برای دانلود پلاگین و اسکریپت های افتر افکت و پریمیر پرو     کلیک کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

مشاهده : 2191 , پاسخ ها : 6
موضوع: دقیقا کمپوزیت و موشن گرافیک یعنی چی؟

دقیقا کمپوزیت و موشن گرافیک یعنی چی؟

سلام دوستان (خیلی واسم مهمه)
    یه سوال داشتم که فکر کنم آسون باشه کسی اینجا میتونه یه توضیح دقیق به من بده که کمپوزیت و موشن گرافیک دقیقا یعنی چی و هر کدام بیشتر برای چه کاری استفاده میشن و ... خلاصه هر چی در موردش میدونین بهم بگید.
    من میخوام بین افتر افکت و نیوک یکی رو انتخاب کنم برای کار کردن ولی نمیدونم کدومش بهتره برای ساخت فیلم های انیمیشنی گفتم شاید اینجوری بفهمم
    ممنون./

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    سلام
    موشن گرافيك یا علم تلفیق حرکت و صوت در رسانه های امروزی به جائی رسیده است که امروزه با برخورداری از حرکت تصاویر ثابت نقشه بیتی و برداری و اضافه کردن Sound Effects به آنها میتوان آثار بدیعی را خلق کرد که در نوع خود بی نظیرند و در نهایت منجر به تولید تبلیغات کوتاه تلویزیونی و اینترنتی میشوند. که این گونه محصولات از نظر زمان پخش معمولا در حدود ۱۰ ثانیه میباشند.

Motion Graphic که در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته های هنر دیجیتال میباشد علم استانداردی است که بصورت حرفه ای در بر گیرنده نرم افزارهای زیر است :

۱-Adobe After Effects

2-Adobe Premier

3- Autodesk Combustion

4- Autodesk Maya or 3DS Max

5- Apple Motion 3

6-Final Cut pro

7- Avid Xpress

اینها نرم افزارهای استاندارد شغل گرافیک متحرک یا Motion Graphic می باشند.
    كمپوزيت به معني تركيب كردن ميشه يعني اينكه وقتي شما يه مدل يا هر چيزي را در يك نرم افزار مانند مايا درست ميكني در آخر بايد آنها را در نرم افزار هاي افترافكت كمپوزيت كني يعني اينكه آنها را باهم تركيب كني روش كار كني .
    براي ساخت انيميشن دو بعدي افترافكت خوبه تفاوتش اينه كه نيوك سه بعدي هم داره ولي براي ساخت انيميشن هاي سه بعدي مايا و تري دي مكس را به شما پيشنهاد ميكنم

قسمت اول سوالتون رو به زیبایی پاسخ دادند.
    در مورد سوال دومتون"بین افتر افکت و نیوک": تفاوت ، مزایا ، معایب و... . فرق زیادی بین این دو هست ولی شاید تفاوت چندانی هم بین اونهانیست!!!

- نیوک یه نرم افزار حرفه ای برای کامپوزیت هست، البته جلوه های ویژه هم داره، اما نه در حد افتر

- و افتر افکت هم یه نرم افزار حرفه ای برای جلوه های ویژه، که میتونه کامپوزیت هم انجام بده اما نه در حد نیوک

- یه مثال تکراری در این زمینه، که مقایسه پژوه و وانت بار ، هردو میتونن سواری بشن و هردو میتونن بار ببرن. ولی یکی تخصصی تر برای بار و دیگری تخصصی تر برای سواری .

