارند - حتی مدلهای زمانبری مثل ماشین و... هم در این گروه هستند و شما ممکنه به راحتی مدل کنید - اما چرا نمیتونید انسان و یا جانداران رو مدل کنید ؟

چون شما فرم و تو پولوژی و آناتومی رو نمی شناسید - پیشنهاد میکنم دست به قلم بشید و طراحی با مداد یاد بگیرید - و راجع به توپولوژی هم تحقیق داشته باشید

عکس هایی در اینترنت هست که روی یه عکس از بدن با خطوطی (edge) که به صورت دستی رسم شده نحوه ی قرار گیری درست edge ها رو روی قسمتهای مختلف بدن نشون میده - یه عکس بیارید تو فتوشاپ و حالا سعی کنید این خطوط رو خودتون به درستی رسم کنید .

حتما با تمرین و تمرین و تمرین درست میشه

کلمات کلیدی این موضوع