سلام به همگي اين اولين پست بنده در اين انجمن هستش اميدارم بتونم فعاليت مفيدي رو داشته باشمدوستان يک سوالي برام پيش امدهبنده در زمينه طراحي وب و مديريت چند استارت اپ کار ميکنم با توجه به نوع کارم تصميم گرفتم وارد دنياي موشن بشم (به صورت تيمي)حالا نياز به سيستمي داشتم که بتونه به معناي کامل هر دو کارم رو ساپورت کنهبنده خودم رو سي پي يو قوي نظر دارم بنا بر دلايلي:قابل استفاده از افتر افکت و برنامه هاي مورد نياز بندهخنک سازي راحتر نسبت به کارت گرافيک (استفاده از واتر کولينگ)از طرفي بنده اون موشن ها رو بين 1-2 دقيقه اي ميخوام که تقريبا ابتدايي هستندبنده خودم E5 2670 که 8 هسته و 16 ترد رو در نظر دارم با توجه به معماريش دماش پايين و از طرفي کش بالايي دارهيا استفاده از i7 6700 or 6700 kبنده تا الان چندتا پروژه رو که کار کردم بيشتري چيزي که کم ميومد رم بوش که براش 8-16 گيگ رم رو در نظر دارم(بستگي به موجود اون روز)هارد هم قطعا يک اس اس ديدلايل انتخاب نکردن کارت گرافيک:1.رندر هاي افتر افکت با cpu مشکلي ندارند2. خنک سازيشون سختره مخصوصا براي کسي که بخواد چندين ساعت ازشو کار بکشه و فقط سري کواردو هستش که دماي کاريش پايين تره و يکي از دلايل گرون بودنشه3. بعضا هزينه خيلي بالاتري داره در حالي که براي بنده و اون کاري که ميخوام انجام بدم ارزشش رو در ابتدا ندارهدر اخر يه چيزي رو بگم بنده با در زمينه کامپيتور چندين ساله کار کردم کم و بيش با سخت افزار سرور - ورک استيش - سرور هاي گرافيک دار اشنا هستميک سوال ديگر مثل همچين موشني http://www.video-effects.ir/wp-conte...e-Farm-Day.gifرو مد نظر دارم دوستان در مورد AMD (cpu ) چرا در زمينه رندرينگ استفاده نميشه؟ (يک سواله خيلي عجيبه چون 9590 حتي از i7 6700 هم قوي تره و کمي ارزان تر)نظر شما چيه؟

در کنار این یک سوال دیگرایا میشود از gpu های amd استفاده کرد؟ ( بنده برای تست از یک کارت گرافیک amd استفاده کردم در کمال تعجب به خوبی رندر میکرد یک فایل تقریبا 30 اجزایی و با چند انیمشن ساده که حدود 30 ثانیه بود و کیفیت 720p)

با تشکر از شما