- وقتی شما به یک کامپوزیت حرفه ای و با حجم بالا نیاز دارید نیوک پیشنهاد همه ست. و وقتی بیشتر جلوه های ویژه و افکت های زیبا میخواید افتر بیشتر پیشنهاد میشه
    اگه میخواید حرفه ای باشید شاید بهتر میشه که مجبور بشید هردو رو با هم یاد بگیرید

ممنون دوستان عزیز جواب های خیلی خوب بود و بیشترشو فهمیدم که جریان چیه.
    حالا به عنوان پیشنهاد. من خودم کارم مدل سازی و متحرک سازی هست که با نرم افزارهای مثل زیبراش و 3دی مکس و مایا کار میکنم.الان قصد دارم که یک انیمیشن کوتاه بسازم(5 نفریم)./الان برای ساخت یک انیمیشن کوتاه و با کیفیت شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟تا جایی که فهمیدم فکر کنم نیوک بهتر باشه ولی مطمئن نیستم شما چه پیشنهادهایی میدید؟ممنون میشم کمکم کنید
    ممنون./

دوست خوبم باز رفتید سر مقایسه کدوم بهتره...
    - یه بار یه کلیپ دیدم از تصویر یکی از خواننده های مشهور امریکایی که با پینت ویندوز کشیده شده بود.. ابزار مهم هست ولی مهمتر از اون هنر اون کاربر هست که به کار امضا میده ..
    - اینکه شما با نرم افزارهایی که ذکر کردید تخصص دارید جای تبریک داره، اینکه فرمودید دارید بصورت تیمی کار میکنید ایده آله. و این یعنی خیلی از راه رو رفتید. حالا ببینید کارتون درنهایت یه کامپوزیت حرفه ای و سنگین نیاز داره یا بیشتر نیازمند جلوه های ویژه.
    - با این تخصص هایی که فرمودید و تیمی که دارید، بنظر بنده فرا گرفتن هر دو بهتره

neda * آنلاین نیست.
    Member Website

شماره کاربری
    7327
    دوست گرامي افترافکت یک نرم افزار ساده در زمینه کامپوزیت و جلوه های ویژه و دارای امکانات فوق العاده در بخش موشن گرافیک یا گرافیک حرکتی است . در بخش موشن گرافیک می توان گفت که بسیار قدرتمند عمل میکند ولی در بخش کامپوزیت و جلوه های ویژه سینمائی بصورت پیشرفته هنوز توسعه پیدا نکرده است . برخلاف تصورات غلط و اشتباه ، افترافکت هنوز با وجود نسخه Cs6 هیچ ساز و کار درستی برای ارتباط با نرم افزار های سه بعدی ندارد و در کل جائی در کامپوزیت و جلوه های ویژه حرفه ای برای افترافکت در تولیدات سنگین و با جلوه های ویژه مثلا در حد سینمای هالیوود نیست . برعکس نرم افزار هایی مانند Nuke , Fusion و … به راحتی با بخش 3D نرم افزار های مختلف ارتباط برقرار کرده و لایه های مختلف Render Pass را گرفته و حتی باابزارهای جانبی قابلیت نورپردازی مجدد یا Relighting و تکسچرینگ دوباره را در محیط نرم افزار امکان پذیر می کنند و قدرت مانور بسیار بالائی در زمینه ارائه خروجی واقع گرایانه دارند

اقا مجید گل من قصد مقایسه نداشتم میدونم که نیمشه نرم افزار ها رو با هم مقایسه کرد فقط میخواستم اطلاعاتی کسب کنم که ببینم کدوم اینها بیشتر بدرد چیزی که من میخواستم میخوره./بازم ممنون./
    -----------------------------
    ممنون دوستان عزیز بابت پاسخ هاتون با توجه به گفته های مفید شما و یکم تحقیق فهمیدم که بهتره اول برم سراغ نیوک(البته افتر افکت هم دی کنارش کار میکنم)ولی اصلیش نیوک./ فقط یه سوالی که توی ذهنم هست ممنون میشم اگه جواب بدید چرا حجم نیوک کمه؟؟ من دانلود کردم فکر کنم 170 مگ بود یعنی واقعا این حجم برای همچین نرم افزاری کافی هست؟ یا من اشتباه دان کردم؟؟ بعد کرک هم شده یا نه؟؟
    بام ممنون./
    ویرایش توسط ph4n†0m : 01-23-14 در ساعت 23:37